Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
tornistry
Autor Wiadomość
Matylda Wysłany: 2017-07-17, 16:11   

Starsza Kobieta

jasiula, jeszcze nic. W sklepie młodej spodobał się skip hop jednorożec, i na plecach taki wielki się wydawał, a jak w domu na wymiary popatrzyłam to na pewno A4 teczka nie wejdzie...

kamila-t, ja Frankowi do V klasy topgala wybrałam.

FotoStwory

kamila-t Wysłany: 2017-07-17, 19:19   

Net włączony- gar z zupą spalony

Matylda napisał/a:
kamila-t, ja Frankowi do V klasy topgala wybrałam.

Który model? Masz porównanie z Wolfskinem? Jak patrzę na wymiary to Topgale są minimalnie wyższe i szersze ale płytsze i stąd moje rozterki.

Caska Wysłany: 2017-07-18, 06:59   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Czy od początku pierwszej klasy będzie potrzebny porządny tornister? Starsza ma dwa plecaki, w których na zmianę nosiła do zerówki śniadanie, bidon, zeszyt z zadaniem i czasem swoje drobiazgi. No i tak czytam o tornistrach i zastanawiam się, czy faktycznie powinnam już teraz kupić coś większego, czy mogę z tym poczekać do września, jak już będziemy wiedzieli ile faktycznie będziemy nosić. Jak to wyglądało u Was?

esoes Wysłany: 2017-07-18, 07:43   

Chyba to zalezy od szkoly.
W naszej mizna bylo zostawiac co sie da wiec w tornistrze byly glownie cwiczenia i zeszyty do odrabiania oraz piornik. A że na poczatku niewiele odrabiali to plecsk latał prawie pusty. Mialam duzy, ale w listopadzie kupilam mniejszy.

Caska Wysłany: 2017-07-18, 07:54   

Chyba się wstrzymam w takim razie - pod koniec sierpnia ma być zebranie, to pewnie się czegoś więcej dowiemy.
Na początek będzie miała plecak z zerówki, a w razie czego to przez jakiś czas i tak będziemy ją wozić do szkoły więc jakoś damy radę.

Fiba Wysłany: 2017-07-18, 08:28   

Mogę potwierdzić, że topgale są nie do zdarcia. I ładnie usztywniaja plecy. Jeśli chodzi o rozmiary to ja sie kierowałam tym co na stronie (który dla jakiej klasy) i były w miarę dobre. Ale u nas dzieciaki na zbyt długie dystanse ich nie noszą, więc to nie ma takiego wielkiego znaczenia.

Netula Wysłany: 2017-07-18, 18:02   

wszystko zależy od szkoły. Młody idzie do 1 klasy i już nam powiedziano że tylko malutki plecaczek ewentualni kupić

jasiula Wysłany: 2017-07-20, 08:14   

U nas do szkolnej zerówki mają mieć już plecaki/tornistry, które mieszczą A4 (teczka z rysunkami i teczka z kartami pracy, książka).

Ostatecznie kupiłam w Smyku - nie powalają dizajnem, ale spełniają wszystkie wymagania.

Maura Wysłany: 2017-07-20, 12:41   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
Mamosaurus

Czy ktos uzywa Herlitz midi, którykolwiek model?

Matylda Wysłany: 2017-07-24, 08:45   

Starsza Kobieta

kamila-t napisał/a:
Który model? Masz porównanie z Wolfskinem? Jak patrzę na wymiary to Topgale są minimalnie wyższe i szersze ale płytsze i stąd moje rozterki.

Nad tym się zastanawiam:

Wolałabym coś mniej sztywnego, ale ilość kieszonek mnie zachwyca, bo w Wolfskinie moje dziecko ciągle coś gubi. Pewnie przez te kieszonki będzie się gubił jeszcze bardziej, i bałagan będzie, ale zobaczymy jak się sprawdzi.

FotoStwory

darkbulka Wysłany: 2017-07-24, 09:52   
Starsza Kobieta

ja kupilam Leonowi ten

jest super, mysle, ze do gimnazjum bedzie idealny

s_shann Wysłany: 2017-08-10, 16:49   

musze kupić dziecku plecak, bo topgall jest za mały (miał go przez 3 lata). Dziecko chce plecak z kółkami, moze to i dobry pomysł przy rzeczach, ktore nosi, bo nie dzwiga, a plecak ma ciężki. Czasami wraca z nasza kolezanką ze szkoły jak zadne z nas nie moze go odebrac. Wtedy musi ze szkoły dojść do metra i tu jest problem, bo dotychczs nosił np 2 plecaki kiedy miał w-f lub basen, kolejna rzeczą jest to, ze on tego plecaka nie dzwiga (jedynie z auta do szkoły i z auta do domu), natomiast kiedy wraca z kolezanka (w godzinach szczytu wiadomo jaki jest scisk w tramwaju czy metrze) jest mu cięzko i jeczy jej. Znalazłam "plecaki" Nikidom Roller. Jak myslicie? Sprawdziłby sie? tutaj pierwszy film, który znalazłam.

tutaj opis " oller to najtrwalszy, najbardziej ergonomiczny i praktyczny szkolny plecak na kółkach..

komora przednia z dwoma małymi kieszeniami i jedną dużą kieszenią z siatki – idealnymi na książki, zeszyty, MP3, telefon, klucze, itp.
komora główna z kieszenią z siatki,.
ok 27 litrów pojemności w sumie.
półsztywna konstrukcja chroniąca zawartość,
część dolna, osłona wykonana ze sztywnego materiału by chronić Roller od uszkodzeń,
otwory do przymocowania dekoracyjnych zawieszek,
stabilizujące, wysuwane podstawy by zapewnić jeszcze lepszą pionową stabilność kiedy roller jest nieużywany
bardzo duże 17,5 centymetrowe koła są ciche podczas prowadzenia i zapewniają stabilność na zakrętach,
leciutki, aluminiowy teleskopowy stelaż posiada 3 poziomy regulacji: 83,5cm / 87,5cm / 103cm i może rosnąć razem z właścicielem rollera
ergonomiczna, bardzo wygodna rączka pozwala zarówno pchać roller przed sobą (tak jak wózek w markecie – co też rekomendujemy) jak też ciągnąć go za sobą,
wymiary (część tekstylna): 48x34x22cm (wysokość, szerokość, głębokość
wymiary całkowite (razem z rączką I kółkami, w najniższej pozycji) to 53x38x23cm."

jak myslicie? Warto? Nigdy nie kupowałam placaka z kółkami, wiec nie wiem na co zwracac uwagę, a nie chce kupic czegos, co bedzie kitem/badziewiem.

esoes Wysłany: 2017-08-10, 17:19   

On nie ma mozliwosci noszenia na plecach i wcale nie jest duży. To raczej mini walizeczka. Ogladalam kiedys imoim zdaniem nie wart polowy swojej ceny. Poszukaj gdzies na zywo.

s_shann Wysłany: 2017-08-10, 17:55   

własnie,on nie jest w stanie nosic tego co zabiera do szkoły na plecach - nosi na dwa plecaki (zdarza mu sie zapominac jednego jak wraca do domu, gozej jak to jest plecak z ksiazkami). Sa w dwóch rozmiarach 19l i 27. Nie upieram sie przy tym akurat modelu, czytalam opinie i sa niezle
:)

annakus Wysłany: 2017-08-13, 07:34   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Nie wiem, ale tornistry z tymi kółkami to nie podobają mi się :(

Odpowiedz do tematu