Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Metoda Weroniki Sherborne
Autor Wiadomość
adriana Wysłany: 2010-12-07, 13:12   Metoda Weroniki Sherborne

Starsza Kobieta

Chciałam spytać czy może posyłałyście dzieci na zajęcia prowadzone zgodnie z tą metodą? Jeśli tak - jak takie zajęcia wyglądają, co dały Waszym dzieciakom?

A może ktoś ma do polecenia jakąś lekturę na ten temat? Jakieś zabawy do zrobienia w domu?

mama domowa
ArtAda

Karolcia Wysłany: 2010-12-07, 22:19   
Net włączony- gar z zupą spalony

Adriana co do samej metody to ja polecam dwie książki:
RUCH ROZWIJAJĄCY DLA WSZYSTKICH - Efektywność Metody Weroniki Sherborne

OPIS I PLANOWANIE ZAJĘĆ WEDŁUG METODY RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE

Ta druga jest chyba najlepszym podręcznikiem metodycznym do przygotowywania zajęć, ale jeśli sama metoda Cię interesuje to na pewno nie wyda Ci się nudna.

Obie książki napisane są przez prof. Bogdanowicz, która jest jednym z instruktorów tej metody w Polsce, swoją drogą cudowny człowiek (ale to już inna sprawa ;) ).

Natomiast jeśli chodzi o ćwiczenie w domu to owszem da się pojedyncze ćwiczenia wykonywać z własnym maluchem li i jedynie ale sama metoda zakłada jednak uczestnictwo w zajęciach gdzie jest więcej dzieci i dorosłych ponieważ jednym z jej celi jest integracja w grupie a także rozwijanie postrzegania siebie w przestrzeni i w kontakcie z innymi.

Same w sobie zajęcia są super i dla dziecka i dla wielu rodziców (chociaż nie wszystkich) i jeśli tylko dobrze prowadzone i przez osobę, która ma za sobą przynajmniej pierwszy stopień kursu (ale kursu a nie elementów) mogą być świetną rozrywką dla rodzica i dziecka. A przy okazji skupiają się na ważnych aspektach życia "małego" człowieka.

zulam Wysłany: 2010-12-07, 22:27   

Starsza Kobieta

Wyżej juz dużo ładnie powiedziane.
Ja ćwiczyłam z dziećmi, głównie z Zuzanną, pod okiem terapeuty (ze szkoły prof. Bogdanowicz).
Co dają - jak sama nazwa wskazuje - rozwijają: koordynacje, integrace poszczególnych części ciała, stymulują układ nerwowy (dlatego stosowane w różnorakich jego zaburzeniach0.
Fajna zabawa dla dziecka i rodzica, jeśli oboje maja ochote na ćwiczenia.

tirana Wysłany: 2010-12-08, 06:13   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

adriana gorąco polecam, jak osoba, kóra ma ukończony kurs tej metody stopień I i prowadzi tą metodą zajęcia. W przyszłym miesiącu idę na II stopień kursu właśnie dlatego, ze widzę progres u moich podopiecznych.

Nie wiem jak mają wyglądać zajęcia Twojego synka, bo zajęcia moga się odbywać dla samych dzieci oraz z rodzicami, gdzie mały pracuje z dużym.

Na youtube znajdziesz filmiki.

Z tego co pamiętam Twój synek miał jakieś kłopoty z integracją sensoryczną, tym bardziej zachęcam do skorzystania jeśli macie możliwość. To pozornie tylko zabawa z ciałem, ruchem w przestrzeni, ale w czasach, gdy dzieci raz mają problemy z SI dwa mają znacznie mniej okazji do szeroko pojmowanegp ruchu jest to idealna propozycja usprawniająca koordynację, schemat ciała, poczucie własnego ciała w przestrzeni, stymuluje propriocepcję, wzmacnia pewność siebie, właściwie wszysko stymuluje i daje wiele, wiele radości.
Ja uwielbiam nasze zajecia tą meodą. Na stronie Natalki jest link do fotek we wpisie nasza godzina szczęśliwości tam też możesz zobaczyć co się robi tą metodą i nie tylko tą bo wykorzystujemy też chustę animacyjną.

A kto dał Wam zalecenie skorzystania z tej moetody? jakby co jestem chętna do rozmowy.

"Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś, a więc musisz minąć.
Miniesz, a więc to jest piękne!" W. Szymborska

adriana Wysłany: 2010-12-08, 09:34   

Starsza Kobieta

Dzięki za odpowiedzi.

tirana napisał/a:
A kto dał Wam zalecenie skorzystania z tej moetody? jakby co jestem chętna do rozmowy.

Dostaliśmy w zasadzie taką sugestię od naszej terapeutki SI, która jest też psychologiem. No i właśnie wiem, że najlepiej by było w grupie, ale kurcze trochę drogie te zajęcia a my już sporo bulimy za SI właśnie :/

A może podpowiecie gdzie tego szukać? Może da się gdzieś za darmo? :niepewny:

Za tydzień dowiem się dokładniej co naszą terapeutkę zaniepokoiło i jaki widzi problem, ale się zestresowałam trochę, że Młody będzie miał problemy w przedszkolu i w ogóle w kontaktach z rówieśnikami, ech :(

mama domowa
ArtAda

tirana Wysłany: 2010-12-08, 09:43   

jak ja nie lubię, jak się rodziców karmi takimi ogólnikami "problemy w przedszkolu", "problemy z rówieśnikami" - że niby co ta Pani miała na myśli????

Adriana szukaj być może gdzieś jest za darmo, albo w ramach wczesnego wspamagania w OWI też często mają zajęcia tą metodą.

jaką konkretnie diagnozę ma Twoje dziecięcię? co jest niepokojącego?

generalnie jeśli terapeuta SI, psycholog zleciła WS to wacle nie musi oznaczać że coś bardzo niepokojącego zauważyła, ale że chce by miał dodatkową stymulację. Generalnie WS daje się dzieciom z wszelkimi możliwymi zaburzeniami, czy dysharmoniami w rozwoju jako metodę uzupełniającą

więc może nie masz się czym aż tak bardzo przejmować?
w różnych klubach dziecka figlo itp są też zajęcia prowadzone tą metodą. W samym Gdańsku wygooglałam zajęcia w poradni psychologiczno-pedagogicznej.

http://www.poradnia-lingw...emid=15&catid=2
Tylko nie wiem czy nie za daleko dla Was.

adriana Wysłany: 2010-12-08, 10:00   

Starsza Kobieta

tirana napisał/a:
http://www.poradnia-lingw...emid=15&catid=2
Tylko nie wiem czy nie za daleko dla Was.

Też to wygooglałam :) Daleko nie, bo my i tak do Gdańska jeździmy, więc gdzie to jest w gdańsku to już nie ma znaczenia ;)

tirana napisał/a:
jak ja nie lubię, jak się rodziców karmi takimi ogólnikami "problemy w przedszkolu", "problemy z rówieśnikami" - że niby co ta Pani miała na myśli????

Nie, nie. Ona nas nie nastraszyła. Po prostu po zajęciach zaczęła pytać czy Wojtek chodzi na jakieś zajęcia grupowe i że ona by radziła poszukać jakiś, bo to by był najlepszy test dla niego...

mama domowa
ArtAda

tirana Wysłany: 2010-12-08, 10:09   

No to trzymam kciuki za znalezienie Waszej grupy i za zajęcia. Powiem Ci że moje trole kochają weronike i nie mogą się środowych zajęć doczekać.

freva Wysłany: 2015-04-04, 16:15   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Moje dziecko też lubi zajęcia z Weroniki. Chodzi na zajęcia grupowe . Widzę rezultaty. Dobrze, że są takie metody terapii, które wspomagają rozwój dziecka.

Edytowałam. Podejrzenie reklamy. Kary
Ostatnio zmieniony przez Kary 2015-04-08, 06:11, w całości zmieniany 1 raz  

nieznajowa Wysłany: 2015-04-04, 20:37   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja za 3 tyg ide na kurs I stopnia MRR W Sherborne :)

Roberta23 Wysłany: 2017-08-09, 12:09   

A gdzie można się taki kurs zapisać?

Arowana14 Wysłany: 2017-08-15, 10:31   

Centrum Szkolenia Soyer organizuje szkolenie z metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne we wrześniu i październiku. Jedno jest w Poznaniu, drugie w Warszawie. Ale czy są jeszcze miejsca to nie wiem, musielibyście sprawdzić.

Odpowiedz do tematu