Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzieci z niedosłuchem
Autor Wiadomość
zalamanaania86 Wysłany: 2017-08-18, 21:38   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Czytałam o takich przypadkach że noszenie aparatu powoduje polepszenie słuchu. Czy synek za jakiś czas z takim niedosłuchem będzie mógł funkcjonować bez aparatów? boje się czy nie będzie traktowany gorzej, czy nie będzie wyśmiewany, że ludzie będą na niego patrzeć z politowaniem. Na chwilę obecną nie mogę się pogodzić z tym dlaczego nas to spotkało, nie było żadnych czynników ryzyka niedosłuchu. Zadnych takich przypadków w rodzinie, żadnych chorób, leków w ciązy, jedynie poród długi, ciężki i zamartwica lekka. Z tego powodu zaburzenia si.

iga Wysłany: 2017-08-19, 19:06   

Forumowy wyjadacz

zalamanaania86, czy jesteście pod opieką psychologa, surdopedagoga?
Widzę, ze bardzo potrzebujesz wsparcia, koniecznie spróbuj znaleźć pomoc dla siebie i synka.

zalamanaania86 napisał/a:
Czytałam o takich przypadkach że noszenie aparatu powoduje polepszenie słuchu. Czy synek za jakiś czas z takim niedosłuchem będzie mógł funkcjonować bez aparatów?

Nikt nie odpowie na to pytanie. Wszystko zależy od tego jaka jest przyczyna niedosłuchu (której części ucha dotyczy).
Skoro poród był trudny, możliwe, ze właśnie zamrtwica jest przyczyną. Ale niekoniecznie. Czy badanie przesiewowe wyszło w normie?
Od samego noszenia aparatów słuch się nie poprawia. Dzięki aparatom dziecko może usłyszeć dźwięki dla niego niedostępne, ale to rehabilitacja (terapia) uczy dziecko jak słuchać, różnicować dźwięki.
Jak chcesz napisz do mnie na priv (pracuje z dziećmi z wadą słuchu), bo wkrótce może nie byc kontaktu przez babiniec.

Odpowiedz do tematu