Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki internet w domu?
Autor Wiadomość
malenka Wysłany: 2015-11-17, 10:08   Jaki internet w domu?

Poważnie uzależniona

Przeprowadzka tuż tuż ale jak tu się przeprowadzić bez internetu w nowym eM :zly:

W naszej nowej lokalizacji możliwości są dwie:
1. Neostrada z prędkością do 10 mb/s
2. LTE bez limitu danych. Teoretycznie podają prędkość do 42 mb/s.

Czy któraś z Was użytkuje internet LTE w domu?
Czy pogoda nie ma wpływu na jakość?

Antonio & []Hania[/url] & []Franio[/url]

zosiabg Wysłany: 2015-11-17, 10:38   

Starsza Kobieta

Ja mam na wsi aktualnie internet z Plusa (LTE rzadko mam, ale u nas dziura LTE-owa więc najcześciej jednak mam tryb 3G włączony). Jeśli chodzi o sam internet to działa w porządku, nie wiem jaka jest prędkość przesyłu, ale na pewno nie jest to 42MB/sek i NIGDZIE tak nie ma, nie czarujmy się ;) Prędkosc internetu zalezy od tego ile ludzi w okolicy korzysta. Powiem szczerze, ze jak myslelismy o przejsciu na orange, to robilismy testy predkosci i Orange wypadało lepiej, ale to były prędkosci rzędu 10 MB/sek w Orange i 7-8 w Plusie. Przy takiej predkosci spokjnie filmy ogladam na playerach online :)

No-limit to nigdy nie jest taki no-limit, zazwyczaj jest np. 100GB limitu ;) trzeba patrzec w umowy. na pewno jest tak w Orange ;)

hela Wysłany: 2015-11-17, 11:25   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

malenka napisał/a:
Neostrada z prędkością do 10 mb/s

malenka, zanim wdepniesz w neostradę, to spróbuj pogadać z ich technikami o szybkości łącza w waszej lokalizacji. Mnie obiecywali super szybki internet, a że mieszkam na peryferiach miasta - i jak to stwierdził technik: jestem na końcu nitki przesyłowej, więc internet nie ma szans mi szybko /dobrze działać :oczami:
Zerwałam umowę po roku, bo orange nie wywiązywał się z warunków umowy :cwaniak:
W tej chwili mam radiówkę i śmiga jak marzenie - nawet przy złej pogodzie ;)

My <3

zosiabg Wysłany: 2015-11-17, 11:49   

Starsza Kobieta

Jeśli chodzi o pogode, to w zasadzie przy jakims mega wielkim huraganie czasem nam zrywa, ale to naprawde musi byc bardzo zle.

Zawsze mozesz wziac na próbe, wiekszosc telefonii daje na na tydzien na próbę. Przynajmniej jak wybeirałam, to tak bylo ;) a jak juz mialam router na simy to kupowałam sobie jednorazowe karty na internet na np. 2 GB i sprawdzalam na tym jak dziala dana siec w mojej okolicy.

Jeszcze inna sprawa to to, ze kupilismy antene LTE taką na dach ;) i to tez duzo daje, bez tego wogole nie widzialam LTE w domu.

Wanderer Wysłany: 2015-11-17, 21:13   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Ja mam LTE i bardzo sobie chwalę. Antenę zakupiłam...po czym po sprawdzeniu sygnału w ogóle jej nie zainstalowaliśmy. Wpływu pogody nie zaobserwowałam.

domekback1 Wysłany: 2016-08-12, 11:23   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Słyszałem że internet reklama jest bardzo dobry.
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2016-08-12, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  

pawba Wysłany: 2016-08-18, 08:23   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Mamy multimedię i jest ok, z telewizją koło 80 zł, wcześniej upc ale już nie pamiętam ile wtedy płaciłam, też koło 70-80 zł, miałam też kilka mobilnych m.in. t-mobile, aero2, orange ale słabo to działało

karolminek Wysłany: 2016-09-01, 08:38   

U mnie na wsi jedynie Neostrada daje radę. Mają wymieniać na światłowody, ale kiedy to będzie to nie wiadomo :(

pawba Wysłany: 2016-09-12, 09:26   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

U moich rodziców odkąd obiecali wymianę w wyienili chyba minęły 2 lata, ale w końcu mają z kabla, i tak mieli problem bo dwój sąsiadów się nie zgodzilo jeden z lewej jeden z prawej i nie mogli im przeciągnąć kabli, w końcu po roku sąsiedzi zmienili zdanie :D

genowefa-pigwa Wysłany: 2017-01-11, 14:44   

Ja mam światłowody od lokalnego dostawcy internetu i jestem bardzo zadowolona. Nie zamieniłabym go na żadne neostrady :)

stokrotka7 Wysłany: 2017-01-30, 19:20   

Jeżeli masz zasięg lte bez limitu to bierz lte :) Zdecydowanie lepsza opcja niż neostrada.

MilenaJakma Wysłany: 2017-03-28, 10:00   

Jak do nas trafilas?: Siostra
Mieliśmy neostradę i zakończenie umowy to była droga przez mękę. Wiecznie coś nie chodziło, wiecznie obiecywali, że coś poprawią - teraz mamy LTE - ( wieś ) i jest bez problemu. Warunek jak napisała Stokrotka 7 - żeby był dobry zasięg - to LTE i problem z głowy ( Razem z tymi wiecznie pobrudzonymi kablami )

buba83 Wysłany: 2017-07-11, 11:55   

Ja mam Cyfrowy Polsat i nie polecam,wiesza się,muli jednym słowem masakra,no ale przy dobrych dniach śmiga jak strzała,a i koszt niewielki

tamirra Wysłany: 2017-07-12, 08:36   

Mieliśmy neta mobilnego ale mocno się ciął to było jeszcze za czasów ery, w domu mamy z kabla multimedię i ujdzie, może nie porywający ale chociaż tani, wczesniej też było upc i też ok

Kolasa Wysłany: 2017-08-23, 11:39   

Nie korzystam ani z jednego, ani z drugiego, mam netię od lat i choć mogłabym wiele jej zarzucić, swoje podstawowe założenie sprawdza, a ostatnio renegocjowałam umowę, bo stara była dość niekorzystna (słaba prędkość i zbyt wysoka cena).

Odpowiedz do tematu