Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
zioła w domu
Autor Wiadomość
Nabla Wysłany: 2010-02-20, 08:48   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Mięta to chwast trudny do wyplewienia a z rozmarynu robi się żywopłoty - więc nie ma problemu z nimi.

Co do mieszania to można mieszać, pod warunkiem, że lubią tyle samo światła i wody i mają zbliżony rozmiar. Słońcolubną bazylię raczej posiałabym osobno, niż miętę - wilgotniaczka.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Domino Wysłany: 2012-04-14, 12:17   

Forumowy wyjadacz

no i tu pytam:

chce mieć swoja kolendrę, jak to najłatwiej zrobić? siać? jak to się hoduje? jest wymagająca? czy może pójść na łatwiznę i kupić w markecie w doniczce, (nie wiem czy u mnie w mieście to się uda :oczami: ), a druga sprawa czy to długo wytrzymuje? czy jak bazylia, którą mam już z 7-8 tyg i pięknie rośnie :)

Tosia
Jurek

awangarda w stylu retro Wysłany: 2012-04-15, 10:54   

Starsza Kobieta

nienawidze mojej bazylii :masakra: niedlugo zaczne sie nia wiecej zajmowac niz wlasnym dzieckiem :mur: :mur:

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

xena Wysłany: 2012-04-16, 09:33   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Domino napisał/a:
chce mieć swoja kolendrę, jak to najłatwiej zrobić? siać?

wprawdzie kolendry nie posiałam, ale inne zioła owszem. Najgorzej u mnie wschodzi tymianek :/

Marzenia należy spełniać. Nieważne jakie są, dzięki temu stajemy się szczęśliwsi i odnajdujemy kolejne cele, do których warto dążyć.

Domino Wysłany: 2012-04-16, 09:43   

Forumowy wyjadacz

ja póki co zasadziłam cebulkę dymkę, powoli kiełkuje, to na balkonie, a na kuchennym parapecie kilka dni temu zasiałam oregano, pietruszkę i melisę z tego o to ikeowskiego wynalazku, jeszcze nie wykiełkowały

ale widzę, ze maja wersję 'porządniejsza'

ciekawe czy to się sprawdzi :oczami:

Tosia
Jurek

gustawa Wysłany: 2012-04-16, 18:19   

Net włączony- gar z zupą spalony

U mnie w ogródku mięta już jak szalona się rozrasta. Piję już młodą :lizak:
Melisa, tymianek, oregano, rozmaryn i lubczyk zimę też przetrwały i zaczynają puszczać listki. Bazylię sadzę co roku ale kupuję rozsadę - z nasionami nie chce mi się bawić. No i czekam na zimną Zośkę ;)

Ptysiowo

lus96 Wysłany: 2017-07-05, 14:23   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Zioła w domu to super sprawa. Sprawdzają się takie doskonale pod wieloma względami. Ja lubię dodawać zioła do potraw, a więc mam jak znalazł.

Karolinek Wysłany: 2017-08-30, 15:28   
Pampersa mi dali i nowym nazwali
Karolinek

Ja sadziałam kilkakrotnie, ale nic z tego nie wyszło. Mięta urosła malutka i długo rosla. Kilka razy pietruszka - nac ale tez malutkie wyrosło. Zawsze były to nasiona z marketu, wiec moze tu jest problem...

Odpowiedz do tematu