Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Co zabrać ze sobą do porodu
Autor Wiadomość
Zmora Wysłany: 2011-10-10, 16:10   

Starsza Kobieta

Moja torba z komentarzami

Torba 1 (do porodu), od spodu:
- pampersy 27 szt.*, chusteczki nawilżane 30 szt.*, Bella Mama, 2xpodwójne opakowania majtek siatkowych, 4 pieluchy tetrowe (jako szmatki)
- 2 koszule nocne rozpinane, 2 staniki do karmienia, próbki wkładek laktacyjnych (chyba w sumie 4 wkładki)
- kosmetyczka: pianka do higieny intymnej, rolka papieru toaletowego, termometr, krem na brodawki, szczoteczka do zebow, pasta, grzebień, mydło w płynie (mały babydream i mały johnson), Alantan plus maść*
- 2 pary klapek (druga jest pod prysznic), 2 pary białych skarpetek (za mało, pierwsza para się pomoczyła, druga zakrwawiła), szlafrok, duży ręcznik, gumki do związania włosów
- woda mineralna Żywiec ze smoczkiem, płyn do lewatywy

* to wymagania szpitalne dla dziecka, ubranek nie trzeba mieć i chcę używać szpitalnych

Torba 2 (po porodzie):
- laktator, 3 torebki na pokarm, 30 szt. wkładek laktacyjnych
- absorgyn (okazał się dla mnie duuużo gorszy niż Bella Mama)
- duży ręcznik, ręcznik dla dziecka, szlafrok
- chusteczki nawilżane 60 szt.
Zabrakło sztućców i kubka. W sumie 20 sztuk podpasek to było za mało.

W samochodzie jeździ:
- torba 3 dla ojca: buty zmienne, spodnie, t-shirt i koszula
- fotelik samochodowy ze śpiworem
- zestaw dla dziecka na wyjście: body i śpiochy w dwóch różnych rozmiarach, czapeczka, niedrapki, skarpetki

daryjka Wysłany: 2011-10-11, 11:01   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
:)

Jak do nas trafilas?: z gimbli
gonick napisał/a:

Wg polskiego prawa nic takiego nie potrzebujesz, bo kobiety w ciąży są ubezpieczone z automatu.

przepraszam za OT ale ostatnio miałam okazję się o tym przekonać :/ co prawda jeszcze nie do porodu, ale po wizycie na IP w nocy po mega wymiotach (nie mogłam przestać i błagałam, żeby mi coś na nie dali)
kazali mi później przesłać faxem dowód ubezpieczenia :/ i to w szpitalu poł.-gin.

[

poohatka Wysłany: 2011-10-11, 11:05   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
Jak na początku ciąży trafiłam na IP w Wojewódzkim to też kazali dowozić RMUA - ale nie zawiozłam, nie ścigają mnie jeszcze. Za to na patologii ciąży ani potem, przy okazji i po porodzie - nikt nawet nie przebąknął o takim dokumencie. :)

P.
:police: rodzinna pasja

Sasana Wysłany: 2012-01-05, 15:10   

Forumowy wyjadacz

tak naprawdę to warto się zorientować, jakie praktyki-zwyczaje ma szpital, w którym chce się rodzić, u mnie dla dziecka potrzebne były tylko chusteczki nawilżane i jakiś krem do pupy, wszystko inne było - pampersy, ubranka (zresztą śliczne!), mleko, dzieci zabierane były do kąpania więc nawet ręcznik i kosmetyki dla małej odpadły.

Na moim oddziale nie wolno było chodzić w majtkach, nawet poporodowych jednorazowych i używać podpasek-wkładów (tak tak!) tylko lignina :] chyba, że chcialo się wykłócać z lekarzem.

pozostałe rzeczy według potrzeb (dokumenty i "zestaw szpitalny" czyli koszula, szlarfok, klapki itp. to standard chyba), ja na przyklad laktatora ani wkładek laktacyjnych nie potrzebowałam, bo laktacja na dobre rozkreciła się później, za to mąż biegał do apteki po maść na poranione brodawki i mi donosił :hyhy: nieprzewidzisz...

Zmora fajna opcja z torbą nr 3 w samochodzie, bo jak już zaczyna się akcja to można o tych ubraniach na zmiane dla męża czy obuwiu zmiennym zwyczjnie zapomnieć czy nie mieć głowy/czasu na pomyślenie o tym. Wezmę to pod uwagę przy następnym razie :)

szczesliwamama0 Wysłany: 2015-11-18, 20:51   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Post niezgodny z regulaminem. Kary
Ostatnio zmieniony przez Kary 2015-11-19, 06:42, w całości zmieniany 1 raz  

Bellana   Wysłany: 2017-09-10, 17:24   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Głowa boli od tych wszystkich wiadomoci.

Odpowiedz do tematu