Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Komputer, tablet, konsola - kontrola rodzicielska
Autor Wiadomość
Madeleine Wysłany: 2017-03-29, 09:43   

Starsza Kobieta

"Niebieski wieloryb" jako gra istnieje, ale a) nie ma absolutnie żadnych dowodów na jej związki z okaleczeniami się dzieci b) jej popularność (wyłącznie w Polsce) wykreowały media.
Jest to idealny przykład nierzetelnej pracy dziennikarzy, którzy nie sprawdzają wiadomości, tylko podają je dalej...
Ale tak, ogólnie rodzice nie wiedzą, co dzieci w sieci robią, i wszyscy są ogólnie przekonani, że tylko minecraft i filmiki na ten temat 8) Ewentualnie "jak to jest zrobione".

Nabla Wysłany: 2017-03-29, 09:50   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Madeleine napisał/a:
"Niebieski wieloryb" jako gra istnieje, ale a) nie ma absolutnie żadnych dowodów na jej związki z okaleczeniami się dzieci b) jej popularność (wyłącznie w Polsce) wykreowały media.

Ale wiele "tajnych" forow dyskusyjnych promujacych np. anoreksje istnieje...

Moje dzieci za male na korzystanie z internetu jeszcze, ale juz mam poczucie, ze nie ogarniam tego, co sie dzieje w sieci, a co dopiero za 10 lat. Probuje uczyc syna odrozniania informacji prawdziwych od bzdur - ale poza tym nie wiem czego tak na prawde szukac.

Nie uzywam Instagrama, Tweetera, Snapchata - za moment pewnie pojawia sie nowe media spolecznosciowe albo zupelnie inna forma wymiany informacji. Biorac pod uwage jak oderwana jestem od dzieciecej-nastoletniej rzeczywistosci, czuje sie zupelnie niekompetentna w temacie zagrozen "cyfrowych".

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Madeleine Wysłany: 2017-03-29, 09:58   

Starsza Kobieta

Nabla, nie potrzebujesz żadnego tajnego forum, wystarczy obejrzeć reklamę Zary i mieć tam promocję anoreksji.
Temat jest istotny – ale jak patrzę na zachowania w sieci znajomych 10-11 latków, to są do bólu przewidywalni i problemami nie są wieloryby, tylko banalne nagrywanie filmów sobie nawzajem, niemiłe komentarze na facebooku i blokowanie są w grach komputerowych (mistrzostwo świata: jeden rodzic zablokował inne dziecko, bo tamten promował swoich kolegów :lizak: )

Nabla Wysłany: 2017-03-29, 10:04   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Madeleine, nie chodzi mi o na prawde "tajne" - tylko takie wiesz, z polecenia, tylko dla fajnych dziewczyn, no wiesz, no... :masakra:

Narobilam dzieci po 30tce to teraz mam przepasc pokoleniowa :rotfl:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

barta11 Wysłany: 2017-04-12, 18:06   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Dziewczyny nie popadajmy w paranoje. Z tego co wiem, gra niebieski wieloryb nie istnieje a zostala napedzona przez samych czytelników owego wymysłu. Czym mniej o tym będziemy wspominać tym szybciej zniknie. Ja swoim dzieciom nie zabraniam ogladac TV ani siedzieć w internecie. Oczywiście internet mam dobrze monitorowany, co do bajek to najmłodszy syn uwielbia oglądać na puls2 serial Przytul mnie, calkiem bezpieczny dla rozwoju dziecka. Ja posiadam kontrole ale taką by dziecko nie miało o niej świadomości.

tamirra Wysłany: 2017-10-12, 18:08   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

ja się staram na bieżąco śledzić to co się dzieje w sieci, niedługo temat i moje dziecko zaczie dotyczyć, już teraz coraz bardziej ciągnie do komputera, sama zaglądam na stronkę klikajbezpiecznie.pl i staram się wykorzytywać w praktyce wiedzę jak bezpiecznie poruszać się w sieci i jak dziecko ustrzec przed problemami

Odpowiedz do tematu