Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
stres stres i jeszcze raz stres...
Autor Wiadomość
Emalia Wysłany: 2015-11-17, 10:36   stresiwo
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ja swego czasu tak się stresowałam wszystkim, że dostałam depresji. #pozdrawiam.
Poszłam do specjalisty i po terapii postanowiłam wyjechać w jakieś spokojne, mało ludne miejsce. Wyprowadziłam się w łódzkie okolice Warty na małą wioskę. Moje życie stało się na prawdę piękne. Niczym się nie przejmuję, na wszystko znajduję czas. Nie wykluczam, że kiedyś wrócę do miasta, ale to dopiero jak naładuję akumulatory na 200%.

elfik Wysłany: 2015-11-22, 19:49   

Kary nigdy nie ma dobrej porady :) ale zawsze moze byc jakas ktora w koncu pomoze, a czlowiek jak sie czasem wygada to tez duza latwiej, boje sie ucieczki bo jaksie odetne to pewnie juz tak zostane... dzis np staralam sobie dobrze zagospodarowac dzien, dlugi spacer, zwiedzanie muzeum a na koniec krotka jazda rowerkiem po miescie - pomoglo :) do tego od wczoraj robie duzo cwiczen oddechowych - wyczytalam ze dobrze jest sie polozyc plaskona lozku i odliczac od 50 w dol, wtedy organizm skupia sie tylko na jednej funkcji, wylacza sie i relaksuje, rozluznia miesnie, jak u spacielisty :)

mariya Wysłany: 2016-09-09, 11:12   

W moim przypadku zadziałało znalezienie źródła stresu i wyeliminowania go z mojego życia, mianowicie chodziło o zmianę pracy. Przyznam, że nawet ruch (biegałam co 2 dzień) i sprzątanie (uwielbiam sprzątać, kiedy jestem nabuzowana negatywnymi emocjami) dawały "ulgę" tylko na chwilę. Więc moim zdaniem szprycowanie się lekami, czy metody łagodzenia objawów stresu nie uwolnią Cię od niego, tylko przykryją je na jakiś czas...

optoagnieszka Wysłany: 2016-09-29, 13:56   

Podobnie jak mariya sądzę, że lekarstwa to tylko krótkotrwała metoda nie pozwalająca wyleczyć przyczyny problemu, który niestety zbyt często jest związany z pracą. Niestety jej zmiana nie zawsze jest taka prosta ;) . Ja często relaksuję się spacerami, jazdą na rowerze i gotowaniem ulubionych potraw :) .

pawba Wysłany: 2016-10-19, 09:44   

Nie zawsze łatwo zmienić pracę, sama przez wiele miesięcy szukałam więc wiem jak to jest :( a przecież nie raz ma się na głowie kredyt, utrzymanie domu i nie można sobie pozwolić na rzucenie jej tak po prostu, ruch, spacery, gotowanie (byle nie popaść w zajadanie stresu), co do lekarstw ziołowe wg mnie są ok, ja wolę tabletki niż popijanie kilka melis dziennie :D

Soliwka Wysłany: 2016-11-08, 10:33   

Nie napiszę raczej czegoś odkrywczego, ale ruch, zwłaszcza taki gdzie porządnie się wypocimy działa cuda. Niby przed zajęciami strasznie się nie chce na nie iść, bo daleko, bo mam zły humor, bo wolałabym spędzić ten czas pod kocem. Ale jak już się pójdzie (czasem nawet na przekór sobie) to wtedy czuję, że w końcu robię coś dobrze, że nie marnuję czasu. Jak wysiłek się kończy to nawet nie wiem po co było sie tak denerwować. Spróbujcie :) nawet we własnym domu, włączyć sobie filmik i z nim się zmęczyć. Od kiedy tak wyładowuję stres, mam go zwyczajnie mniej i MIGRENY, które kiedyś mnie dopijały nieco osłabły, a więc kolejny sukces! Nie rezygnuje z wizyt u neurologa, ale zwykłych apapów i innch takich nie tykam.

Hela30 Wysłany: 2016-11-18, 09:25   

Oczywiście, że na stres najlepszy jest ruch. Podobno w trakcie ćwiczeń wytwarza się hormon szczęścia. Na głęboką depresję raczej nie pomoże, więc w takim wypadku może pomóc chyba tylko wizyta u lekarza.

Marcinka Wysłany: 2016-12-22, 19:18   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
Ja sobie nie radziłam i od pół roku, raz na dwa tygodnie chodzę do psychologa. Wypłaczę się, pogadam i wychodzę jak nowa. Ale na dobrego psychologa ciężko trafić, mi się na szczęście udało..

rozmowy..

aleksandrace Wysłany: 2017-07-25, 20:49   

Zdecydowanie aktywność fizyczna zapewnia kontrolę psychiczną. Warto o tym pamiętać.

SweetCake Wysłany: 2017-11-20, 10:50   

W moim przypadku całkowite wyeliminowanie źródła stresu było niemożliwe, pozostało tylko osłabianie objawów. Pomogły leki uspokające bez recepty z Apteki Mini - https://www.aptekamini.pl...ezsennosc-stres i dużo ruchu na świeżym powietrzu.

okcia81 Wysłany: 2017-11-27, 09:54   

Net włączony- gar z zupą spalony

A ja polecam z apteki preparat Destresan, u mnie działa. I L-tryptophan ale ja biorę go również rano, nie tak jak w ulotce pisze że wieczorem. Wieczorem po nim nie mogę spać a rano poprawia nastrój. Ale wiadomo każdy jest inny.

lato i inne po Maksiu

Lussy Wysłany: 2017-11-29, 11:24   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Po pracy staram się jakoś zrelaksować, ale nie zawsze całkowite odstresowanie jest możliwe.

Jestem jedną z miliardów ludzkich historii...

Odpowiedz do tematu