Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaczynam się odchudzać CZĘŚĆ IV
Autor Wiadomość
dobbi Wysłany: 2016-06-03, 08:25   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

Julies napisał/a:
dobbi napisał/a:
ło matko! dużo :)
hormony płciowe
- prolaktyna
- estrogen
- progesteron
- androgeny (testosteron, androstendionu i hydrocostam)
- poziom wit. D
do tego USG nadnerczy.
wszystko było w normach, nadnercza i jama brzucha bez zmian, dopiero na koniec lekarka wpadła że trzeba jeszcze zrobić test obciążenia glukozą i insulinę po obciążeniu i bingo.
-

W jakiś konkretny dzień cyklu te badania hormonalne trzeba robić?

te dwa wyboldowane robiłam na początku i w środku cyklu

z pozdrowieniami

Puuu Wysłany: 2016-09-19, 13:55   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

ja po raz kolejny - w trakcie urlopu nie ćwiczyłam chociaż ruchu było dużo do tego w diecie odrobinę odpuściłam - ale nie ma mowy o obżarstwie i zajadaniu się słodyczami, po powrocie wróciłam do ćwiczeń ale lipa - wróciłam do wagi wyjściowej czyli zdecydowanie za dużej,
Byłam u endokrynologa pakiet różnych badań na tarczyce zrobiony wyniki idealne. glukoza i insulina były też ok ale zrobiłam tylko na czczo.
zastanawiam się nad tymi hormonami płciowymi ale gin ze mną w tej sprawie nie współpracuje - pomimo tego że cykl skrócił się ze standardowych 28-30 dni na 23-25 stwierdził, że wieloródki tak mają :/ i zrobił usg powiedział, że wszystko ok i nawet prolaktyny nie zlecił. trochę dobija mnie fakt, że bez skierowania pewnie za cały pakiet majątek zostawię ale chyba już nie mam wyjścia

dobbi Wysłany: 2016-09-20, 10:48   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

poproś endo o skierowanie

z pozdrowieniami

Puuu Wysłany: 2016-09-20, 10:56   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

dobbi, do endo pójdę jak zrobię usg tarczycy bo mnie wysłała - twierdzi, że objawy u mnie wyglądają na tarczycę ale tu wyniki idealne pogadam z nią jeszcze jak przyjdę do kontroli - chodzę do luxmedu muszę jeszcze sie wywiedzieć czy w ogólę te badania są pakiecie bo oni dziwnie mają je skonstruowane.

Grabcia Wysłany: 2016-10-17, 07:44   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
Idzie zima, a ja znowu jem bez opamiętania. Czy Wy też tak macie? Nie wiem czemu ale jak idzie zima, to ja jestem ciągle głodna… Jak misiu zapasy na zimę robię…? No nic, czas się opamiętać i trochę powalczyć ;-) trzymajcie kciuki- postanowiłam wrócić do 5 zdrowych posiłków dziennie.

lenkaaao Wysłany: 2016-10-18, 19:54   

Jak do nas trafilas?: od znajomej
też tak mam, jem jak opętana. oponka na zimę już się zrobiła ale kurcze suknia na bal gotowa, coś trzeba zrobić. :( planuję coś kupić naturalnego na ograniczenie łaknienia. Może ktoś coś słyszał albo jeszcze lepiej stosował i działało? Pomóżcie bo sylwester za 1,5 miesiąca. ;D

esoes Wysłany: 2016-10-18, 20:02   
Net włączony- gar z zupą spalony

Jak sie je jak opetana to i preparat szwagierki nie pomoze.
Ograniczyc jedzonko zalecam i cwiczyc posladki :)

lucyfear Wysłany: 2016-11-17, 21:03   

Jestem za, adelajda.
Nic tak nie działa jak dobra dieta, czyli przede wszystkim ZDROWO! Nawet nie chodzi o to by drastycznie obcinać kalorie, ale po prostu pilnować dobowego bilansu i odpowiedniej ilości makroskładników (czyli białka, węglowodany i tłuszcze). Oczywiście w odstawkę: fast foody, pizze, słodycze etc.
A do tego wysiłek fizyczny, cierpliwość i efekty przyjdą.
Od kiedy się stosuję do tych zasad, moje ciało wygląda lepiej, a i mój brzuszek jest szczęśliwy - nie zapchany, ani bolący... :hurra:

dmuchawce, latawce, wiatr!

lawko28 Wysłany: 2016-12-10, 22:10   

Dopisuje się! :ok: Właśnie udało mi się zrzucić 5 k i jestem z siebie ogromnie dumna! :hurra: Tyle, że jakoś zewnętrznie tego jeszcze strasznie nie widać, może lekko na udach. Dziewczyny a jak Wy kontrolujecie wasze postępy? Ważycie się? Bo dużo się czyta o tym żeby się nie ważyć, tylko mierzyć (ja duuuuużo chodzę na siłownię :luka: ). A sprawdzacie np. u siebie zawartość tłuszczu w organizmie? Bo u mnie tak jak mówię, waga spadła, ale zewnętrzeni słabo to widać i zastanawiam się czy nie kupić sobie takiej specjalnej wagi co to mierzy. Ta np. ma taką funckję UZNANE ZA REKLAMĘ/SILL specyfikacja tylko czy warto wydać tyle pieniędzy?
Ostatnio zmieniony przez Sill 2016-12-11, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  

meggien Wysłany: 2016-12-11, 00:31   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Nie, nie warto.

szevi Wysłany: 2017-01-13, 01:11   

Tak naprawdę wystarczy zacząć się więcej ruszać, zrezygnować z cukru i sami będziemy chudnąć, bez zbędnej diety. Tylko pamiętaj, abyś się nie faszerowała jakimiś tabletkami na odchudzanie, bo to tylko pic na wodę i tak naprawdę jedząc tabletki nie sprawią, że zrzucisz tłuszcz a jedynie wodę jeśli już.

Pozdrawiam

Orejana Wysłany: 2017-06-01, 20:40   

Uważam, że bawienie się w jakieś konkretne diety lub branie różnych chemicznych tabletek, które tylko uszkadzają wątrobę nie ma sensu! Wystarczy nie przekraczać 2000 kcal i regularnie się ruszać. Najlepszy do gubienia wagi jest zdecydowanie jogging. Wiem to po własnych doświadczeniach ;)

misia8603 Wysłany: 2017-08-24, 17:36   

Ja od liceum próbowałam schudnąć i dopiero jakiś czas temu okazało się, że moja nadwaga to wina PCOS :( Nie dość, że będę miała ciężko zajść w ciążę to jeszcze nadwaga. Ostatnio jakaś dziewczyna na fejsie pisała, że jej pomógł Inofem: http://www.inofem.pl/ . Oczywiście planuję kupić, skoro lekarz nie pomógł to może ten Inofem pomoże :( Jest tu ktoś jeszcze z problemem PCOS?

Lussy Wysłany: 2018-01-03, 08:49   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

W ogóle nie słyszałam o tym środku. Ale wątpię by te specyfiki mogły coś zdziałać.

Jestem jedną z miliardów ludzkich historii...

Odpowiedz do tematu