Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Soki - pic czy nie pic. Dyskusja wydzielona z wyciskarek.
Autor Wiadomość
esoes Wysłany: 2016-05-15, 08:38   
Net włączony- gar z zupą spalony

Nabla napisał/a:
esoes napisał/a:
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/sok_czy_blonnik

;)

http://oczymlekarze.pl/pr...mocz-na-zdrowie

Odkazanie przy chorobach bakteryjnych chyba nie jest jakąs nowiną medyczną.
W XXI wieku nie musimy tego robic moczem, bo mamy dostepne mniej obrzydliwe srodki ;) , ale nasze babcie leczyly moczem np. Plesniawki u niemowląt. Z powodzeniem.
Tylko jaki jest związek odkazania z sokami?

Nabla Wysłany: 2016-05-15, 09:04   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Cóż, mnie nie pytaj, to Ty zaczęłaś podrzucanie bezwartościowych linków z internetu ;)

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

esoes Wysłany: 2016-05-15, 09:38   

Nabla napisał/a:
Cóż, mnie nie pytaj, to Ty zaczęłaś podrzucanie bezwartościowych linków z internetu ;)

Przy podstawowej, niewielkiej nawet znajomosci procesow zachodzacych w organizmie mozemy sami ocenic zasadnosc tych linków, jak i wszystkich innych, ktore czytamy. W mojej opinii obydwa wartosciowe, Twoj jedynie z sokami wiele wspolnego nie ma, ale jak najbardziej jest sensowny.

patllinka Wysłany: 2016-05-23, 08:25   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Soki w kartonach odradzam - często więcej w niż chemii niż owoców i warzyw. Ale takie jednodniowe czy te z wyciskarek to wg mnie zdrowe rozwiązanie. Taki wiosenny obiadek: młode ziemniaki, jakaś rybka, suróweczka z czerwonej kapusty i szklanka zimnego soku marchwiowego czy pomarańczowego:) idealnie!

[usunelam link - patrz regulamin]
Ostatnio zmieniony przez Alma_ 2016-05-23, 08:58, w całości zmieniany 2 razy  

Alma_ Wysłany: 2016-05-23, 09:00   

Starsza Kobieta

Problem z sokami jest taki, ze maja naprawde dużo kalorii, wiec nie są polecane osobom zwracającym na to uwagę. Tak, te naturalne tez, bo chodzi głownie o ilośc - jeśli zamiast jednego jabłka wypijemy szklankę soku, to mamy 3-4 razy większa ilośc kalorii. Ale jeśli komuś nie zależy na wartości energetycznej posiłków, to czemu nie?

darkbulka Wysłany: 2016-05-23, 16:56   
Starsza Kobieta

http://www.damianparol.com/cola-vs-sok/
Cytat:
Wiele osób myśli, że wyciskanie soku pozbawia go tylko błonnika, a wszystko co dobre i tak zostaje. To nie prawda, ponieważ wraz z nim tracimy niektóre, cenne polifenole1 ora fruktany2. Ostatecznie sok jest produktem nieco zdrowszym, ale nie dużo zdrowszym niż cola i również przyczynia się do cukrzycy typu 2 – co konsekwentnie pokazują badania3. Wynika to z wysokiego Indeksu Glikemicznego oraz faktu, że kalorie w płynie są niemal ignorowane przez nasze ośrodki sytości w mózgu4.

Roberta23 Wysłany: 2016-07-21, 05:11   

Soki są zdrowe, szczególnie te tworzone trójfazową technologią tłoczenia wolnoobrotowego, one mają najwięcej właściwości. No i soki nie muszą być tylko z owoców, soki robi się również z warzyw :) Ja jakiś czas temu zrobiłam sobie 3 dniową detoksykację sokami / uznane za reklame/ . Nie czułam głodu, bo co około 2-3 godzinki piłam sok warzywno-owocowy, a po trzech dniach czułam się naprawdę rewelacyjnie, jakby mi z 10 kg ubyło, czułam się tak lekko. Oczyszczanie organizmu co jakiś czas jest naprawdę wskazane.

Regulamin VI,4; Kirka
Ostatnio zmieniony przez Kirka 2016-09-20, 07:21, w całości zmieniany 1 raz  

esoes Wysłany: 2016-07-21, 05:20   

Roberta23 napisał/a:
Soki są zdrowe, szczególnie te tworzone trójfazową technologią tłoczenia wolnoobrotowego, one mają najwięcej właściwości. No i soki nie muszą być tylko z owoców, soki robi się również z warzyw :) Ja jakiś czas temu zrobiłam sobie 3 dniową detoksykację sokami/../. Nie czułam głodu, bo co około 2-3 godzinki piłam sok warzywno-owocowy, a po trzech dniach czułam się naprawdę rewelacyjnie, jakby mi z 10 kg ubyło, czułam się tak lekko. Oczyszczanie organizmu co jakiś czas jest naprawdę wskazane.

Nawet bardzo zdrowe dla ludzi z uposledzonym ukladem trawiennym na przyklad. Dostarczają witaminy i cenne kalorie :)

Regulamin VI,4; Kirka
Ostatnio zmieniony przez Kirka 2016-09-20, 07:23, w całości zmieniany 1 raz  

proAndrzej Wysłany: 2018-01-03, 13:38   

Nie mam przekonania do soków z kartonu. Jeżeli już to w butelkach szklanych. Najlepiej zainwestować w wyciskarkę albo sokowirówkę. Jeżeli już mam wypić sok z kartonu to wolę sięgnąć po zwykłą wodę mineralną.

Odpowiedz do tematu