Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
POLISA na zycie
Autor Wiadomość
Cafe-boy Wysłany: 2016-11-30, 22:12   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Zmora napisał/a:
Cafe-boy napisał/a:
ostanio nisko stało

nisko? To przecież bardzo zależy, jaką perspektywę przyjmujesz... W tej chwili jest 1190 USD/oz, a na przestrzeni 20 lat wyglądało to tak:
ObrazekŹródło (http://wco-inwestowac.pl/)

AG powstało w 2009. Gdyby wtedy ich klienci kupili złoto, schowali do szafy i sprzedali "na górce", to mieliby nie 10%, a niemal 100% zysku :oczami: Zaufali pośrednikowi (AG) i ich puścił z torbami. To samo można powiedzieć o inwestycji w USD, gdy dolar był po 2 zł. Problem z takimi zabawami polega m.in. na tym, że człowiekowi zwykle apetyt rośnie w trakcie jedzenia i prawdopodobnie czekaliby na większą "górkę".

Ale rzeczywiście, widziałam analizy (pokazywane przez zwolenników inwestowania w papiery i akcje, więc być może bardzo pesymistyczne), że generalnie długoterminowy (kilkadziesiąt lat) zysk na złocie ma nie być spektakularny.

Cytat:
liczyłem raczej na pomom merytorycnzą, (...) porównania Towarzystw ubezpieczeniowych i poznania waszych typów. W grupowych chyba przoduje pzu w zakładach pracy

Wejdź sobie na strony ubezpieczycieli, poczytaj OWU. To, co dla mnie jest (nie)fajnym produktem, dla Ciebie może się zupełnie inaczej nadawać. Chyba strasznie jeszcze nie masz rozeznania, bo miotasz się między:
- polisami na życie
- ubezp. grupowymi
- polisolokatami.
Zorientuj się, jakie są składki roczne w wymienionych produktach, jaki zakres ubezpieczenia i jakie wypłaty - zobaczysz różnicę przede wszystkim między produktami, a dopiero potem między ubezpieczycielami :oczami:
[/quote]
Ja przy złocie mówię o ostatnich spadakch sprzed ok 2 lat właśnie, nie podnosi się.
Zdecydowanie nie ubezpieczenia grupowe - te najczęściej spotykam w firmach po prostu, druga jest Warta (tylko wedle moich odczuć). Polisolokaty byłym jakimś tworem , który pozostawił tlyko smród mam wrażenie. Wtedy sie tym zupełnie nie interesowałem, tak można nazwać produkt finansowy, gdzie masz składkę dzieloną pomiędzy część ubezpieczeniową i część przeznaczoną na fundusze inwestycyjne, (w tym strazniku raczej gotówkowe skoro jest 100% ochrony kapitału)?

I Bóg stworzył kobietę...

Cafe-boy Wysłany: 2016-11-30, 22:16   

markdottir napisał/a:
Cafe-boy napisał/a:
cięzko tutaj o merytoryczną rozmowe jak moderatorki usuwają wszelkie nazwy.

Jakoś dziwnym trafem same pampersiaki tę dyskusję toczą i tylko jedna nazwa w kółko pada, zapewne zupełnie przypadkowo jest to nazwa, którą słyszę w każdym bloku reklamowym w mediach. :kwasny:
No własnie może dlatego jest znana i zapada w pamięć?? :zdziwko:
Jak tłukli młodych bogów, to też pierwsze co się kojarzyło z odkładaniem na emeryturę, to była tamta firma. (Teraz to strach podać nazwe).

I Bóg stworzył kobietę...

ewka01 Wysłany: 2017-03-09, 08:03   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

ja sobie nie wyobrażam nie mieć takiego ubezpieczenia bo życie pisze różne scenariusze i trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność.

nataszamiszczuk Wysłany: 2017-04-25, 10:56   

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Ja od lat mam prywatne ubezpieczenie oprócz tego, że mam płacony ZUS w pracy. Ułatwia to choćby dostanie się do lekarza nie mówiąc już o ewentualnych odszkodowaniach.
Ostatnio zmieniony przez markdottir 2017-04-25, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  

esoes Wysłany: 2017-04-25, 14:46   
Net włączony- gar z zupą spalony

A ja nie mam. Po przeliczeniu polisa nie jest dla mnie oplacalna. Zbieram sobie sama i inwestuje na czarną godzinę w wiadomy tylko sobie sposob. Polisy są fajne dopoki nic sie nie stanie. Mielismy nauczkę z ukradzionym autem.

ewaboberr Wysłany: 2017-05-24, 10:06   

MomOfDestruction

Jak do nas trafilas?: katalogi
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Zazwyczaj miałam tylko samochód ubezpieczony, ale tak jak mówicie - dopiero złe doświadczenia zmuszają do ubezpieczenia i rodziny. Mąż buduje domy za granicą i z dachu raz nieszczęśliwie spadł i teraz tytanowe biodro ma.. :( i tak szukałam potem, żeby mieć wszystko razem ubezpieczone, ale dopiero reklama odpisano mi na formularz i dopasowano ofertę. dom chyba też ubezpieczymy, bo często wyjeżdżamy, a sąsiedzi obcy i nie ma kto doglądać..

Odkrycia małego dziecka są jak kamienie kosztowne - najtrwalsze, najpewniejsze i najświetniejsze ze zdobyczy
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2017-05-24, 10:57, w całości zmieniany 1 raz  

kekehase Wysłany: 2017-05-26, 11:30   

Jeśli komuś zależy na tym by nie przepłacić za ubezpieczenie to polecam korzystać z porównywarek cenowych. Sam przy wyborze swojego ubezpieczenia korzystałem z reklamy
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2017-05-26, 14:09, w całości zmieniany 1 raz  

MalaAla Wysłany: 2017-07-04, 11:34   

moim zdaniem to nic innego jak po prostu wyrzucanie pieniedzy w błoto

pawba Wysłany: 2017-12-28, 20:19   

Ja się właśnie zastanawiam nad takim ubezpieczeniem, rożnie to w życiu bywa, widzę że ciężko mi odłożyć większe kwoty bo zazwyczaj przechodzą na jakieś głupoty, a tutaj zawsze byłabym zmuszona do odkladania

Omen Wysłany: 2018-01-04, 16:39   

Trochę PRO100, trochę krzywo

Dawno mnie tu nie było. I jak ktoś chce oszczędzać samemu to zasada jest jedna. Odkładamy pieniądze nie te które nam zostały z wypłaty (właśnie dostaliśmy kolejną i coś nam z poprzedniej zostało) ale z tych, które właśnie dostaliśmy. Dostaliśmy wypłatę to w ten sam dzień jakąś tam małą lub inną kwotę odkładamy jako zaskórniak i staramy się nie wydać do kolejnej wypłaty.

Gdzie to zainwestować to już inna sprawa. Lokaty (śmiech na sali), waluty (ryzyko kursowe), giełda (chyba jeszcze większe ryzyko), złoto (kto to może wiedzieć), ziemia (tego z całą pewnością na pewno nie przybędzie ilościowo), nieruchomości, edukacja. To ostatnie prawdopodobnie jest najbardziej dochodowe ale też najbardziej ryzykowne. Nie wiadomo, czy to czego się nauczymy zwiększy nasze dochody w przyszłości.

A polisa to jest dobra dla ubezpieczyciela, nie dla ubezpieczonego.

Odpowiedz do tematu