Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowe jedzenie czyli topik o żywności ekologicznej
Autor Wiadomość
kiranka Wysłany: 2016-02-26, 15:47   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

moi rodzice maja mały własny ogródek, więc w lecie jem tylko takie warzywa :) najwazniejsza to wlasnie sezonowosc - nie jem np. pomidorów w zimie bo ich w polsce w normalnych warunkach nie uświadczycie ;) poza tym patrze na składy, mam aplikację, która pokazuje mi czy produkt ma jakies szkodliwe substancje. do tego pije tylko piwniczanke, bo ma dobry poziom wapnia i magnezu, więc pozwala utrzymać odpowiedni poziom minerałów. ostatnio też (mimo ze bardzo lubie) staram sie mniej smażyć, a wiecej gotować i gotować na parze :) Małe kroki a mogą pomóc w dbaniu o zdrowie :)

AtenazJaponii Wysłany: 2016-02-29, 21:24   

witajcie!
Jestem z Krakowa i muszę przyznać, że to co dzieję się w zakresie żywności ekologicznej w moim mieście napawa mnie optymizmem. Np. co sobota mogę sobie kupić na targu od lokalnych rolników eko-warzywa. Gorzej sprawa wygląda z mięsem, nie wiedziałam gdzie je kupować, w końcu przeczytałam na stronie z poradami odnośnie zdrowego mięsa, jak kupować ekologiczne mięso - wędlina bez konserwantów okazało się, że to nie jest aż taka filozofia. Teraz moja cała rodzina je eko ';)
Ostatnio zmieniony przez Nabla 2016-02-29, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  

PaniIlona Wysłany: 2016-03-02, 11:16   

kiranka napisał/a:
moi rodzice maja mały własny ogródek, więc w lecie jem tylko takie warzywa :) najwazniejsza to wlasnie sezonowosc - nie jem np. pomidorów w zimie bo ich w polsce w normalnych warunkach nie uświadczycie ;) poza tym patrze na składy, mam aplikację, która pokazuje mi czy produkt ma jakies szkodliwe substancje. do tego pije tylko piwniczanke, bo ma dobry poziom wapnia i magnezu, więc pozwala utrzymać odpowiedni poziom minerałów. ostatnio też (mimo ze bardzo lubie) staram sie mniej smażyć, a wiecej gotować i gotować na parze :) Małe kroki a mogą pomóc w dbaniu o zdrowie :)

Ja także w okresie letnim jestem przyzwyczajona do spożywania owoców i warzyw ze swojego ogrodu. Mam własne pomidory, ogórki, paprykę, warzywa korzenne i zioła. Jednak mimo to w okresie zimowym, gdzie moje własne uprawy już się skończyły to kupuję w sklepach. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to najzdrowsze rozwiązanie, bo większość warzyw zawiera chemię i nie pochodzi z Polski, ale po prostu nie wytrzymałabym bez pomidorów kilka miesięcy. Przynajmniej jak mam swoje w ogrodzie to doceniam ich smak.

Odpowiedz do tematu