Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
muszki owocówki
Autor Wiadomość
ulla   Wysłany: 2009-08-12, 13:03   muszki owocówki

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Od miesiąca mieszkamy nad rzeką. Niemal dosłownie, bo mamy do niej jakieś 15 metrów. Jest super, ale chyba przez to, że wilgotno, to mamy w mieszkaniu najazd muszek-owocówek. Są ich chmary! najgorzej jest w łazience (okno łazienkowe wychodzi na stronę "rzeczną") i w kuchni. Chłop zrobił pułapki i niby część się łapie, ale one rozmnażają się niczym króliki!
Jakieś sposóby na pozbycie się tych zaraz raz a dobrze? bo mnie co rano krew zalewa, jak widzę biała kuchenną szafkę oblepioną tym syfem :zly:

Teraz jestem jak Laska, syn Króla Sedesów - znalazłam co lubię w życiu robić i to robię.

positive Wysłany: 2009-08-12, 13:14   

Starsza Kobieta

Jak do nas trafilas?: stara historia
Nie żebym się znała na muchach, ale jakoś nie pasują mi owoców do rzeki :niepewny: Może meszki?
Owocówki wymagają chyba pożywienia, czyli musiałabyś dokładnie sprzątnąć wszystko co tylko nadaje się do spożycia (ale nie wiem, co takiego mogłabyś mieć w łazience...).
Więc może jednak meszki? :hyhy:

Próbowałaś jakiejś wtyczki do kontaktu? (u mnie non-stop jest włączony Raid Night&Day, w każdym pomieszczeniu).

ulla Wysłany: 2009-08-12, 15:46   

muszki, meszki, jeden pies, czy nie?
no małe takie...
i obsiadają wszystko, co jest jedzeniem i pachnie.

Teraz jestem jak Laska, syn Króla Sedesów - znalazłam co lubię w życiu robić i to robię.

Martuś Wysłany: 2009-08-13, 10:29   

Poważnie uzależniona

Jak moi znajomi mieli problem z owocówkami, to je odkurzaczem zbierali.
Serio :hyhy:

Teraz znaleźli jakiś preparat co wybija wszystko i problemu faktycznie nie ma.
Jedziemy dzisiaj do nich, więc mogę się zapytać.

Miłe Diablę
Ekspress Antonio

Karoleena Wysłany: 2009-08-13, 17:09   

Starsza Kobieta

Ulla a może siatki w okach zamontujecie?

justa Wysłany: 2009-08-13, 17:20   
Forumowy wyjadacz

jak zostawię w kuchni np połówkę cytryny, lub rozkrojone jabłko zaraz mam muszki owocówki - i jedyna rada to chować wszystko co jedzeniem jest choć wczoraj w Poradniku Domowym znalazłam reklamę środka na muszki owocówki - jak odnajdę co to było to się podzielę :)

EDIT: ten preparat to Jabłuszko na muszki owocowe firmy KWAZAR - zdjęcie małe ale na stronie ich jest sklep i tam można zobaczyć dokładnie

czy skuteczne to nie wiem - w gazecie napisane jest że tak ;) mnie muszki nie wkurzają radzę sobie bez preparatu, po prostu staram się jedzenia nie zostawiać na blacie , wszystko pochowane mam ;)

aga_terve
[Usunięty]
Wysłany: 2009-08-13, 18:02   

Ja rzeki nie mam, żarcie chowam a walczę od tygodnnia z tym badziewiem. Raid pomaga na parę godzin, bardziej to się chyba ja truje niż one. Wszystko wysprzątane na błysk a one dalej wyłażą :kwasny:
Ulla łączę się w bólu :masakra:

Fikander Wysłany: 2009-08-13, 19:50   

Net włączony- gar z zupą spalony
bezogródkowiec

U mnie też są, jakiś zmasowany atak :przestraszony: Wciągałam je odkurzaczem, ale z odsieczą przybywają posiłki...

I nie wiem co z nimi robić, czekać na zimę?

"Święta, święta i po świętach..." - Paulo Coelho

fiafiska Wysłany: 2009-08-14, 05:48   

2 lata temu zauważyłam, że jak miałam w domu grapefruity to muszki znikały. Chyba im się zapach nie podobał.
Niestety rok temu już się nie sprawdziły.
Ale nie szkodzi spróbować.

Karoleena Wysłany: 2009-08-14, 11:34   

Starsza Kobieta

Mi na owocówki pomaga taka kratka owadobójcza. Wczoraj postawiona, po godzinie ani jednej muszki.
Tylko ja Ulla obstawiam u ciebie meszki niestety - tak jak u moich rodziców - oni nad jeziorem mieszkają - pomogly te maty w okach - moskitiery. Możecie zamówić profesjonalne montowane na stałe, lub sodzielnie je zamontować - takie zestawy sa do kupienia w kazdym markecie budowlanym.

A swoją droga to gdzie was z centrum wywiało?? :)

tirana Wysłany: 2009-08-14, 14:10   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

próbowałyście zapachem?
u mnie jak zapale olejek lawendowy tudzież herbaciany uciekają :) ale wiadomo wracają.

"Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś, a więc musisz minąć.
Miniesz, a więc to jest piękne!" W. Szymborska

Bromba Wysłany: 2009-08-20, 10:54   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Mieszkam prawie nad samą Rudawą i meszek ci u mnie dostatek. Próbowałam już niemal wszystkiego - pomogły tylko moskitiery i brak jakichkolwiek owoców na wierzchu. U mnie głównie przesiadywały w kuchni :hyhy: do łazienki raczej się nie zapędzały.

ania_ Wysłany: 2009-08-25, 15:53   

z krainy Muminków

Jak do nas trafilas?: gimbla
U mnie tez sie pojawiaja owocowki, jak owoce za dlugo leza (a takich zimnych z lodowki nie lubie, dlatego rzadko je chowam). Gdzies czytalam, ze jak nie beda mialy na czym usiasc (owoce, etc), to nastepnego dnia juz ich nie bedzie. Z moich obserwacji faktycznie, 1-2 dni i znikaja. Tyllko jak u Ciebie sa meszki, to inna sprawa...

shady Wysłany: 2009-09-06, 18:38   

Starsza Kobieta

Jak do nas trafilas?: z innego forum ;)
Ja takze dołaczam sie do walczących z tym cholerstwem, od paru dni nie mam NIC na wierzchu, wciagam je odkurzaczem i mam wrazenie ze spowrotem z niego wychodzą bo zaraz jest rój! Siedza na zakretce od ludwika, na szafkach, centralnie WSZEDZIE!!
Mam dosc :zly:
Do tego zauwazylam ze chmary krążą przy balkonie, czaja tylko okazji zeby wleciec... naprawde nei wiem co mam robic :(

*Instruktor Siłowni * Instruktor TRX *Trener Personalny, a to wszystko w jednym ;)

ulla Wysłany: 2009-10-03, 16:46   

Bromba napisał/a:
Mieszkam prawie nad samą Rudawą i meszek ci u mnie dostatek. Próbowałam już niemal wszystkiego - pomogły tylko moskitiery i brak jakichkolwiek owoców na wierzchu. U mnie głównie przesiadywały w kuchni :hyhy: do łazienki raczej się nie zapędzały.

no my mieszkamy dokładnie nad Rudawą ;)

To jednak owocówki, nie meszki. ale mnie wkurzają...

Odpowiedz do tematu