Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
mrożenie ciasta (i jego przechowywanie)
Autor Wiadomość
saskiia Wysłany: 2009-08-24, 08:40   mrożenie ciasta (i jego przechowywanie)

Poważnie uzależniona
harpia2

mam wątpliwość - zrobiło mi się za dużo ciasta kruchego - czy można je zamrozić i potem wykorzystać? a jeśli nie - jak długo mogę je przechowywać w lodówce?

jakoś mi szkoda wyrzucić...

focia Wysłany: 2009-08-24, 08:44   

Starsza Kobieta

Kruche spokojnie można mrozić.

makaha Wysłany: 2011-04-09, 09:44   

Net włączony- gar z zupą spalony
:)

Czy mogę zamrozić upieczony już sernik? Tzn. wiem, że mogę ;) , ale czy po upieczeniu będzie jadalny?

My world is a better place because of you...

ontas Wysłany: 2011-04-09, 09:50   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Jak do nas trafilas?: Gimbla
makaha ja wielokrotnie mroziłam sernik i jeśli w miarę szybko wiesz że zostanie Ci to polecam mrożenie świeżego, wtedy praktycznie świeżutki wyjmiesz. Wiem jednak że nie każdy toleruje smak mrożonego ciasta, ja osobiście nie wyczuwam różnicy.

"Może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem." – Gabriel García Márquez

Nabla Wysłany: 2011-04-09, 09:55   

Starsza Kobieta
Flour power

Kruche surowe możesz spokojnie zamrozić, nic mu nie będzie. Rozmrażasz w lodówce, żeby nie zrobiło się ciepłe. Nawet możesz zamrozić już ukształtowane tak jak chcesz i potem piec od zamrożonego. Przy zamrażaniu upieczonego trzeba je zabezpieczyć przed połamaniem się i złapaniem wilgoci, ale też się da. Rozmrażać w temperaturze pokojowej albo w nagrzanym do 180*C piecu przez 15 minut - będzie pachnieć świeżym ciastem.

Co do sernika to mój mądry almanach mówi, że jeśli jest z mąką ziemniaczaną to nie bardzo - trzebaby ją zastąpić kaszą manną (żeby nie podszedł wodą). Trwałość w zamrażarce 3 miesiące. Zamrozić wstępnie, po czym owinąć w folię (jak owiniesz od razu to się przyklei) i zamrozić do końca. Rozmrażać 4-5 godzin w temperaturze pokojowej, częściowo rozmrożone pokroić, po czym odświeżyć wygląd cukrem pudrem czy inną posypką.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"

makaha Wysłany: 2011-04-09, 10:30   

Net włączony- gar z zupą spalony
:)

Nabla napisał/a:
że jeśli jest z mąką ziemniaczaną to nie bardzo
No to słabo bo mój własnie jest z mąką ziemniaczaną :zdegustowany:

Dzięki, za rady :)

My world is a better place because of you...

dominique Wysłany: 2011-05-18, 10:46   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Jak do nas trafilas?: z Gimbli
Ja w potrzebie zawsze zamrazam kazde ciasto (nawet ostatnio w-zetke)i zawsze sa swietnie i swiezutkie po rozmrozeniu- polecam do zamrazania drozdzowe!

Alix Wysłany: 2011-05-18, 23:09   

Starsza Kobieta
stara schizara...

dominique napisał/a:
nawet ostatnio w-zetke

A z jakim kremem? Ja robie z serkow waniliowych, masła roślinnego i pudru i miałam duże opory co do zamrażania ciasta z kremem :niepewny: Można takikrem zamrozić?

Should I give up or should I just keep chasing pavements, even if it leads nowhere...?

dominique Wysłany: 2011-05-25, 08:53   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Jak do nas trafilas?: z Gimbli
Ja robie najprostsza w-zetke na swiecie, ktora jest hitem w rodzinie: biszkopt ciemny z dodatkiem budyniu czekoladowego przelozony zwykla ubita kremowka z cukrem waniliowym i cukrem pudrem. Lekka i pyszna, najlepiej jesc na drugi dzien- po rozmrozeniu jeszcze lepsza ;-)

Nie probowalam z masa z serow, ale chetnie sie dowiem sie, jak sie ja robi i wyprobuje przy najblizszej okazji!

Odpowiedz do tematu