Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
spirala (wkładka wewnątrzmaciczna) NIEhormonalna
Autor Wiadomość
anx Wysłany: 2009-08-26, 12:26   spirala (wkładka wewnątrzmaciczna) NIEhormonalna

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Czy któraś z Was lub Waszych znajomych ma założoną takową? Jakie opinie?

Dziewczynki

Shark Wysłany: 2009-08-26, 18:59   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Moja znajoma ma. Niedawno wyjęła starą i założyła nową, więc chyba jest zadowolona. Mówiła, że wyjęcie nie bolało, ale za to założenie to już inna bajka... No ale robiła to mniej więcej w środku cyklu. Według niej dwa pierwsze dni okresu to jakby ktoś kurek odkręcił... :masakra:

Nabla Wysłany: 2009-08-26, 20:54   

Starsza Kobieta
Flour power

Poważnie rozważam, z paru względów. Jeśli popatrzeć na statystyki to to najczęstszy środek antykoncepcyjny stosowany przez kobiety-ginekologów w krajach rozwiniętych. Finansowo też jest bardzo korzystna.

Zła opinia spirali to wynik paru nieudolnie prowadzonych badań, których nierzetelność już dawno potwierdzono. Niestety w wyniku tej plotki zaprzestano stosowania spirali u kobiet, które nie rodziły (na zasadzie - jeśli wkładka ma doprowadzić do powikłań i niepłodności to lepiej u kobiety, która już swoje dzieci ma niż odbierać szansę nieródce, trochę to chore) dlatego trudno znaleźć lekarza, który się zgodzi na założenie.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"

anx Wysłany: 2009-08-26, 21:34   

O Nabla dzięki za info.
Naczytałam się w necie o powikłaniach, ciążach pozamacicznych, wypadnięciu wkładek itp. i trochę mnie zmroziło :( a jest to jedyna sensowna forma antykoncepcji dla mnie (hormonów nie mogę niestety, a gumki to wiadomo :masakra: )
Czy Ty się wgłębiałaś w temat jakoś bardziej? Skuteczne to jest?

Dziewczynki

Nabla Wysłany: 2009-08-27, 12:20   

Starsza Kobieta
Flour power

Skuteczne jest bardzo, natomiast nie ma gwarancji, że będziesz wkładkę dobrze tolerować. Jeśli i tak masz okres z gatunku rzęsistych ;) to może być nie do zniesienia, jeśli zaczniesz krwawić jeszcze mocniej po założeniu spirali. Ale to nie jest reguła, bo niektóre kobiety nie zauważają zwiększenia intensywności menstruacji.

Najlepiej pogadaj z ginem, który Cię dobrze zna od środka ;) i ma pojęcie o antykoncepcji nie ze studiów w latach 70tych, tylko się doszkalał później.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"

karolkaf Wysłany: 2009-08-27, 13:55   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Kuzynka w Holandii ma już chyba trzecia z kolei, jest tam refundowana (i to ta z hormonami) a zakłada ją lekarz rodzinny.
U nas o inna bajka... kilka wizyt u ginów i każdy zdecydowanie odradza. Oprócz tych normalnych "przeciwskazań" u mnie dochodzi bliznowiec po cesarce. Twierdzą ze jest ryzyko ze wkładka wrośnie w blizne na macicy. Nie wiem co o tym sądzić, ale nie ukrywam ze ten sposób antykoncepcji byłby dla mnie ok. Mam juz bliźniaki i nie zdecyduję się na kolejne dziecko -zbyt duze ryzyko kolejnej ciąży bliźniaczej;)

kot Wysłany: 2009-08-27, 14:17   

Starsza Kobieta

karolkaf napisał/a:
Oprócz tych normalnych "przeciwskazań" u mnie dochodzi bliznowiec po cesarce. Twierdzą ze jest ryzyko ze wkładka wrośnie w blizne na macicy.

Ja jestem świeżo po rozmowie z moim ginem i on właśnie zaproponował mi wkładkę, a wie, że jestem po cesarce :zdziwko: Nic nie wspominał o takim ryzyku, a nie podejżewałabym go o lekceważenie.

Gonia
Hania
:police:
Demony Bezsilności: Niewarto, Zatrudno i Zastrasznie

anx Wysłany: 2009-08-27, 14:36   

maggie.kotka napisał/a:
karolkaf napisał/a:
Oprócz tych normalnych "przeciwskazań" u mnie dochodzi bliznowiec po cesarce. Twierdzą ze jest ryzyko ze wkładka wrośnie w blizne na macicy.

Ja jestem świeżo po rozmowie z moim ginem i on właśnie zaproponował mi wkładkę, a wie, że jestem po cesarce :zdziwko: Nic nie wspominał o takim ryzyku, a nie podejżewałabym go o lekceważenie.

Ja jestem po dwóch cesarkach i też mi ginka zaproponowała. Ale Karolkaf pisze o bliznowcu, a to nie to samo co zwykła blizna. Pewnie to jest przeciwwskazanie.
Maggie i co? Zakładasz?

Dziewczynki

DC Wysłany: 2009-08-27, 14:36   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Miałam i nie zdecydowałam się na powtórne założenie. Powodów było kilka:
- potop przy @
- dyskomfort podczas stosunku i u mnie i u małża (mimo skrócenia wystających"nitek" do minimum)
- częse infekcje (po usunięciu spirali - jak ręką odjął)

Im bardziej poznaję ludzi-tym bardziej kocham zwierzęta

kot Wysłany: 2009-08-27, 17:50   

Starsza Kobieta

anx napisał/a:
Maggie i co? Zakładasz?

Na razie na początku przyszłego roku, jak się nic nie poprzestawia, chcielibyśmy się postarać o rodzeństwo dla Gosi. Ale po drugiej cesarce pewnie tak, przynajmniej tak się psychicznie nastawiam. Ale mam stracha przed zakładaniem :rotfl:

Gonia
Hania
:police:
Demony Bezsilności: Niewarto, Zatrudno i Zastrasznie

nieMOTKA Wysłany: 2011-01-22, 13:25   

Jak do nas trafilas?: po ciemku
HEJ ja mam od 2 lat wkładkę i jestem bardzo zadowolona, chociaz muszę się wybrać na skrócenie "nitek" bo mój mąż zaczyna narzekać. Moja miała wystarczyć na 7 lat ale lekarz zaleca wymianę po 5. Narazie jestem zdecydowana na kolejną jak tylko wyjmę tą. A krwawienia wcale nie są u mnie obfitsze. Ja polecam takie rozwiązanie dla tych którzy nie mogą hormonów.

Kocurowa Wysłany: 2011-01-22, 19:24   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ja podpytywałam kilka osób mających wkładkę i generalnie babeczki były zadowolone, mój gin mi to zaproponował po cesarce, więc chciałam zasięgnąć języka.

Myślę, że się jednak na nią zdecyduję, chociaż dziwnie mi pewnie będzie przez to przyzwyczajenie do brania tabletek a teraz będę zabezpieczona a nic nie będę łykać...

nieMOTKA Wysłany: 2011-01-22, 19:52   

ja jestem po 2 cesarkach i przyzwyczaiłam się bardzo szybko

anx Wysłany: 2011-01-22, 19:59   

Dziewczyny, a nie bolało Was zakładanie wkładki po cesarce? Podobno wtedy szyjkę trzeba rozwierać na siłę i jest to bardziej bolesne niż dla kobiety po porodzie sn.

Dziewczynki

nieMOTKA Wysłany: 2011-01-22, 20:48   

nie wiem jak było u innych ale mnie jakoś specjalnie nie bolała. W każdym razie dało sie wytrzymać

Odpowiedz do tematu