Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto ponosi koszty wesela?

Kto sfinansował Wasz ślub i wesele/przyjęcie?
1. Wy
30%
 30%  [ 34 ]
2. rodzice obojga stron
30%
 30%  [ 35 ]
3. rodzice panny młodej
1%
 1%  [ 2 ]
4. rodzice pana młodego
0%
 0%  [ 0 ]
5. pół na pół - Wy i rodzice
28%
 28%  [ 32 ]
6. jedno z Was
0%
 0%  [ 0 ]
7. inny sponsor z rodziny ;)
0%
 0%  [ 0 ]
8. sponsor spoza rodziny ;)
0%
 0%  [ 0 ]
9. jeszcze innaczej ;)
8%
 8%  [ 10 ]
Głosowań: 113
Wszystkich Głosów: 113

Autor Wiadomość
cliche Wysłany: 2009-08-26, 15:52   Kto ponosi koszty wesela?
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Tradycja nakazuje, żeby to rodzina panny młodej fundowała wesele. My planujemy wziąć na siebie zdecydowany ciężar wydatków- raczej nie wyobrażam sobie, żeby mój ojciec, w wieku przedemerytalnym, miał oszczędności swojego życia wkładać w jednodniową imprezę. Zresztą, nawet wesele ma się odbyć w nie moich rejonach, bo mój narzeczony ma znacznie większą rodzinę i znacznie taniej wyjdzie urządzenie ślubu w jego rodzinnych okolicach. Jak to było u Was? Robiliście rodzinną zrzutę na wesele? Czy może rodzina panny młodej ponosiła większy ciężar wydatków?
Ostatnio zmieniony przez Kasia 2009-08-26, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  

kometa Wysłany: 2009-08-26, 15:54   

Starsza Kobieta

cliche napisał/a:
Tradycja nakazuje, żeby to rodzina panny młodej fundowała wesele.

To jakos malo tradycyjni jestesmy ;) sami finasowalismy w 100% procentach swoje wesele, rodzucow nie chcielismy angazowac z powodow finansowych oraz ze, chcielismy byc w 100% niezalezni ;)

kkarutek Wysłany: 2009-08-26, 16:01   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Jak do nas trafilas?: z G.:)
my też mało tradycyjni jesteśmy ;) moi rodzice zlikwidowali na moją prośbę lokatę którą dawno temu dla mnie założyli, rodzice mojego męża postanowili opłacić część kosztów sali, a resztę sfinansowaliśmy sami.

16.06.2007 :love:

ziel_lena Wysłany: 2009-08-26, 16:03   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
Pół na pół - część my, część rodzice.

Moi rodzice chcieli tradycyjnie - czyli weselicho, za które by ponieśli koszt. Myśmy nie chcieli weselicha (co sie moim rodzicom nie podobało), tylko skromniejszą imprezę, za którą koszty podzielilibyśmy po połowie. Na dodatek D. uparł się, że za swoją część zapłaci sam, bo nie chciał obciążać rodziców. W sumie wyszło tak, że jego rodzice do niektórych rzeczy i tak się dołożyli, bo też się uparli :rotfl: oraz że z moich oszczędności też trochę poszło.

Dodałabym ankietę, ale nie mam uprawnień w tej części forum ;) wysłałam do Kasi propozycje ankiety, więc pewnie niebawem się pojawi :)

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)

Maura Wysłany: 2009-08-26, 16:17   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
Mamosaurus

Jak do nas trafilas?: G.
cliche napisał/a:
Tradycja nakazuje

powaznie?

Alix Wysłany: 2009-08-26, 16:17   

Starsza Kobieta
stara schizara...

U nas rodzice placili za gosci weselnych ze swojej strony rodziny (w sensie - tesciowie i moj maz za swoich, ja z rodzicami za swoich), poniewaz mielismy duza dysproporcje w liczbie gosci. Reszta po 50% kazdy "zakup" (ale to nie byl dobry pomysl, teraz zrobilabym: my placimy za czesc spraw, wy za czesc spraw, kazdy zalatwia jak uwaza i na ile go stac).
Stroje rzecz jasna kazdy sobie ;)

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

pysznie Wysłany: 2009-08-26, 16:17   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

kometa napisał/a:
cliche napisał/a:
Tradycja nakazuje, żeby to rodzina panny młodej fundowała wesele.

To jakos malo tradycyjni jestesmy ;) sami finasowalismy w 100% procentach swoje wesele, rodzucow nie chcielismy angazowac z powodow finansowych oraz ze, chcielismy byc w 100% niezalezni ;)

Moge sie pod tym podpisac...co prawda i tak jedni i drudzy rodzice odbili to sobie nieco przy prezentach ;)

Niedawno jednak bylismy na weselu gdzie tradycyjny podzial obowiazywal...panna mloda z mama zaplanowaly cala impreze i nia zarzadzaly...mlody nie mial wplywu na nic (na wszelkie pytania odpowiadal,ze nie wie,bo to akurat planowala jego zona ;) )...nie skarzyl sie glosno...ale i tak cos bylo nie tak...

Licho Wysłany: 2009-08-26, 18:05   

Forumowy wyjadacz

My całość organizowaliśmy sami, finansowaliśmy sami, o wszystkim też decydowaliśmy sami. Znajomych w większości mamy wspólnych, co do rodzin, też każe podejmowało decyzje co do własnej, ze świadomością, że płacimy ze wspólnej kasy... Także u nas zupełnie nie było problemu kto za co płaci...

:police:

Oleta Wysłany: 2009-08-26, 20:01   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: z forum na G!
Licho napisał/a:
My całość organizowaliśmy sami, finansowaliśmy sami, o wszystkim też decydowaliśmy sami. Znajomych w większości mamy wspólnych, co do rodzin, też każe podejmowało decyzje co do własnej, ze świadomością, że płacimy ze wspólnej kasy... Także u nas zupełnie nie było problemu kto za co płaci...

A może opowiesz nam coś dalej o tym wydarzeniu w wiadomym wątku...??? Chciaż troszeczkę! :padam: :please: :cmok: :grin: :hyhy:

Ludzie, którzy traktują samych siebie zbyt poważnie, mają smutne życie!

Cza_net Wysłany: 2009-08-27, 09:27   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Jak do nas trafilas?: z gimbli
Alix napisał/a:
U nas rodzice placili za gosci weselnych ze swojej strony rodziny (w sensie - tesciowie i moj maz za swoich, ja z rodzicami za swoich), poniewaz mielismy duza dysproporcje w liczbie gosci. Reszta po 50% kazdy "zakup" (ale to nie byl dobry pomysl, teraz zrobilabym: my placimy za czesc spraw, wy za czesc spraw, kazdy zalatwia jak uwaza i na ile go stac).
Stroje rzecz jasna kazdy sobie

my podobnie - koszty sali i alkoholu pokryli nasi rodzice - każdy za część gości ze swojej strony (koszt alkoholu podzielilismy %). Reszta rzeczy - po 50% (tez rodzice).
Rodzice sponsorowali ogromną część, bo tak sobie zażyczyli. Sami na pewno nie zrobilibysmy tak hucznej imprezy - trzeba by było wymyslić cos innego. Na szczęście większośc rzeczy wybieralismy sami, no moze poza alkoholem - ja bym wybrała tańszą wódkę ;) .

Ślub, obrączki i wszystkie formalności opłacalismy sami. Zeby nie było - ślub wzięlismy za własna kasę ;) .

[/url]

ciuszki małe i większe

karola78 Wysłany: 2009-08-27, 09:44   

Forumowy wyjadacz

U nas podział kosztów był dokładnie taki sam jak u ana1001.

Lorien Wysłany: 2009-08-27, 10:47   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jeżeli chodzi o wesele to każdy płacił za swoich gości (tu sponsorem byli rodzice, odpowiednio dla stron). Pozostałe koszty były dzielone na pół - jedną połowę płacili rodzice męza, drugą połowę ja sama. Aha mama kupiła mi suknie :) a mama chrzestna zapłaciła za część dekoracji na salę i samochód - sama zreszta aktywnie pomagała w ich przygotowaniu.

Goniacha Wysłany: 2009-08-27, 14:58   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

U mnie jest tak,jak u Licho, . Wszystko sami....

Alma_ Wysłany: 2009-08-27, 15:00   

Starsza Kobieta

Płaciliśmy my, w końcu to nasza impreza.
Jestem absolutnie przeciwna finansowaniu wesela przez rodziców. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dali dzieciom z tej okazji prezenty według własnego uznania, również finansowe, ale nic nie muszą.

Maura Wysłany: 2009-08-27, 15:01   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
Mamosaurus

Jak do nas trafilas?: G.
To było nasze wesele i sami placilismy za swoje wymysły. :)

Odpowiedz do tematu