Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto ponosi koszty wesela?

Kto sfinansował Wasz ślub i wesele/przyjęcie?
1. Wy
30%
 30%  [ 34 ]
2. rodzice obojga stron
30%
 30%  [ 35 ]
3. rodzice panny młodej
1%
 1%  [ 2 ]
4. rodzice pana młodego
0%
 0%  [ 0 ]
5. pół na pół - Wy i rodzice
28%
 28%  [ 32 ]
6. jedno z Was
0%
 0%  [ 0 ]
7. inny sponsor z rodziny ;)
0%
 0%  [ 0 ]
8. sponsor spoza rodziny ;)
0%
 0%  [ 0 ]
9. jeszcze innaczej ;)
8%
 8%  [ 10 ]
Głosowań: 113
Wszystkich Głosów: 113

Autor Wiadomość
Dodek Wysłany: 2009-10-20, 18:46   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
aisile napisał/a:
u nas płacimy za gosci proprcjonalnie, za reszte po połowie. Rodzice mojego P. płacą mu za wszystko, moi rodzice płacą za wszystko co związane z salą, ja za resztę. I mój P nie moze przeżyć, że moi rodzice tak mało mi pomagają...

U mnie dokładnie tak samo... jak powiedziałam mojemu P. ile muszę uzbierać do wesela to najpierw się zdziwił, a w końcu powiedział, żebym sie martwiła bo on mi pomoże :)

czekoladowy raj Wysłany: 2010-03-22, 15:22   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Moi rodzice zaproponowali ze wiekszosc oni sfinasuja, mimo ze chcielismy sami placic bo stac nas na to, ale uparli sie ze mamy dolozyc sobie do wkladu wlasnego na mieszkanie.. Na razie jestesmy swiezo po zareczynach wiec dopiero zaczynamy zabierac sie za organizacje, wiec pewnie wszystko wyjdzie w praniu. Na pewno garderoba, dekoracje i auto zaplacimy sami a reszte zobaczymy... Generalnie nic nie dzielimy, wychodzimy z zalozenia ze i tak bedziemy rodzina wiec kazdy daje ile moze i tyle :)

ananke Wysłany: 2010-03-22, 15:35   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

Wesele pomimo protestów naszych wzięli na siebie rodzice i płacili proporcjonalnie do liczby gości.

Za pozostałe rzeczy w większości płaciliśmy sami (stroje, obrączki, zaproszenia itp.).

Myszek i Pysia

Ulisek Wysłany: 2010-03-24, 10:41   

Net włączony- gar z zupą spalony

ananke napisał/a:
Wesele pomimo protestów naszych wzięli na siebie rodzice i płacili proporcjonalnie do liczby gości.

Za pozostałe rzeczy w większości płaciliśmy sami (stroje, obrączki, zaproszenia itp.).

u nas dokładnie tak samo

lmyszka Wysłany: 2010-04-22, 07:32   
Temat po temacie, a bałagan w chacie
żono - mama

my organizowaliśmy wspolnie, każdy coś dołożył. My płaciliśmy za salę, orkiestre itd. moi rodzice kupili mi suknie i alkohol, mama męża kupiła mu garnitur. wyszło nam wspólnymi siłami

owieczka Wysłany: 2010-04-22, 09:35   

dessine-moi un mouton

Płaciliśmy za wszystko sami z wyjątkiem wynajmu samochodu i obrączek.

Jo76 Wysłany: 2010-04-22, 14:43   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: Gimbla
Licho napisał/a:
My całość organizowaliśmy sami, finansowaliśmy sami, o wszystkim też decydowaliśmy sami. Znajomych w większości mamy wspólnych, co do rodzin, też każe podejmowało decyzje co do własnej, ze świadomością, że płacimy ze wspólnej kasy... Także u nas zupełnie nie było problemu kto za co płaci...

U nas to samo.

Banda
Z K i E

AnnMari Wysłany: 2010-07-23, 15:18   

reklama
niecierpliwa babka

Płaciliśmy za wszystko sami z wyjątkiem kosztów sukienki, garnituru i fotografa (to były prezenty od naszych rodziców).

razem łatwiej iść pod wiatr

Accha
[Usunięty]
Wysłany: 2010-10-01, 09:34   

My nie bardzo mamy wyjście i czy chcemy czy nie musimy sami pokryć koszty wesela, bo naszych rodziców zwyczajnie nie stać na duży wkład finansowy. Choć wiem, że rodzice będą starali się nas jakoś wspomóc. Moja mama np. obiecała, że kupi mi suknie, dla mnie to już dużo. Ale strasznie nas przerażają te koszty, do tego stopnia, że zwlekamy z rozpoczęciem jakichkolwiem przygotowań. A ceny rosną...

Atir Wysłany: 2010-10-01, 18:44   

Starsza Kobieta

Sami po połowie.

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

jaipur Wysłany: 2010-11-22, 22:28   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

mimo protestów rodziców sami w 100%, chociaż jesteśmy jeszcze chwilę przed, więc obiecaliśmy , że jak się nie wyrobimy z funduszami po rozliczeniu wesela to zwrócimy się o dofinansowanie..Ale to bardziej dla uspokojenia rodziców.
Finansowanie samodzielne jest może bolesne, ale mamy przynajmniej 100% kontrolę i jest dokładnie tak jak my chcemy.A nie ze względu na mamę, tatę , teściową to czy tamto..wiadomo jak to jest, każdy ma inne wyobrażenie, nie warto niepotrzebnie rodzić stresowych sytuacji;)

Lia Wysłany: 2011-01-31, 22:54   

Jak do nas trafilas?: Szukałam bujanej owcy
Płaciliśmy pół na pół. Z tym, że mąż kupował obrączki za swoje dukaty. Ja się nie dokładałam, bo nie miałam pierścionka zaręczynowego (oddałam go), więc obrączka była droższa ;) Oprócz tego każdy sam płacił za swoje stroje ślubne.

justyna_s_s Wysłany: 2011-02-02, 16:53   

Jak do nas trafilas?: z G....
u mnie koszty były podzielone proporcjonalnie-w zależności od liczby gości.

malutka1308   Wysłany: 2011-02-02, 17:45   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Koszty były podzielone na pół. Z każdej strony była podobna liczba gości więc tak było ok. Mąż, wychowany na wsi upierał się że za wódkę to on sam zapłaci, a nie pół na pół, ale moi rodzice nie chcieli się na to zgodzić. Za mnie płacili rodzice, mąż drugą połowę pokrył za własne oszczędności. Ponieważ wiedział, że ja tylko co po studiach nie mam takiej możliwości i chciał nawet pokryć wszytkie koszty wesela. Te tradycyjne podziały pochodzą z czasów, gdy wesela urządzano w domu, ewentualnie stodole :hyhy:

sara_m Wysłany: 2012-09-06, 12:04   

Płacimy sami za wszystko...a teraz mozolnie próbujemy na wesele uzbierać ;)

Zawsze mnie ciekawiły te suwaczki...a co tam też mogę taki mieć ;)

Odpowiedz do tematu