Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Książkowe hity
Autor Wiadomość
Mada22210 Wysłany: 2012-02-27, 10:28   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Ciekawe i wciągające są również ksiązki Ewy Nowak, np "Wszystko, tylko nie mięta" albo "Drugi". Są to ksiązki młodzieżowe:)

reklama jest platna/carol

corgi Wysłany: 2012-03-07, 21:42   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

poohatka napisał/a:
O - i jeszcze polecam Yrsę Sigurdardottir (?) - pisarka islandzka, ciekawie czyta się nawet o realiach w Islandii. :)

Nesbo - jednak niestety nie dałam mu rady. Po częściowym przeczytaniu jednej książki poddałam się. Nie leży mi jego styl pisania, wszystkie zdania są strasznie kwiecisto-skondensowane i ciężkie w odbiorze. Może miałam gorszy dzień na czytanie i trafiło na niego.
Ale za to Yrsa Sigurdardottir jest super ! "Wciągnęłam nosem" połowę "Weź moją duszę" tej autorki i nie mogę się doczekać, aż doczytam do końca. :hyhy:

Mój blog decoupage

Pomóżmy wyzdrowieć Kacperkowi - podaruj mu 1% swojego podatku

poohatka Wysłany: 2012-03-08, 08:25   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
Yrsa fajna, nie powiem - ale momentami mam wrażenie, że przynudza lekko. Jednak Nesbo to bardziej mój gość. ;)

P.
:police: rodzinna pasja

Balbina Wysłany: 2012-08-07, 21:16   

Pampersa mi dali i nowym nazwali
po prostu kobieta

Jak do nas trafilas?: google
Mam słabość do grubych książek przez które potem nie dosypiam. Takich jak Lód Dukaja i Kafka na morzem Murakamiego. Im bardziej pokręcone tym mocniej mnie wciągają.

Ciągle jestem młoda

chilli Wysłany: 2012-08-08, 05:10   Kronika zdziwionego króla- polecam

Gonzago Torrente Ballester KRONIKA ZADZIWIONEGO KRÓLA, przeł. W. Charchalis, ZYSK i SKA, 2007
"Dla mnie „Kronika zadziwionego króla” jest radą starego pisarza, z dystansu obserwującego intrygę życia, w którym już nie uczestniczy. Żeby, dopóki się da i więcej niż umiarkowanie, korzystać z ziemskich uroków, czasami przypominając sobie o wolności ptaka, co wleciał do ludzkiego mieszkania i z lękiem stara się znaleźć drogę powrotu. Że warto przycinać knot naszej świecy, jak to robi anielski hrabia Andrada podczas posiedzenia Świętego Oficjum. Niech świeci pełnym blaskiem zamiast tlić się niepewnym płomieniem."
"Książka Ballestera została osnuta wokół zachcianki młodego króla Filipa, który zapragnął lub zechciał (różnica niebagatelna) zobaczyć swoją małżonkę bez koszuli, nawet jeśli wcześniej bywała dość wysoko podciągnięta. Swój zamiar powziął po wyprawie na dziwki, nieodwracalnie zaniepokojony pięknem kobiecego ciała. Wydawałoby się, że rzecz jest z gatunku tych prostych. Wejść, rozebrać, ujrzeć, zwyciężyć. Ale tam, gdzie moc równą królewskiej dzierży sama inkwizycja, łatwych rozwiązań szukać trzeba z kandelabrem w dłoni i oczami naokoło nasłuchującej szczurzych kroków głowy."

Boguś Wysłany: 2012-08-19, 16:34   

Eckhart Tolle "Cisza przemawia" i "Potęga teraźniejszości" całkowicie zmieniają psychikę i sposób patrzenia na świat

babusia-jagusia Wysłany: 2012-10-11, 11:49   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
ale jeszcze nie teraz

Jak do nas trafilas?: od znajomej
Co prawda ksiazka dopiero sie ukazała, ale moim zdaniem zasługuje na miejsce tutaj:

Jak ktoś nie kojarzy to autorka domu nad Rozlewiskiem z córką ;)

Pieniądze nie dają szczescia, dopiero zakupy... Marilyn M.

Marcepanowa Wysłany: 2012-10-18, 12:37   

zamyślona

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
Z "Ireną" się zgadzam, kupiłam ja mamie na prezent i sama przeczytałam. Bo to taka mamo-córkowa książka, napisała matka z córką, opowiada o relacjach matki z córką, więc jak najbardziej się nadaje, żeby matka z córką razem czytały. :rotfl:

Sometimes
Sitting in the dark
Wishing you were here
Turns me crazy
But it's you
Who makes me
Lose my head

kinshasa Wysłany: 2012-10-25, 21:29   

Pluton wyrzutków Seana Parnella- męska książka o wojnie w Afganistanie na pograniczu z Pakistanem w górach Hindukuszu. Autor dowodził plutonem "zielonych czaszek". Jego wspomnienia są niesamowite.

fastyna Wysłany: 2012-11-15, 18:05   

Starsza Kobieta
leniwiec

Dzisiaj dumałam w Empiku nad "Ireną". Skoro polecacie to może się skuszę :D

mój nałóg - blog

anic Wysłany: 2012-11-16, 15:33   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

ja planuję kupic "Irenę " ze wg. na imię ;) mamie na świetą a potem pożyczyć ;)

Mada22210 Wysłany: 2013-08-10, 21:40   

Moge rózniez polecic ksiązkę Virgini C. Andrews "Kwiaty na poddaszu". Na jej podstawie powstał również film.
Jest to I tom, w sumie jest ich 5.
opis ksiązki:
Wciągająca historia o rodzinnych tajemnicach i zakazanej miłości. Szczęśliwą z pozoru rodzinę Dollangangerów spotyka tragedia – w wypadku samochodowym ginie ojciec. Matka z czwórką dzieci zostaje bez środków do życia i wraca do swego rodzinnego domu. Niezwykle bogaci rodzice, mieszkający w ogromnej posiadłości, wyrzekli się córki z powodu jej małżeństwa z bliskim krewnym, a narodzone z tego związku dzieci uważają za przeklęte. W tajemnicy przed dziadkiem rodzeństwo zostaje umieszczone na poddaszu, którego nigdy nie opuszcza. Dzieci żyją w ciągłym strachu, nie dojadają. W dodatku brat z siostrą niebezpiecznie zbliżają się do siebie...

reklama jest platna/carol

Fiba Wysłany: 2014-07-01, 12:17   

Net włączony- gar z zupą spalony

Pod "hitem" rozumiem ksiazki ktore pamietam do dzis, choc czytalam (niektore z nich) wiele lat temu.

Tomasz Mann "Czarodziejska gora"
Varga Llosa "Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki", "Pantaleon i wizytantki"
Hosseini "Chlopiec z latawcem"
Wieslam Mysliwski "Traktat o luskaniu fasoli" (coz za polszczyzna! cudne!)
Faulkner "Absalomie, Absalomie"

Chyba siegne po "Nedznikow". Mam ochote na spokojna opowiesc. Te dzisiejsze ksiazki za zbyt szybkie i nerwowe ;)
Dziekuje za polecenia!

Panna_Nikt Wysłany: 2014-09-17, 03:26   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: ... z gimbli
agnieszka napisał/a:
Taki temat juz chyba gdzies byl... W kazdym razie, moje trzy najukochansze pozycje to:

Polecilyscie, no to zakupilam.Dzisiaj usiadlam z nia przy porannej kawie i "obudzilam" sie o 2:30 :masakra: Nie wiem kiedy mi to zlecialo.
Ksiazka baaardzo wciagajaca, a dialogow Fermino moglabym wyuczyc sie na pamiec. :hyhy:

poohatka Wysłany: 2014-09-17, 06:43   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
Niedawno kupiłam w biedronce za 9,90 którąś już kolejną część tej serii i nieco się zawiodłam, bo akcji w niej jakoś malutko. Ale ogólnie serię dalej bardzo bardzo lubię. ;)

P.
:police: rodzinna pasja

Odpowiedz do tematu