Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Halluksy
Autor Wiadomość
kosmi
[Usunięty]
Wysłany: 2009-10-26, 11:48   

Licho, współczuję tylu problemów w jednym miejscu, mam nadzieję że reszta ciała ku równowadze całkowicie zdrowiutka :)

skrzacik Wysłany: 2009-10-26, 11:50   

Starsza Kobieta

Licho, to co zrobić kiedy ból jest już bardzo duży i deformacja również? Mówię o mojej mamie, zakwalifikowanej do operacji. :(
Naprawdę nigdy po operacji nie jest lepiej?

Marta Wysłany: 2009-10-26, 11:50   

Net włączony- gar z zupą spalony

Licho napisał/a:
ja nie mam haluksów widocznych, (czyli stopa wygląda normalnie), za to mam bolesne...
to tak jak ja.
Na wszelki wypadek zakładałam Marciny na noc, ale zauważyłam, że potem w dzień okropnie boli mnie śródstopie :niepewny:
Licho, czyli jak nosisz te wkładki to halluksy Cię nie bolą?

kosmi
[Usunięty]
Wysłany: 2009-10-26, 11:58   

skrzacik napisał/a:

nie można powiedzieć że nigdy ale też nie można powiedzieć że w większości wypadków.

to jak przy wrastającym paznokciu, może powracać jeśli są predyspozycje i nic się nie będzie robiło aby uniknąć chirurga ponownie.

ale można mieć usunięte haluksy raz i mieć święty spokój,
każde ciało jest inne, gdyby te zabiegi nie pomagały to by ich nie robiono, póki co alternatywy nie ma, samo się nie cofnie, można jedynie nie dopuszczać do pogłębiania się, liczyć na to że nie będzie boleć i bardzo widać

ze względu na specjalizację z pedicure leczniczego i liźnięcia podologii na studiach (z racji zawodu :P ) spotykam się z paniami którym jeden zabieg wsio załatwił, nic nie wróciło i mają spokój, mam też panie które ciągle biegają po lekarzach z tymi chorymi stópkami

tak że jak już pisałam , wszystko zależy od przypadku i nie można powiedzieć że skoro Licho mamie wsio wróciło to znaczy że innym wróci :)

Licho Wysłany: 2009-10-26, 13:27   

Forumowy wyjadacz

kosmi napisał/a:
Licho, współczuję tylu problemów w jednym miejscu, mam nadzieję że reszta ciała ku równowadze całkowicie zdrowiutka

Kosmi, niestety to podły materiał genetyczny :rotfl: ale ojciec oświadczył, że po uzyskaniu pełnoletności reklamacji nie uwzględnia się ;)

skrzacik napisał/a:

Skrzacik, po operacji może być lepiej. Przeciez inaczej by ich nie przeprowadzali...

Ja radzę tym, które nie muszą jeszcze robić operacji, żeby maksymalnie długo się wstrzymywały, bo to nie jest zabieg z cyklu "chwila bólu i dalej wszystko będzie pięknie" tylko nie chwila i niekoniecznie pięknie...

Marta napisał/a:
Licho, czyli jak nosisz te wkładki to halluksy Cię nie bolą?

Jak noszę, to ewidentnie bolą mnie mniej. Przy czym generalnie, jesli wiem, że będę dłużej na nogach, to bez wkładek się nie ruszam. Niektóre buty mam specjalnie kupowane rozmiar większy, żeby było miejsce na wkładkę :rotfl: (zwłaszcza takie do całonocnych szaleństw)

:police:

Magda* Wysłany: 2009-10-26, 13:46   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

dzięki za namiary, poszperam:-)

Kika Wysłany: 2009-11-10, 08:59   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Teraz są nowe metody leczenia halluksów i nie koniecznie wiąże się to z gipsem, długim leżeniem poszukaj info o metodzie Scarf.
Byłam już na konsultacji u lekarza i powiedział mi, że jeśli planuje drugą ciąże to nie ma sensu na razie tego robić bo coś tam wiązadła i tak dalej. Dawno byłam i już nie pamiętam dokładnie.

marcelinka12 Wysłany: 2010-01-27, 19:20   

dobra to zdaje relacje po wizycie u ortopedy (jeden z lepszych) :oczami:
Tak wiec haluks do usuniecia (mam juz skierowanie do szpitala) operacja bezgipsowa uff :oczami: po operacji noszenie ala szyny przez 4 tygodnie. I tak jesli jeszcze jest stopa na tyle elastyczna a nie zdrewnialaco nastepuje z wiekiem to po operacji i tych 4 tyg nosimy specjalna wkladke + klin miedzy palcowy przez 6 miesiecy i jesli bede stosowac sie do tych zasad to haluks nie ma prawa wrocic chyba ze to oleje to wtedy wroci i juz. Na lewej nodze mam haluksik i nie trzeba go operowac tylko specjalne wkladki i tez pol roku i bedzie pieknie ale to po operacji.
Z ciekawostek to dowiedzialam sie pan dr zapytal czy rodzilam pyta poniewaz wciazy wytwarzany jest hormon (i tu mi nazwa uciekla) ktory powoduje rozluznienie wiezadel macicy ale tez i innych wiezadel i tu czyt. stopy pod wplywem ciezaru i wtedy moze pojawic sie plaskostopie poprzeczne, halluksy (podloze genetyczne). Wiec jesli takie osoby maja sklonnosci do haluksow, plaskostopia to podczas ciazy wizyta u ortopedy i dobranie odpowiednich wkladek. :cool2:

hela Wysłany: 2010-01-27, 19:39   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Czuję potrzebę wzięcia głosu w tym wątku :hyhy:
Jestem po operacji halluksa - jakieś 9 lat temu to było. Zdecydowałam się szybko, po wizycie u ortopedy - bardzo bolała mnie ta "kostka", buty jak nie były szerokie to nie dało się długo chodzić... itd.itp.
Nosiłam wcześniej te podkładki pod stopę - porażka i kicha totalna. Klin między palce też miałam - lekka ulga. Szynę ortopedyczną na noc - ściągałam ją w środku nocy, bo z bólu nie dało się wytrzymać...

Operację miałam przeprowadzoną we wczesnym stadium => wystarczył potem gips na 4 tygodnie. Nie musieli mi wstawiać drutu w nogę :hyhy:
Miałam znieczulenie do kręgosłupa, więc dobrze pamiętam chirurga jak ciosał mi kość ;) :rotfl:

Po operacji tak do 4 lat - ból /rwanie na zmianę pogody. Moja stopa zawsze wiedziała kiedy będzie padać.
Teraz? Spokój. Cisza. Brak bólu. Gdybym miała drugi raz decydować to poszłabym od razu na stół. Póki halluks mały właśnie.

My <3

kosmi
[Usunięty]
Wysłany: 2010-01-27, 19:41   

marcelinka12 napisał/a:
wciazy wytwarzany jest hormon (i tu mi nazwa uciekla) ktory powoduje rozluznienie wiezadel macicy ale tez i innych wiezadel i tu czyt. stopy pod wplywem ciezaru i wtedy moze pojawic sie plaskostopie poprzeczne, halluksy (podloze genetyczne).

relaksyna :)

marcelinka12 Wysłany: 2010-01-27, 19:43   

hela napisał/a:
Po operacji tak do 4 lat - ból /rwanie na zmianę pogody. Moja stopa zawsze wiedziała kiedy będzie padać.
Teraz? Spokój. Cisza. Brak bólu. Gdybym miała drugi raz decydować to poszłabym od razu na stół. Póki halluks mały właśnie

Hela tego mi trzeba bylo :love: wlalas miod na moje serce :love:

hela Wysłany: 2010-01-27, 19:45   

marcelinka12 napisał/a:
Hela tego mi trzeba bylo :love: wlalas miod na moje serce :love:

marcelinka12, jak byłam w szpitalu po operacji to lekarz jak mi opatrunek robił - bo w gipsie okienko zostawiają na szew - powiedział, że takie operacje to w moim wieku chyba plastyczne :P
Ile ja miałam? Ledwo ponad 20 lat.
A tu przypadłość "starszych pań" :rotfl: Ot - genetycznie tak wyszło.
Cieszę się, że to zrobiłam. Nie ma co czekać :)

My <3

marcelinka12 Wysłany: 2010-01-27, 19:48   

Hela ja gipsu nie bede miala i tez powiedzial ze to plastyczna :hyhy:

hela Wysłany: 2010-01-27, 19:50   

marcelinka12, to trzymam kciuki - nie ma co się bać :) Trochę bólu - tablety konkretne i da się przeżyć :)

My <3

marcelinka12 Wysłany: 2010-01-27, 20:01   

hela napisał/a:
Trochę bólu - tablety konkretne i da się przeżyć

mam nadzieje :hyhy: jedyne co mnie pcha do tej operacji to fakt po niej noszenia bucikow wszelkiej masci :hyhy:

Odpowiedz do tematu