Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Halluksy
Autor Wiadomość
shadow Wysłany: 2010-06-11, 15:32   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

makaha napisał/a:
Czyli jak u mnie nie boli to znaczy, że to nie halluksy?

Ja mam duże halluksy od urodzenia, spadek po babci, i mnie praktycznie nigdy nie bolą.

Ale zgadzam się z Helą, że najlepiej jak udasz się do ortopedy.

qrcacek Wysłany: 2010-06-11, 17:07   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

ja jak byłam to mi tylko powiedział, że mam początki halluksów.. i nie powiedział w sumie nic co mam robić dalej.. a ja nie zapytałam jakoś, bo w sumie byłam u niego z innym problemem głównym ;)

hela Wysłany: 2010-06-11, 18:53   

qrcacek, jeśli nie jest to ból, który towarzyszy Ci codziennie, tylko raz na jakiś czas... to może szkoda zachodu... Zawsze to operacja, zawsze w jakimś stopniu unieruchomienie. Ja sobie mogłam pozwolić na operację dość wcześnie (moja "kostka" halluksowa nie była jakaś super wielka, ale bolała.. I czasem ból był nie do wytrzymania..), nie pracowałam jeszcze - inaczej całkiem.
Teraz, gdybym miała iść z drugą stopą do poprawki... no.. nie wiem.. Operacja /zabieg -> gips -> kule -> uczenie się chodzenia na nowo.. Miesiąc wycięty jak nic.

Poszukaj dobrego ortopedy - najlepiej jak wypowie się fachowiec :) :cool2:

My <3

qrcacek Wysłany: 2010-06-11, 20:14   

no właśnie nie boli mnie codziennie.. a dla mnie miesiąc taki wyjęty z życia to nie bardzo dobry pomysł.. moja praca raczej mi na to nie pozwala..

na razie jest ok, więc może sobie daruję..

marcelinka12 Wysłany: 2010-06-11, 21:55   

Net włączony- gar z zupą spalony

ja jestem 6 tygodni po i chodze juz od 2 tygodni normalnie. Gipsu nie mialam a najgorsze to pierwsze 2 tygodnie bo trzeba oszczedzac noge-duzo lezec i jak juz to chodzic w takim specjalnym bucie. potem juz jest ok i sie kustyka w tym bucie. :oczami:

hela Wysłany: 2010-06-12, 10:18   

marcelinka12, miałaś super, że nie wsadzili Ci nogi w gips :ok:
Ja miałam gipsowy bucik, dobrze - bo czułam się pewnie i wiedziałam, że jak gdzieś przygrzmocę to nic się nie stanie ;) :oczami: Ale niestety mój bucik był tak wyprofilowany, że nie dało się opierać na nim, był pod takim kątem, że bez kul nie można było chodzić... :niepewny:

My <3

klaudia1701 Wysłany: 2013-05-19, 09:33   

Net włączony- gar z zupą spalony

Hej, podnoszę temat - czy któraś ma ten problem? ja w zasadzie od kiedy pamiętam...od jakiegoś czasu - dłuższego zakładam halufixy na noc bo w dzień jednak mi nie wygodnie- mało to pomaga no może delikatną różnicę widzę ...ale najgorszy jest ból - buty które opierają się na kościach sprawiają ból - teraz noszę japonki głównie które nie uciskają - czy znacie jakieś sposoby aby ten ból troszkę zredukować - bo halkusy same w sobie jakieś straszne nie są myślę że halufixy troszkę powstrzymały cały proces skrzywienia...co nie zmienia faktu,że boli :(

Zmora Wysłany: 2013-08-27, 14:30   

Starsza Kobieta

I ja wyciągam trochę około tego tematu. Na własne oko nie widzę żadnych zmian na stopach. Na co dzień noszę raczej buty sportowe, ew. niskie koturny. Ale jak założę na obcasie, to po godzinie czuję straszny ból kostki pod paluchem. Chyba za szybko i zbyt konkretnie, żeby zwalić winę na brak przyzwyczajenia. Początkowo obstawiałam kiepskie buty, bo przestawiłam się z droższych na CCC. I wyjście z mody szerokich nosków. Ale teraz zamówiłam buty taneczne o zwiększonej tęgości i mam w nich to samo. Spróbować żelowych podkładek? Separatorów między paluchem a drugim palcem? Mogę prosić o link do takich separatorów? Ortopeda zwykle na wejściu zleca rtg?

Licho Wysłany: 2013-08-27, 19:49   

Forumowy wyjadacz

Zmora napisał/a:
Na własne oko nie widzę żadnych zmian na stopach. (...) Ale jak założę na obcasie, to po godzinie czuję straszny ból kostki pod paluchem.

Mi ostatnio lekarka powiedziała - na ciągły ból w tej kości/stawie gdzie pojawiają się halluksy - że skoro nie widać, to halluksów nie ma. Na to że boli nie powiedziała nic. Tyle, że miałam większy problem, żeby się na tym skupiać. Kiedyś ten problem na pewno poruszę, teraz i tak ledwo staję na tej stopie, więc rzadko mnie to miejsce boli ;)

Ale sądzę, że warto pogadać o tym z lekarzem.

aukcję wklejam przypadkową, pierwszy wynik który mi wyskoczył po wpisaniu w wyszukiwarkę "halluksy"
http://allegro.pl/kliny-z...3480943551.html

oczywiście są jeszcze tzw "marciny" czyli urządzonka wyglądające jak prostownice do halluksów, ale chyba nie o to Ci chodzi:
http://allegro.pl/zestaw-...3466785314.html

:police:

Zmora Wysłany: 2013-08-28, 13:26   

Starsza Kobieta

O te pierwsze, dziękuję.

Nie wiem, czy nie padłam ofiarą ciąży
marcelinka12 napisał/a:
Z ciekawostek to dowiedzialam sie pan dr zapytal czy rodzilam pyta poniewaz wciazy wytwarzany jest hormon (i tu mi nazwa uciekla) ktory powoduje rozluznienie wiezadel macicy ale tez i innych wiezadel i tu czyt. stopy pod wplywem ciezaru i wtedy moze pojawic sie plaskostopie poprzeczne, halluksy (podloze genetyczne). Wiec jesli takie osoby maja sklonnosci do haluksow, plaskostopia to podczas ciazy wizyta u ortopedy i dobranie odpowiednich wkladek

Wiedziałam o działaniu relaksyny, nosiłam IMO dobre buty. Ech, może znajdę jakiś sposób.

Agnes07 Wysłany: 2017-12-30, 08:09   ...

Najlepszy sposób na halluksy to wybranie się do specjalisty aby zadecydował o metodzie leczenia. Domowymi metodami lub sklepowymi cudami można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Ja ze swoimi koślawymi paluchami chodzę do Dr Pawła Kołodziejskiego z Poradni na Bródnie i szykuję się obecnie do zabiegu usunięcia haluksów bo utrudniają mi chodzenie.

Odpowiedz do tematu