Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
gdzie kupujecie meble dziecięce?
Autor Wiadomość
Jo76 Wysłany: 2010-11-08, 14:41   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: Gimbla
Madeleine - zazdroszcze kuchni. Nasza niby debowa/drewniana... ehhh szkoda slow

Ja sie dziwie np, ze mebelkow dla dzieci (i innych) nie zamawia sie u stolarza w Polsce. Ja robilam lozko - jest piekne, takie jak chcialam, grube dechy. Cena za drewno i robocizne super przystepna i jak sie dobrego specjaliste znajdzie to efekt taki jak sobie wymyslimy. A na wzor przeciez mozna podrzucic jakies fajne zdjecie z netu.

Banda
Z K i E

Madeleine Wysłany: 2010-11-08, 14:46   

Starsza Kobieta

no wiesz, pół poprzedniego mieszkania miałam zamówione u stolarzy. Takich z renomą, z polecenia. Obecnie też tyle mniej więcej. Materiały różne: sporo litego drewna, ale i mdf, i płyta wiórowa. Każdorazowo robiłam dokładny wywiad, zbierałam referencje. Cenowo - wszystko ok. 2x droższe niż drewniana ikea. Powiem tak: nie mogę się doczekać, kiedy się tych mebli pozbędę. Ze wszystkim jest coś nie tak.

Jo76 Wysłany: 2010-11-08, 15:14   

Poważnie uzależniona

Moze dlatego, ze moj stolarz co prawda z polecenia, ale napewno nie renomowany ;) No i nie w okolicach Wawy - co pewnie ma spory wplyw na cene.

A co do mebli to mi zalezalo na masywnym drewnie, wiec mamy cos takiego kupione po prostu przez net na ebayu:

Jestem zadowolona bardzo z jakosci i funkcjonalnosci.

Banda
Z K i E

Madeleine Wysłany: 2010-11-08, 15:31   

Starsza Kobieta

ja też nie z Warszawy. A stolarzy testowałam różnych, i z większych miejscowości, i mniejszych, m.ib. meble masywne (jak Twoje ze zdjęcia), tylko barwione - i d. wielka, wszystko się powypaczało, a sam proces zamawiania i reklamacji trwał... i trwał... i trwał. A z ikeą, nawet jeśli jakość nie będzie lepsza, to przynajmniej od ręki załatwię reklamację i cena niższa.

alexa Wysłany: 2010-11-08, 15:43   

Starsza Kobieta

Moj starszy syn ma w pokoju meble z Ikei - nie pamiętam nazwy (juz ich nie ma) ale jakąs serię w granacie plus trochę jasnego drzewa. Szafa (polki i wieszaki), komoda z szufladami i komodka z 6 kwadratowymi szufladami. Biurko narozne lącznie z zabudową kaloryfera i parapetu pod kolor ma robione przez stolarza na zamowienie.
Z meblami nic się nie dzieje a do tego są dosc pojemne. Pewnie do przeprowadzki juz ich zmieniac nie będziemy a potem wielka niewiadoma. Nie chcę typowo drewnianych mebli, podobają mi się rozne zestawy na all, ale bez obejrzenia tego na zywo cięzko powiedziec co to warte.

adriana Wysłany: 2010-11-08, 19:07   

Starsza Kobieta

Ja pracuję dla stolarni i co jak co, ale zamawianie mebli u stolarza na pewno nie wychodzi taniej niż kupno w sklepie, a zamówienie indywidualne kosztują dużo więcej niż 'gotowce'.

mama domowa
ArtAda

Jo76 Wysłany: 2010-11-08, 21:16   

Poważnie uzależniona

adriana napisał/a:
Ja pracuję dla stolarni i co jak co, ale zamawianie mebli u stolarza na pewno nie wychodzi taniej niż kupno w sklepie, a zamówienie indywidualne kosztują dużo więcej niż 'gotowce'.

adriana - pewnie ten moj stolarz w takim razie wyjatkowo tani, bo to nie 'stolarnia', a pan na zadupiu , na ktorego widok najpierw mialam ochote zwiac ;) . No i porownywalam jego cene z cena mebli tu. IKEA jest tania jak barszcz przy nich :zdegustowany:

Madeleine - fakt, z reklamacjami problemow nie ma :)

Banda
Z K i E

Supro Wysłany: 2010-11-18, 12:01   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jo76 napisał/a:
Moze dlatego, ze moj stolarz co prawda z polecenia, ale napewno nie renomowany ;) No i nie w okolicach Wawy - co pewnie ma spory wplyw na cene.

A co do mebli to mi zalezalo na masywnym drewnie, wiec mamy cos takiego kupione po prostu przez net na ebayu:

Obrazek

Jestem zadowolona bardzo z jakosci i funkcjonalnosci.

przepiękna klasyka! cudowne mebelki... ich dodatkową zaletą jest to, ze w sumie pasują do każdego wnętrza i są uniwersalne; dla chłopczyka i dziewczynki

szukam szczęścia... macham skrzydełkiem!

Supro Wysłany: 2010-11-18, 12:04   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

podwawelska napisał/a:
ja mam Vox'a :)

A mogłabyś pokazać jakieś fotki? Jak się sprawują? W sieci tyle różnych opinii...

szukam szczęścia... macham skrzydełkiem!

zulam Wysłany: 2011-06-26, 22:17   

Starsza Kobieta

Znacie firmę Timoore? Znalazłam takie krzesełka Timoore - fajne, bo regulowana wysokość i nie wiem czy warto kupić :oczami:
http://www.mobler.com.pl/...-dzieciecy.html

sosna Wysłany: 2011-08-30, 08:19   

Poważnie uzależniona
Kangurzyca ;)

zulam napisał/a:
Znacie firmę Timoore? Znalazłam takie krzesełka Timoore - fajne, bo regulowana wysokość i nie wiem czy warto kupić :oczami:
http://www.mobler.com.pl/...-dzieciecy.html
Obrazek

Mnie się w ogóle te meble podobają - będę mocno się nad nimi zastanawiać, gdy przyjdzie pora zmienić młodemu łóżko na większe i dziecięcy stolik na biurko. Krzesełka też fajne.

pokochaj Laurę

zulam Wysłany: 2011-08-30, 10:03   

Starsza Kobieta

Miałam nadzieje że powiesz odwrotnie ;)

sosna Wysłany: 2011-08-30, 10:10   

Poważnie uzależniona
Kangurzyca ;)

No wybacz :rotfl: Ale na żywo nie widziałam, a na zdjęciu to wiesz, wszystko pięknie wygląda ;)

pokochaj Laurę

Kalin_a Wysłany: 2011-08-30, 11:40   

Forumowy wyjadacz

a czy któraś miala przyjemność uzytkować lub mieć inna styczność ;) z meblami z flexy? www.flexa.dk

bzyk

wit

Madeleine Wysłany: 2011-08-30, 12:29   

Starsza Kobieta

Ja pośrednio. Znaczy rodzina ma. Są zachwyceni wykonaniem, jakością, trwałością.

Odpowiedz do tematu