Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmowe zapowiedzi
Autor Wiadomość
Bridget Wysłany: 2015-09-10, 16:19   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Też mnie zaciekawił ten film. Rzeczywiście wydaje się bardzo pozytywny, więc pewnie wybiorę się do kina.

Cesia Wysłany: 2016-09-06, 11:52   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Ja za dwa tygodnie z mężem wybieram się na Siedmiu wspaniałych, a jakoś od dzieciństwa mam sentyment do westernów, a do tego tematu szczegółnie.

BlackAndBlue Wysłany: 2016-09-13, 11:35   

Ja też widziałam i od razu się uśmiechnęłam. Będzie bardzo miłe kobiecemu oku męskie grono. Mogłoby się wydawać, że to bardziej film dla facetów, ale mnie na pewno nie ominie ^^

lucyfear Wysłany: 2016-09-19, 21:10   

Cesia napisał/a:
Ja za dwa tygodnie z mężem wybieram się na Siedmiu wspaniałych, a jakoś od dzieciństwa mam sentyment do westernów, a do tego tematu szczegółnie.

Pamiętam, jak z tatą oglądałam tę starą wersję, z Yulem Brynnerem. To były czasy...! Teraz mam zamiar zaprosić ojca na seans, mam nadzieję, że się ucieszy. Fuqua robi naprawdę świetne filmy, no i Washington w obsadzie, sama klasa.

dmuchawce, latawce, wiatr!

Pomelo Wysłany: 2016-09-22, 14:53   

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
"Wołyń" Smarzowskiego wchodzi na początku października. Może jeszcze coś ciekawego się pojawi z polskiego kina - w końcu trwa teraz festiwal w Gdyni.
Z zagranicznych ostatnio spodobał nam się "Sausage party" - ostry film.

dobbi Wysłany: 2016-09-23, 06:38   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

Pomelo napisał/a:
Może jeszcze coś ciekawego się pojawi z polskiego kina

no raczej - "Ostatnia rodzina" o Beksińskich. czekam na ten film od dwóch lat.
Na Wołyń zresztą też

z pozdrowieniami

babusia-jagusia Wysłany: 2016-09-27, 14:09   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
ale jeszcze nie teraz

Jak do nas trafilas?: od znajomej
dobbi napisał/a:
Pomelo napisał/a:

Na Wołyń zresztą też

Beksińscy przede mną, a wołyń widzialam w Gdyni - recenzje nie przesadzone... Mam wrażenie, ze Smarzowski i tak się powstrzymywał - w sensie łagodził ogrom przemocy i zła, jaka miała tam miejsce. Ta młoda Michalina na poczatku czarująca, a potem tak naturalistycznie prawdziwa... Film bardzo dobry oczywiście jako całość.

Pieniądze nie dają szczescia, dopiero zakupy... Marilyn M.

Fragola Wysłany: 2016-09-28, 20:45   

babusia-jagusia napisał/a:
dobbi napisał/a:
Pomelo napisał/a:

Na Wołyń zresztą też

Beksińscy przede mną, a wołyń widzialam w Gdyni - recenzje nie przesadzone... Mam wrażenie, ze Smarzowski i tak się powstrzymywał - w sensie łagodził ogrom przemocy i zła, jaka miała tam miejsce. Ta młoda Michalina na poczatku czarująca, a potem tak naturalistycznie prawdziwa... Film bardzo dobry oczywiście jako całość.

No to zachęciłaś mnie jeszcze bardziej, bo na 'Wołyń" chce pójść od dawna. No a teraz, jak napisałaś, że taki dobry, to już w ogóle. Trudny film, bolesny dla nas bardzo, ale to taka produkcja, na którą nie wypada nie pójść. Tak mi sie wydaje. W przyszłym tygodniu premiera.

Pomelo Wysłany: 2016-09-29, 09:47   

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
Fragola napisał/a:
Trudny film, bolesny dla nas bardzo, ale to taka produkcja, na którą nie wypada nie pójść. Tak mi sie wydaje. W przyszłym tygodniu premiera.

Trudny? Pewnie tak, ale taka jest rzeczywistość, że w Wołyniu wydarzyły się straszne rzeczy, ale też nie tylko takie - wcześniej żyli tam ludzie kilku kultur, którzy się jakoś dogadywali ze sobą. Teraz u nas tego nie ma.

emila29 Wysłany: 2016-10-05, 07:48   

lucyfear napisał/a:
Pamiętam, jak z tatą oglądałam tę starą wersję, z Yulem Brynnerem. To były czasy...! Teraz mam zamiar zaprosić ojca na seans, mam nadzieję, że się ucieszy. Fuqua robi naprawdę świetne filmy, no i Washington w obsadzie, sama klasa.

Ja jestem właśnie świeżo po seansie Siedmiu Wspaniałych i muszę przyznać, że jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona :o Nie spodziewałam się zbyt dużo po remake'u ale muszę przyznać, że Fuqua zrobił kawał dobrego kina rozrywkowego. Jeżeli ktoś w kontraście do Ostatniej Rodziny, czy Wołynia chce się zwyczajnie rozerwać - polecam :)

Fragola Wysłany: 2016-10-11, 15:50   

Pomelo napisał/a:
Fragola napisał/a:
Trudny film, bolesny dla nas bardzo, ale to taka produkcja, na którą nie wypada nie pójść. Tak mi sie wydaje. W przyszłym tygodniu premiera.

Trudny? Pewnie tak, ale taka jest rzeczywistość, że w Wołyniu wydarzyły się straszne rzeczy, ale też nie tylko takie - wcześniej żyli tam ludzie kilku kultur, którzy się jakoś dogadywali ze sobą. Teraz u nas tego nie ma.

Byłam na „Wołyniu” już. Masz rację, że taka była rzeczywistość, no a Smarzowski znakomicie ją pokazał. Mamy tu i Polaków, Ukraińców oczywiście, ale też Żydów, Rosjan, Niemców. Wszyscy mieszają się w tym tyglu, choć oczywiście akcja skupia się przede wszystkim na nas i Ukraińcach. Film wywarł na mnie wielkie wrażenie, jeszcze długo po seansie myślałam o tym, co zobaczyłam w kinie. I nie mówię tutaj o scenach przemocy, które są, ale nie powinny być dla kogoś przeciwwskazaniem do obejrzenia filmu. „Wołyń” jest prawdziwy, uczciwy, nikogo nie wybiela. Do tego pięknie uchwycone obyczaje, różnice kulturowe, no i świetna gra aktorska. Dla mnie wielkie kino.

Cindrella Wysłany: 2016-10-23, 19:08   

Określenie filmu "Wołyń" mianem "wielkie kino" wyraża całą kwintesencję, tego co o nim myślę. Szczegółowość, odwaga i mądry przekaz. Na dodatek polski film. Miło :)

ancek Wysłany: 2016-11-30, 21:59   

Zrobiłam wielki błąd - obejrzałam zwiastun "Pięknej i Bestii" - premiera dopiero na wiosnę, a ja chcę już. Jakie to dobre będzie :)

Cafe-boy Wysłany: 2016-11-30, 22:27   

ancek napisał/a:
Zrobiłam wielki błąd - obejrzałam zwiastun "Pięknej i Bestii" - premiera dopiero na wiosnę, a ja chcę już. Jakie to dobre będzie :)

Jak nic moje dziewczyny będą chciały iść. Mnie tam ciekawią Powidoki.

I Bóg stworzył kobietę...

markdottir Wysłany: 2017-01-24, 15:29   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Danny Boyle wyreżyserował T2 Trainspotting. Czekacie?
Ja jestem z tych czasów, w których Trainspotting był filmem kultowym (miałam nawet na ścianie plakat z tym tekstem, który wygłasza Evan McGregor), więc chętnie obejrzę.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Odpowiedz do tematu