Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygotowania do przyjęcia kota
Autor Wiadomość
Matylda Wysłany: 2009-12-19, 09:27   Przygotowania do przyjęcia kota

Starsza Kobieta

Po długich naradach postanowiliśmy, że jednak przyjmiemy pod dach kota wcześniej niż po przeprowadzce do nowego domu, i od dziś zaczynamy poszukiwania kota.
Mamy małe mieszkanko, ale zdecydowaliśmy, że kociak będzie miał więcej swobody, nie będziemy się musieli martwić o podrapane meble czy kota chodzącego po firankach.

Nie chcemy dachowca, kot najlepiej rasowy, ale bez rodowodu, ewentualnie jakiś mieszaniec, chodzi mi głównie o jego charakter, żeby był łaskawy dla dzieci. Czy są jakieś rasy bardziej 'przyjacielskie'?
Gdzie szukać takiego kota? Przejrzałam allegro, gdzieś jeszcze znajdę ogłoszenia?

Dziś idziemy kupić kuwetę, drapak, miski, z piaskiem i jedzeniem się wstrzymamy, może dowiemy się jakie są upodobania naszego przyszłego współlokatora.
Klatkę do transportu mamy, coś jeszcze potrzebne?

Dzieci już nie mogą się doczekać, ja też :D

FotoStwory

focia Wysłany: 2009-12-19, 09:37   

Starsza Kobieta

Matylda, jeśli rasowy, to z rodowodem. Nie ma kota rasowego bez rodowodu. Tzw. pseudohodowle sprzedające koty rasowe bez rodowodu znęcają się nad zwięrzetami. Kotki są eksploatowane bez granic. Małe kociaki są często chore a koszt ich leczenia przewyższa zakup kota z hodowli. Można często kupić kotka z rodowodem taniej albo nawet dostać za darmo. Na dodatek w wielu przypadkach kot którego z takiego miejsca kupujesz nie ma nic wspólnego z daną rasą, jest mieszańcem, ma choroby genetyczne. 2 miesiące temu zmarł kot mojej koleżanki - kupiony z pseudohodowli. Okazało się że miał genetyczną chorobę serca. O chorobach typu grzybica, którą mogą się zarazić ludzie lepiej nie wspominać - a jest to częsty przypadek.

Teraz np. szuka domu rasowa norweżka - za darmo. Jest też wiele kotków w schroniskach, które przypominają rasowe - a są za darmo.

Matylda Wysłany: 2009-12-19, 10:03   

Starsza Kobieta

focia, to straszne co piszesz :(
Na allegro jest masa kotów bez rodowodu, ale chyba nie wszystkie są z takimi problemami?
Moja koleżanka ma w domu 8 kotów, od znajomych, którzy mają rasowe, ale bez rodowodu, i też normalnie je sprzedawała, chyba bez żadnych problemów zdrowotnych.

Teraz to już sama nie wiem.

Jak szukać kociaków z hodowli?
Przejechać się do schroniska też spróbuję.
Musi być jednak kociak.

FotoStwory

focia Wysłany: 2009-12-19, 10:14   

Starsza Kobieta

Matylda, bo to jest ruletka. Tylko bardzo niebezpieczna :( Na pewno nie wszystkie. Ale np. a allegro więcej niż połowa norwegów nawet dla mnie jako laika z norwegiem ma mało wspólnego. Widzę, że niektóre są chore.

Kwestia jaka rasę byś chciała. Ja mam Norweskiego leśnego - i mogę polecić. Super kontaktowy, wesoły zwierzak. Miziasty :) Informacje o hodowlach są na stronach klubów róznych ras - np. www.nfo.pl.

Matylda Wysłany: 2009-12-19, 10:27   

Starsza Kobieta

Norweskie leśne zawsze bardzo mi się podobały, i pewnie sierść nie byłaby taka uciążliwa jak w przypadku mojego dachowca.
Maine Coony są fajne.

Bardzo mi się podobają też syjamskie, rosyjskie niebieskie od zawsze moje marzenie, a ostatnio jeszcze takie wypatrzyłam, nigdy wcześniej na nie uwagi chyba nie zwróciłam, tylko nie wiem jakie te koty są:
Devon rex

Mój dachowiec jak był maleńki to miał takie uszy wielkie :rotfl:

Prawdę mówiąc bardziej mi na kocie zależy niż na konkretnej rasie. Muszę zobaczyć i będę wiedziała, że to ten ;)

focia napisał/a:
Informacje o hodowlach są na stronach klubów róznych ras - np. www.nfo.pl.

Zakochałam się.
Ile kosztują takie koty?

FotoStwory

kosmi
[Usunięty]
Wysłany: 2009-12-19, 11:06   

Matylda napisał/a:
Devon rex

czyli tzw koty wywinięte na lewą stronę :masakra:

focia Wysłany: 2009-12-19, 11:06   

Starsza Kobieta

Ja płaciłam za swojego 1 500 zł :( Więc sporo. Ale dostałam super przyjaciela, który nota bene własnie wlazł do wanny z wodą :) Z sierścią nie mam większego problemu na razie, ale to jeszcze kociak.

Wiem, że można znaleźc taniej - troszkę starsze na przykład.

Devon Rex to świetna rasa :) Bardzo je lubię, ale są też bardzo delikatne, czułe na zmiany temperatury itd. Ale strasznie przyjacielskie :)

Matylda Wysłany: 2009-12-19, 11:13   

Starsza Kobieta

focia, wklejałaś gdzieś zdjęcia swojego kociaka?

Ile powinien mieć kot, żeby go zabrać do domu? Czy pokazywane na stronie koty są do wzięcia od zaraz?
Tam są pokazane zdjęcia, niektóre są zarezerwowane, jak go w takim razie 'kupić'?

Norweskie to śniegu się chyba nie boją? ;)

FotoStwory

focia Wysłany: 2009-12-19, 11:37   

Starsza Kobieta

Nie boją :)

Kot socjalizuje się prawidłowo i jest psychicznie gotowy na odejście od matki w wieku min. 12 tygodni. To jest absolutne minimum. Kot powinien wtedy umieć korzystać z kuwety, bawić się ze schowanymi pazurami, jeść rózne rodzaje pokarmów.

Odbierając kota powinien mieć min 12 tygodni, 2 tury szczepeiń, powinien być odrobaczony.

Zdjęcia czekają na obrobienie, te sprzed kilku tygodni są w wątku Juniora.

Matylda Wysłany: 2009-12-19, 12:00   

Starsza Kobieta

focia napisał/a:
Zdjęcia czekają na obrobienie, te sprzed kilku tygodni są w wątku Juniora.

Tymi z wątku to już dziś rano się zachwycałam, one właśnie przekonały męża do tej rasy ;)

Przeglądam na stronie te kociaki, i zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Wszystkie piękne. Na coś jeszcze powinnam zwrócić uwagę?

Wstępnie zdecydowaliśmy się na kocurka, chyba łatwiej wykastrować. Są jeszcze jakieś różnice między płciami?

Jeszcze mam pytanie, na działce kot może sobie chodzić luzem? Jak go upilnować? Miałam kotkę, która na trawę nie wchodziła wcale,, siedziała tylko na tarasie, ale kocur teściów biega po całej wsi i źle się dla niego to kończy zazwyczaj.
Jak na działce, na wakacjach kota upilnować?

FotoStwory

focia Wysłany: 2009-12-19, 12:29   

Starsza Kobieta

Na to Ci nie odpowiem :( To zalezy od kota, ale większość chodzi na smyczy :) Najlepiej nie wypuszczać niestety.

Ja się po prostu zakochałam w Juniorze. Koty są dla mnie łatwiejsze w obsłudze niż kotki :) Są podobno bardziej miziaste ale to już cecha osobnicza każdego egzemplarza.

Matylda Wysłany: 2009-12-19, 12:35   

Starsza Kobieta

A Juniora skąd brałaś? Tak patrzę, że te wszystkie hodowle są daleko od Warszawy, będę miała problem z transportem :(

FotoStwory

focia Wysłany: 2009-12-19, 12:52   

Starsza Kobieta

E, w Wawie jest sporo :) Ja brałam z Atlasu, Agpamis ma też świetne koty :)

W Atlasie są teraz małe kocięta, dzisiaj jadę podziwiać :)

Matylda Wysłany: 2009-12-19, 13:06   

Starsza Kobieta

Atlas już chyba nie ma do oddania, dobrze patrzę?
http://members.chello.pl/k.zaleski/kocieta.html

Agpamis nie ma kociąt :(

Ale takiego bym od razu wzięła :love:

Na razie tu znalazłam, koło Płocka :D
http://kotonland.w.interia.pl/kociaki_miot_d.htm :love:

Szukam dalej :D

FotoStwory

focia Wysłany: 2009-12-19, 13:08   

Starsza Kobieta

Atlas na 100% ma do oddania, inaczej byłaby adnotacja że jest rezerwacja :)

A w Cole'u wszystcy się zakochiwali :)

Tutaj masz aktualne kocięta :) http://nfo.pl/klub/kocieta

A tutaj masz hodowle z mazowieckiego, z oznaczeniem które mają kocięta.
http://nfo.pl/klub/hodowle/mazowieckie

Odpowiedz do tematu