Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Nespresso
Autor Wiadomość
skrzacik Wysłany: 2009-12-25, 19:10   Nespresso

Starsza Kobieta

Zakładam, bo jestem fanką tego ekspresu od roku i jestem "oburzona", że nie dochrapał się swojego osobnego wątku.

Według mnie, jest to jedyny popularny ekspres na kapsułki, który daje dobrą kawę. Taką, która nie jest cienka i nie zajeżdża plastikiem. :hyhy:
Wczoraj teściowa dostała ten z Tchibo. :masakra: Cóż... no jak ktoś normalnie pija rozpuszczalną to może i się zachwyci. ;)

Przypadkiem znalazłam ekspres na kapsułki Nespresso, który wygląda jak mój (którego to nie produkują, bo wprowadzili nowszy czyt. droższy model).
Siemens SN50

Jest to ekspres idealny dla lubiących latte. Nie trzeba wlewać mleka do osobnego naczynia, tylko wkłada się silikonową rurkę do mleka, a z metalowej dyszy leci spienione mleko. Piana jest sztywna i przepyszna.

Tu do kupienia.
http://www.redcoon.pl/ind...TK_50_N_01_DE/#

Dobra Wysłany: 2011-04-19, 09:07   

Starsza Kobieta

znalazłam swój ulubiony wątek, który nie wiedzieć czemu nie doczekał się rozwinięcia.

skrzacik napisał/a:
Według mnie, jest to jedyny popularny ekspres na kapsułki, który daje dobrą kawę. Taką, która nie jest cienka i nie zajeżdża plastikiem. :hyhy:

TAK!

:)

Przyznam, że ekspres do kawy to jeden z bardzo nielicznych urządzeń które darzę uczuciami zupełnie ludzkimi. Kocham go miłością absolutną :love: , uwielbiam przygotowywać kawę z niego, bawić się drinkami kawowymi i upajać smakiem kawy przyrządzonej z kapsułek Nespresso.

Posiadam najprostszy model

a do tego (otrzymany gratis w promocji) absolutnie genialny przyrząd do spieniania mleka, czyli aeroccino

uczciwie muszę przyznać, że nie przeznaczyłabym 300zł na spieniacz, ale skoro dawali "za darmo".... ;)

Jeśli ktoś nie pije litrów kawy, nie ma miejsca w kuchni na "kombajn" z młynkiem to to jest rozwiązanie idealne.
Wielu spośród moich gości już zakupiło ten ekspres ;) twierdząc że miałam w ich decyzji duży udział, przygotowując w czasie spotkań drinki kawowe.

Kapsułki są w 16 smakach, bez mleka (takie z mlekiem na degustacjach odpychały mnie zapachem i smakiem chemii), pojawiają się wersje limitowane kaw (coby się nie znudzić) i nawet moja arcy kawowa mama po spróbowaniu nespresso zapytała co to za kawa taka pyszna ;)

No.
To sie rozpisałam :) - Skrzacie - Twoje uwielbienie nadal kwitnie? A może są tu jeszcze inne amatorki nespresso?

I pytanie - jak często odkamieniacie ekspres i jak czyścicie pojemnik na wodę. Ręki do niego włożyć nie dam rady, płukanie mi nie wystarcza ... :zdegustowany:

skrzacik Wysłany: 2011-04-19, 14:13   

Starsza Kobieta

Uwielbienie kwitnie nadal. :hyhy:
Odkamieniam jak mi w Nespresso mówią, że już czas (oni tam prowadzą ewidencję ilości kupionych/zużytych kapsułek).
Pojemnik na wodę myję normalnie, ale mój jest całkiem spory i łatwo tam włożyć rękę.

o_szustka Wysłany: 2011-04-19, 16:04   

Net włączony- gar z zupą spalony

u nas rolę grała cena... więc wygrało tchibo... myślę, że jak się zrobimy kawoszami (znaczy mąż, bo ja to piję kakao) to i lepszego ekspresu się doczekamy :)

"Na špatné věci pro ty dobré zapomínám"

aga_terve
[Usunięty]
Wysłany: 2011-04-19, 23:29   

ja się czaję na Latissima

ale mąż nie daje się wyciągnąć do sklepu na degustacje, a nie wierzy mi na słowo, że kawa jest z tego tak samo pyszna jak z jego wymarzonej, 3 razy droższej maszyny :oczami:

skrzacik Wysłany: 2011-04-20, 06:49   

Starsza Kobieta

Mnie Latissima odstraszyla tym pojemnikiem na mleko. Mycie po kazdej kawie... jestem na to zbyt leniwa. :hyhy:

focia Wysłany: 2011-04-20, 06:56   

Starsza Kobieta

Mam prostego Citiz i na nasze potrzeby w zupełności wystarcza :) Aga, mojego - zaprzysięgłego kawosza, który kocha się bawić w robienie kawy odstraszyła od wymarzonych ekspresów wizja robienia kawy dla kilku osób i siedzenia cały czas w kuchni :/ Trochę to trwa :( A w Nespresso wrzucam kapsułkę i już. Kawa jest naprawdę niezła.

Ten pojemnik na mleko też budzi u mnie uczucia takie jak u Skrzacika.

Teraz pojawił się nowy model i jest śliczny :)

sosna Wysłany: 2011-04-20, 07:00   

Poważnie uzależniona
Kangurzyca ;)

Czaję się na ten sam, czekam tylko na przypływ gotówki :hyhy: Szkoda tylko, że nie ma takiej gamy kolorów, jak Krups.

pokochaj Laurę

Dobra Wysłany: 2011-04-20, 07:48   

Starsza Kobieta

skrzacik napisał/a:
Odkamieniam jak mi w Nespresso mówią, że już czas (oni tam prowadzą ewidencję ilości kupionych/zużytych kapsułek).

no właśnie. nie dodałam. uwielbiam zakupy w ich "butiku" na NŚ. Jakość obsługi mnie niezmiennie zdumiewa....

focia Wysłany: 2011-04-20, 08:19   

Starsza Kobieta

Sosna, a jaki chcesz kolor? W każdym chyba modelu jest tak, że część kolorów jest robiona przez Krupsa, a część przez DeLonghi.

Shark Wysłany: 2011-04-20, 08:21   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

skrzacik napisał/a:
Mnie Latissima odstraszyla tym pojemnikiem na mleko. Mycie po kazdej kawie... jestem na to zbyt leniwa.

W Latissimie jest przycisk szybkiego czyszczenia dyszy do spieniania mleka, ale to nie to samo co dokładne umycie oddzielnego spieniacza ;) Ponadto, z racji spieniania mleka pod wpływem pary, "lubi" się pod nim zbierać woda.

BTW mam do odstąpienia kupon o wartości 250 PLN do wymiany na kawę przy zakupie maszyny (ważny do 15.05).

Dobra Wysłany: 2011-04-20, 08:35   

Starsza Kobieta

Shark, kupon? jakie warunki deal'u? ;)

sosna Wysłany: 2011-04-20, 08:44   

Poważnie uzależniona
Kangurzyca ;)

focia napisał/a:
Sosna, a jaki chcesz kolor? W każdym chyba modelu jest tak, że część kolorów jest robiona przez Krupsa, a część przez DeLonghi.

Tyle mi zajmuje napisanie krótkiego posta, że zdążyłaś napisać przede mną - a ja się czaję na Latissimę, którą Aga wkleiła :rotfl: Ona ma, zdaje się, tylko trzy kolory. Zastanawiam się na tym "retro" ;)

pokochaj Laurę

focia Wysłany: 2011-04-20, 08:46   

Starsza Kobieta

:zawstydzony:

Ładna :) Mnie przeraża mycie tego pojemnika na mleko, ale ja leń jestem :zawstydzony:

Shark Wysłany: 2011-04-20, 08:50   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Dobra za koszt wysyłki , chyba że poczekasz do 9.05 lub dziś do 17 dasz radę odebrać osobiście :)

Odpowiedz do tematu