Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
pościel antyalergiczna - czy naprawdę działa?
Autor Wiadomość
Kalin_a Wysłany: 2010-01-06, 11:07   pościel antyalergiczna - czy naprawdę działa?

Forumowy wyjadacz

jestem przed zmianą kołdry i poduszek do naszej sypialni. Mój mąż jest alergikiem na roztocza ;) ale takim lekkim alergikiem. Jednakże jeśli miałoby mu to pomóc to zamiast planowanej puchowej kołdry (moje marzenie, lekka jak piórko puchowa kołderka:) ) kupiłabym taka antyalergiczną. Pod warunkiem jednak, iz to działa, pomaga itp.

Jakie są Wasze doświadczenia drogie alergiczki?

bzyk

wit

Blutka Wysłany: 2010-01-06, 17:31   

Starsza Kobieta

Kalin_a, tam nie ma co "działać, pomagać", bo z alergii nie leczy. Po prostu roztocza się mniej namnażają na silikonie oraz silikon nie uczula tak jak wełna/pierze. Tylko tyle.

hela Wysłany: 2010-01-06, 20:13   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Kalin_a, na lekką alergię kupiłabym puchową kołderkę ;) :hyhy:
Sama jestem alergiczką i jakoś dobrze się mam, chociaż nie śpię pod pościelą antyalergiczną.. Wystarczy wietrzyć swoją puchową :oczami:

My <3

labi Wysłany: 2010-01-06, 21:56   

Poważnie uzależniona

Ja też alergik :kwasny:
I zafundowałam sobie kołdrę silikonową i jestem bardzo zadowolona. Nie kicham i nie prycham.
A samo wietrzenie kołdry puchowej nie wystarcza trzeba ja co jakiś czas wymieniać :kwasny:
Dobra kołdra z silikonem też jest lekka:)
Jedyna wada to taka ze puchowa jest taka bardziej przytulna?? :oczami: Nie wiem jak to określić ale fajnie sie można było w niej zatopić :hyhy: W tej już się tak nie da opatulić-chociaż jest ciepła.

Licho Wysłany: 2010-01-07, 09:31   

Forumowy wyjadacz

Ja sobie z pewną dozą nieufności zakupiłam ostatnio na allu silikonową i osobiście żałuję, ze nie zrobiłam tego wcześniej...
Jest miękka, lekka i w ogóle super... Na chwilę obecną użytkujemy od miesiąca... Poprzednio mieliśmy puchową i nigdy więcej takiego gówna... Po 4 latach użytkowania zostały dwie warstwy materiału i troszkę "czegoś" po rogach...

Zapłaciłam 95 zeta za kołdrę (220x200)+ 2 poduszki + 2 jasie... Za te same pieniądze można kupić zestaw 2 kołdry (160x200)+2 poduszki + 2 jasie...

:police:

izajka Wysłany: 2010-01-07, 09:49   

Poważnie uzależniona

ja mam alergię, a mojego puchowego Kronborga z Jyska nie zamienie na nic innego :love:
90% puchu, mega lekka, nie uczula :ok: - ale swoje kosztowała :mur:

Iga&Judyta

Kalin_a Wysłany: 2010-01-07, 10:03   

Forumowy wyjadacz

ha ;) no to mam zagadkę ;)

myślałam o puchowej kołdrze z serii bardzioej wypasionych - obecnie też mam taką już od około 10 lat i nic złego się z nią nie dzieje, swoje jednak kosztowała. Mój mąż reaguje na nią..no właśnie, trudno stwierdzić, niby rano kicha, ale zapytany odpowiada, że kicha od dziecka i nie wie czy zmiana kołdry cos da. Stąd moje pytanie. Plan mam taki, że z uwagi na to, iż oboje lubimy miłe i przytulne kołdry to liczę się z tym, że trochę w takową zainwestuję. Teraz tylko pytanie, czy olać sprawę i inwestować w puchową czy też kupić "lepsiejszą" antyalergiczną.......

bzyk

wit

amst Wysłany: 2010-01-07, 10:31   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
Czytam z ruchu traw...

Kalin_a - w Jysku są teraz mega wyprzedaże - właśnie zaopatrzyłam całą rodzinę w nowe kołdry. Kronborg chyba nie jest w promocji bo to ich "topowa" marka ale właśnie te pościele z holofibry i allerbanu są poprzeceniane.

Matysia śpi w antyalergicznej - mimo prania jest świetna - puszysta i ciepła. Kupowałam na allegro po rekonesansie w sklepach.

Matylda vs.Emilka vs.Zocha

izajka Wysłany: 2010-01-07, 10:46   

Poważnie uzależniona

kupowałam Kronborgi na wyprzedazach styczen/luty 3 lata temu. rok temu tez jakos na przelomie tych miesiecy były. tyle,że te 90% puchu to nawet na promocji - 2 poduchy i 2 koldry 155/200- ok 1200zł jak nic :wsciekly:

Kalin_a Wysłany: 2010-01-07, 11:24   

Forumowy wyjadacz

hm....... i co tu zrobić :mur: :mur:

mówicie, ze ten kronborg to mimo tego że puchowy to dobry dla alergika?

bzyk

wit

Blutka Wysłany: 2010-01-07, 11:26   

Starsza Kobieta

Kalin_a napisał/a:
ten kronborg to mimo tego że puchowy to dobry dla alergika?

Ja bym nie była tego taka pewna.

izajka Wysłany: 2010-01-07, 11:39   

Poważnie uzależniona

Kalin_a napisał/a:
hm....... i co tu zrobić :mur: :mur:

mówicie, ze ten kronborg to mimo tego że puchowy to dobry dla alergika?

tego nie twierdze :hyhy: ja zaryzykowałam i nic mi nie jest mimo, że alergie na roztocza mam. a silikon czy tego typu wypelnienie na pewno jest bezpieczniejsze dla alergika

Kalin_a Wysłany: 2010-01-07, 11:50   

Forumowy wyjadacz

no to jeszcze poczytam na necie na ten temat.......

bzyk

wit

behemot Wysłany: 2010-01-08, 17:19   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Licho napisał/a:
Ja sobie z pewną dozą nieufności zakupiłam ostatnio na allu

Licho, czy "allu" to Allegro? :zawstydzony:
Jeśli tak, to czy mogłabyś napisać (tu albo na pw), u kogo dokładnie kupowałaś?

U męża właśnie zdiagnozowano astmę i alergię głównie na roztocza, więc szukamy czegoś zamiast naszych puchowych kołder. :/

A&R
blogowo

Licho Wysłany: 2010-01-08, 17:50   

Forumowy wyjadacz

A proszę bardzo: tutaj aukcja takiej jak kupiłam.
tylko ja nie patrzyłam na to alergicznie (więc tylko mogę wierzyć na słowo, że są antyalergczne :rotfl: ) Jedyny problem, to że trudno się dogadać i można tylko podać oczekiwaną kolorystykę (ale ja kupowałam zestaw dla siebie, zestaw dla dzieciaków i zestaw gościnny i powiedziałam, że chcę 5 "kompletów" - żeby były różne kolorystycznie i żeby był identyczny materiał w każdym zestawie kołdra+poduszka+jaś - i się udało :cool2: )
mój zestaw: (200x220)
http://www.allegro.pl/ite..._80_2jaski.html

tutaj zestaw alternatywny 2x(160x200) - taki kupiłam dla dzieciaków (można też kupić w wersji 1 kołdra)
http://www.allegro.pl/ite...0_80_2jask.html

Na chwilę obecną mogę z czystym sumieniem polecić (nie wiem jak będzie za rok albo dwa, ale teraz jest ok)

I dokupiłam jeszcze sobie dodatkowo dwie podusie i dwa jasie i teraz jak ląduję w łóżku to się czuję jak księżniczka na ziarnku grochu (tylko w polskich warunkach, bo ktoś ziarnko zarąbał... :rotfl: )

Odpowiedz do tematu