Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Odkurzacz
Autor Wiadomość
agnetta Wysłany: 2014-07-19, 18:43   

Starsza Kobieta

awangarda czy ten odkurzacz ma dwie duże szczotki - osobną do twardych powierzchni i osobną do wykładzin/dywanów?
I nurtuje mnie jeszcze to czy kabel się sam zwija - nie chodzi mi o zwijanie się po nasikaniu, tylko zwijanie podczas odkurzania (nie leży długość wyciągniętego kabla, tylko się sam reguluje podczas odkurzania)?

Ja mam ultra silencer sprzed 5 lat - świetnie się sprawdza. Rozwaliły mi się jednak różne rzeczy w nim i mam dylemat czy kupować nowy czy inwestować w części.

G & J & B

Zmora Wysłany: 2014-07-20, 07:46   

Starsza Kobieta

Ja kupowałam w wersji najtańszej i szczotka jest jedna z przełącznikiem plus mała ssawka z możliwością zrobienia z niej szczelinowki. Kabel raczej sam się nie zwija, ale nie do końca wiem, jak to ma działać, więc na 100 proc nie powiem. Czy popsuły Ci się plastiki?

Pucia Wysłany: 2015-03-13, 17:43   
Starsza Kobieta

Jak do nas trafilas?: G.
agnetta napisał/a:
Ja mam ultra silencer sprzed 5 lat - świetnie się sprawdza. Rozwaliły mi się jednak różne rzeczy w nim i mam dylemat czy kupować nowy czy inwestować w części.

Otóż mam to samo - najpierw siadł mi zwijacz, ale olałam, bo plątałam na końcu węzełek i już. Potem niestety poszczególne uchwyty do szczotek, ostatnio brzęczy niemilosiernie elektryczna szczotka, więc... chyba muszę jednak pomyśleć o czymś nowym.
Tylko o jakim? Ultrasilencer nowy jakiś czy coś innego?
Interesuje mnie dość mocny odkurzacz z elektryczną szczotką do trzepania dywanów i osobną do podłóg, końcówką do szczelin. Mam i dywany, wykładzinę z niskim włosem u dzieci i gołe podłogi. Elektroszczotka zawsze do mnie przemawiała, więc rozumiem fakt "musu" jej posiadania.

Może ktoś odkrył coś nowego w temacie albo wie, kiedy można spodziewać się promocji (poza tym że na BN, bo tak długo nie wytrzymam a 8 marca minął)?

SPRZEDAM CZARNĄ VESPĘ GTS 250

Syn
Córa

...No matter how long it rains, the sun will come shining one day....

adriana Wysłany: 2015-03-14, 13:22   

Starsza Kobieta

Pucia napisał/a:
Interesuje mnie dość mocny odkurzacz z elektryczną szczotką do trzepania dywanów i osobną do podłóg, końcówką do szczelin. Mam i dywany, wykładzinę z niskim włosem u dzieci i gołe podłogi. Elektroszczotka zawsze do mnie przemawiała, więc rozumiem fakt "musu" jej posiadania.

Mogę Ci polecić mój, czyli PHILIPS FC9174 http://www.philips.pl/c-p...sadka-triactive Swego czasu szukałam bardzo mocnego odkurzacza z elektroszczotką. Kupiliśmy właśnie ten i super nam się sprawdza!

mama domowa
ArtAda

nata Wysłany: 2015-05-03, 14:22   

Poważnie uzależniona

Dziewczyny, możecie polecic mi jakiś dobry odkurzacz? Ważne, żeby nie był głośny i kosmicznie drogi ;)
Nie mam czasu szukac po sklepach, muszę zamówic przez net właściwie już, bo stary odmówił współpracy :kwasny: I kompletnie nie wiem co wybac...

nata Wysłany: 2015-06-18, 11:48   

Poważnie uzależniona

Ja zdecydowałam się na Zelmer Jupiter:

Ma dobre ssanie, różne szczotki do wymiany (między innymi turboszczotkę do dywanów i wykładzin) i jest w miarę cichy. Nie jest tez drogi, bo kosztuje w granicach 400zł. Miałam już odkurzacz Zelmera i służył wieeele lat, przeżył nawet generalny remont i sprzątanie tony kurzu itp. Także zdecyowałam nie zmianiać marki, skoro już raz mi się sprawdziła :)

niuta Wysłany: 2015-06-19, 06:59   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: from gimbla
Nata: a kiedy kupowałaś ten poprzedni odkurzacz zelmera? Bo ja miałam podobnie, z tym że pierwszy Zelmer był jeszcze tej "starej niezniszczalnej" produkcji... niestety obecne zelmery dużo krócej -że tak powiem- się sprawują.... Oby trafił Ci się szczęśliwy egzemplarz.
Ja teraz dobijam mojego zelmera, bo już wszystko się w nim urwało i zepsuło co mogło się zepsuć, ale niestety jeszcze działa ;) (dodam, że psuł się już tuż po zakupie...) gdy całkiem przestanie działać to wtedy kupię coś nowego, ale już nigdy zelmera.... :dobani:

esoes Wysłany: 2015-06-19, 07:54   
Net włączony- gar z zupą spalony

niuta napisał/a:
Nata: a kiedy kupowałaś ten poprzedni odkurzacz zelmera? Bo ja miałam podobnie, z tym że pierwszy Zelmer był jeszcze tej "starej niezniszczalnej" produkcji... niestety obecne zelmery dużo krócej -że tak powiem- się sprawują.... Oby trafił Ci się szczęśliwy egzemplarz.
Ja teraz dobijam mojego zelmera, bo już wszystko się w nim urwało i zepsuło co mogło się zepsuć, ale niestety jeszcze działa ;) (dodam, że psuł się już tuż po zakupie...) gdy całkiem przestanie działać to wtedy kupię coś nowego, ale już nigdy zelmera.... :dobani:

I u mnie kiedy wiekowy zelmer meteor odszedl i pojawil sie nowy zelmer doznalam ogromneho zawodu. Po 2 latach padl na zawsze. Podobnie z zelmerowym mikserem i krajalnicą, po starym niezawodnym trafilam na kiepski psujacy sie egzemplarz.
Teraz mam elektroluksy sa zdecydowanie lepsze od zelmera ale w porownaniu ze starymi jakosc slaaaaba. Choc odpukac 3 lata bez zarzutu dzialają.

nata Wysłany: 2015-06-19, 07:57   

Poważnie uzależniona

niuta napisał/a:
kiedy kupowałaś ten poprzedni odkurzacz zelmera?

9 lat temu.
Tak naprawdę to teraz większośc sprzętu AGD robią tak, żeby przeżył maksymalnie do końca czasu trwania gwarancji. Dlatego nie kupowałam nic droższego, bo tak czy siak fajerwerków się nie spodziewam ;) Narazie działa bez zarzutu, a przy dwójce dzieci i czwórce futrzaków jest mocno eksploatowany. Obym nie zapeszyła ;)

niuta Wysłany: 2015-06-19, 08:09   

Forumowy wyjadacz

nata napisał/a:
Tak naprawdę to teraz większośc sprzętu AGD robią tak, żeby przeżył maksymalnie do końca czasu trwania gwarancji
racja.... ale kiedyś Zelmer to była gwarancja dobrej polskiej produkcji :) a teraz wszystko chińszczyzna... :)

ewik Wysłany: 2015-06-19, 09:04   
Poważnie uzależniona

nata napisał/a:
Tak naprawdę to teraz większośc sprzętu AGD robią tak, żeby przeżył maksymalnie do końca czasu trwania gwarancji.
Właśsnie chyba zabiłam Zelmera elfa (chyba najprostszy z odkurzaczy tej firmy) - wytrzymał 5 lat, więc jak na odkurzacz za mniej niż 200 zł to i tak jestem zadowolona. Ale fakt, w garażu do odkurzania aut i kurzu budowlanego mam jeszcze starego zelmera - wyjca :masakra: (nie pamiętam typu), ale działa dalej.

karola78 Wysłany: 2015-07-24, 07:42   

Forumowy wyjadacz

Jakiś czas temu kupiliśmy Samsung VCC54F1

Niby duża moc ssąca, lekki, ale rury i szczotki z jakiegoś "cienkiego" plastiku, uniwersalną szczotkę złamałam po pół roku użytkowania. Jakiś czas temu się przegrzał i teraz głównie hałasuje :zly: Niby ciągnie, ale bardzo kiepsko.

W związku z powyższym szukam odkurzacza, który:
- jest mały i lekki,
- ma dużą moc ssącą,
- porządne rury i szczotki,
- szczotkę do parkietów i do dywanu,
- jakby był cichy to już w ogóle byłoby git.

Coś poradzicie? Znajoma zachwalała odkurzacz na wodę, warto?

adriana, dalej jesteś zadowolona z Philipsa?

Madeleine Wysłany: 2015-07-24, 07:59   

Starsza Kobieta

karola78 napisał/a:
W związku z powyższym szukam odkurzacza, który:
- jest mały i lekki,
- ma dużą moc ssącą,
- porządne rury i szczotki,
- szczotkę do parkietów i do dywanu,
- jakby był cichy to już w ogóle byłoby git.

Electrolux Ultrasilencer. Jedyne, co mi przeszkadza w nim to to, ze worki trzeba wymieniac dosc czesto (zanim jeszcze sie zapelnia tak sensownie), bo sila ssaca spada. Ale moze to dlatego, ze mam ten odkurzacz prawie 4 lata. W tym czasie raz wymienilam szczotke, bo sie zepsula. Poza tym dziala bezawaryjnie.

BTW Fundacja Pro-Test testowala swojego czasu dedykowane szczotki do dywanow w odkurzaczach i wyszlo, ze ZADNA, czy z zestawu, czy dokupowana dodatkowo, nie miala lepszych wlasciwosci niz standardowa szczotka ogolnego przeznaczenia ;)

awangarda w stylu retro Wysłany: 2015-07-24, 08:57   

Starsza Kobieta

Madeleine napisał/a:

Electrolux Ultrasilencer. Jedyne, co mi przeszkadza w nim to to, ze worki trzeba wymieniac dosc czesto (zanim jeszcze sie zapelnia tak sensownie), bo sila ssaca spada. Ale moze to dlatego, ze mam ten odkurzacz prawie 4 lata. W tym czasie raz wymienilam szczotke, bo sie zepsula. Poza tym dziala bezawaryjnie.
to chyba jednak kwestia jednak odkurzacza, nasz ma rok z kawałkiem, a tez trzeba wymieniac mu czesto worki z tego samego powodu.

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

niuta Wysłany: 2015-09-05, 23:33   

Forumowy wyjadacz

no to udało się! DOczekałam się aż mój Zelmer się posypie ;) Dzisiaj odpadła mu "dupa" że tak powiem -cała klapka zakrywająca filtr razem z filtrem odpadła. NIe da się zatrzasnąć tej pokrywki. Teraz już stary chyba nie będzie marudził i kupi nowy sprzęt :hyhy:
Mam tylko dylemat JAKI ODKURZACZ WYBRAĆ?

Czy któraś z Was miała jakieś doświadczenia z "Thomasem" ???

Odpowiedz do tematu