Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta strukturalna
Autor Wiadomość
Famke Wysłany: 2010-04-22, 18:25   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

na razie ta dieta bardzo mi odpowiada :D Pyszna. Wypróbowałam już 4 koktajle (pijam na kolację) - rewelacja. Dziś piłam ten z jagodami - chyba najsmaczniejszy jak do tej pory. Pasztet warzywno mięsny zaskakująco pyszny, na jutro zrobiłam rybę zapiekaną z cukinią i mozzarellą.
Mam nadzieję, że niebawem zauważę efekty :oczami:

A jak u Was dziewczyny - napiszcie ile schudłyście od początku stosowania?

pichcenie

karola78 Wysłany: 2010-04-23, 07:19   

Forumowy wyjadacz

Famke napisał/a:

U mnie 5kg na minusie (dietę zaczęłam w połowie lutego) i od świąt stoi, choć i tak się cieszę, że nie idzie w górę, bo duuuużo grzeszę.

Ryba z cukinią i mozzarellą jest BOSKA :lizak:

Ja raz robiłam pasztet, ale za mało go przyprawiłam i wyszedł mdły i bez smaku, więc leżą dwa kawałki w zamrażalniku i wcale nie mam na nie ochoty. A może można go jakoś wykorzystać? Jakieś pomysły?

karola78 Wysłany: 2010-04-23, 12:33   

Forumowy wyjadacz

Ja mam jeszcze pytanie odnośnie ciasteczek (może w weekend zrobię coś strukturalnego ;) ) czy zamiast zmielonych płatków owsianych można dać błyskawiczne (jeśli to głupie pytanie to :zawstydzony: , ale jestem zielona w temacie płatków owsianych).

Nezi Wysłany: 2010-04-28, 14:41   

Poważnie uzależniona

mokato napisał/a:
Nezi chyba Cię uduszę za te ciastka

Ostrzegałam ;)

maggie.kotka napisał/a:
Czym zastąpić mleko sojowe w koktajlach?

Może kefir albo jogurt?

mokato napisał/a:
Tutaj nie ma miejsca na pisanie bo ma 20 stron

Niezły ten przepis musi być. A pieczenie pewnie trwa kilknaście godzin? Kilka dni? Moja mama piecze na zakwasie ale to pewnie jakiś inny chleb jest .

Famke napisał/a:

Ja na początku zrzuciłam 8 kg. Teraz mam 8,5 (jestem na diecie od 1 stycznia). Ale waga stoi już od dłuższego czasu mimo, że przestrzegam zasad strukturalnego odżywiania. Jeszcze nie wiem gdzie popełniam błąd, ale myślę intensywnie by w weekend zrobić sobie weekendówkę koktajlową.

Teraz byłam tydzień z u rodziców, moja dieta małostrukturalna była :zawstydzony: i efet jest taki, że boję się stanąć na wadze. Pocieszam się tylko tym, że w spodniach ciaśniej się nie zrobiło przez te moje "szaleństwo" tygodniowe :zawstydzony:

karola78 napisał/a:
czy zamiast zmielonych płatków owsianych można dać błyskawiczne (jeśli to głupie pytanie to , ale jestem zielona w temacie płatków owsianych

myślę, że warto spróbować. Pierwotnie w przepisie była mąka owsiana, ale stwierdziłam że jak zmielę płatki to też będzie dobrze ;) być może płatki błyskawiczne też się świetnie spiszą :rotfl:

Wieczorem usiądę i może znów coś smacznego na obiad wymyślę na jutro :hyhy: Mam zapał po tym tygodniu życia w grzechu :cwaniak:

Lena i Iwo
Słodziakowe przygody
Fotograficznie

mokato Wysłany: 2010-04-29, 10:36   
Net włączony- gar z zupą spalony

Nezi w tym przepisie opisane jest robienie zakwasu, ogólnie cała "filozofia" pieczenia takiego chleba.
Pieczenie wraz z rośnięciem ciasta to ok 4-5 godzin.

Ja do koktajli daję kefir.

U mnie -4,5. Jakos mi waga stanęła. Ważę się w sobotę to zobaczymy.

Famke Wysłany: 2010-04-29, 14:46   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

mokato, dziękuję za przepis - chleb z zakwasu to dla mnie wyższa szkoła jazdy - ale może kiedyś sprobuję

pichcenie

mokato Wysłany: 2010-04-29, 15:11   

Famke nie jest tak źle, ale faktycznie trochę trzeba się wyszkolić :oczami:

Ja jak nie piekę to kupuję chleb razowy z Piekarni Familijnej z Doliny Baryczy albo z Lidla. Przestudiowałam już większość dostępnych i te wydają się w miarę "solidnie" robione i bez dodatków.

A ostatnio mam fazę na fetę(tzn. na podróbkę po mojej wpadce z oryginałem :rotfl: ).
Wczoraj była sałata z fetą, pieczonym indykiem i pomidorami, w sosie z octu balsamicznego, oliwy, z dynią. Pycha.

karola78 Wysłany: 2010-04-30, 06:26   

Forumowy wyjadacz

A propos fety. Miałam taką samą historię jak ty mokato. Wysłałam chłopa po zakupy i też kupił oryginalną fetę, ale nasza była wyjątkowo dobra. Zapytałam go dlaczego kupił taką, że przecież wie, że ja zawsze kupuje podróby, a on na to,"bo napisałaś feta, chociaż też się dziwiłem." No i weź tu gadaj z chłopem. :rotfl:

Ja dziś mam "lekko grzeszną" pastę z tuńczyka, awokado, szczypiorku z dodatkiem ketchupu i majonezu (ale tylko jedna łyżka). Do tego chleb razowy i pomidor.

Wiecie, ta nasz dieta mnie zadziwia. Nie piję koktajli (lenistwo wygrywa), po południami szaleję z jedzeniem, a waga leci. :zdziwko: Wprawdzie przez ostatnie 3 tygodnie tylko spadł 1kg, ale i tak się dziwię. No ale faktycznie z mojej kuchni zniknął zwykły makaron, zwykła mąka pszenna, białe pieczywo i czarna herbata. Czyżby to to? :cwaniak:

czarnonaczarnym Wysłany: 2011-03-17, 08:53   

Forumowy wyjadacz

Wczoraj przez przypadek usłyszałam o diecie strukturalnej.
To jest w końcu dieta dla mnie!!
Kupiłam dwie książki

Mam nadzieję, że już jutro do mnie dotrą.

Dietuje ktoś obecnie?

kot Wysłany: 2011-03-17, 09:04   

Starsza Kobieta

czarnonaczarnym napisał/a:
Dietuje ktoś obecnie?

ściśle nie, ale staram się korzystać z przepisów

Jak książki dojdą do Ciebie, to daj znać o czym jest ta druga książka :padam:

Gonia
Hania
:police:
Demony Bezsilności: Niewarto, Zatrudno i Zastrasznie

czarnonaczarnym Wysłany: 2011-03-17, 09:13   

Forumowy wyjadacz

Ja ruszam dopiero z poniedziałek. Na razie nie mam składników. Muszę koniecznie wybrać się do jakiegoś większego sklepu i sklepu zielarskiego. Chcę pić te polecane ziółka.

karola78 Wysłany: 2011-03-17, 09:29   

Forumowy wyjadacz

Ja aktualnie zbieram się psychicznie do powrotu do diety, bo niestety waga poszła w górę (choć trudno się dziwić jak się je drożdżówki, białe pieczywo i słodycze :zawstydzony: ).

Też jestem ciekawa co jest w drugiej książce.

czarnonaczarnym, dieta ci się na pewno spodoba, trzymam kciuki za szybkie efekty. Jeśli chodzi o składniki to lepiej wybrać się do sklepu ze zdrową żywnością niż do zielarskiego. Tam kupisz melasę, morszczyn, sok z brzozy itp.

czarnonaczarnym Wysłany: 2011-03-17, 09:35   

Forumowy wyjadacz

Dobrze wiedzieć, bo sklep ze zdrową żywnością mam całkiem niedaleko :hyhy: . Może i od jutra udało by mi sie zacząć :rotfl:

mokato Wysłany: 2011-03-18, 20:14   

Ja właśnie wróciłam od dzisiaj.
Dzisiaj zaczęłam pić koktajl oczyszczający. Mam zamiar pić go przez 2 tygodnie na kolację.
Zrobiłam zakupy tylko melasy mi brakuje.

Też jestem ciekawa tej drugiej książki. Muszę ją kupić. Są w niej może jakieś nowe przepisy?

Do stracenia mam 7-10 kg.
No to dziewczyny zaczynamy!

czarnonaczarnym Wysłany: 2011-03-19, 10:36   

Forumowy wyjadacz

W tej drugiej nie ma przepisów niestety.

A ja własnie wróciłam ze sklepu z ekologiczną żywnością. Kupiłam prawie wszystko. Tylko tej melasy nie mam, ale sprowadzą mi ja na wtorek :hyhy: .
Na razie pije ziółka. Są dziwne w smaku :rotfl: .

Odpowiedz do tematu