Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Implanty zębowe
Autor Wiadomość
Blutka Wysłany: 2010-02-21, 09:26   Implanty zębowe

Starsza Kobieta

Zastanawiam się nad implantami. Póki co kilku zębów, może docelowo wszystkich, ale to za ładnych parę lat, jak pieniądze będą. Teraz chciałabym zrobić sobie powiedzmy trzy implanty - w ubytku i tam, gdzie zęby są okropnie zmacerowane leczeniem i wyglądają brzydko.

Zęby mam słabe, sypią mi się cały czas, więc tracę cierpliwość.

Ma któraś z Was implant? Ile kosztuje jeden ząb w "całości" - bo cenniki na stronach klinik są tak pomyślane, żeby normalny człowiek nic nie zrozumiał - wyszczególnione są osobno chyba wszystkie czynności, które się wykonuje przy implancie, ale nie wiem, które są "konieczne", a które "opcjonalne". Generalnie - nie wiem nic.

Orientuje się któraś z Was w praktyce jak to wygląda cenowo?

Madziara*x Wysłany: 2010-02-21, 10:14   

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

Jak do nas trafilas?: G.
Ja robiłam jeden ząb.
W maju będzie rok, pod Warszawą, prywatnie.
Jest porcelanowy na złocie (bo było tańsze niż inne kruszywa, nazw już nie pamiętam).
Byłam, żeby nie oszukać, na 10-12 wizytach.
Za wszystko (wizyty,leczenie,implant) zapłaciłam 3300.

Blutka Wysłany: 2010-02-21, 10:17   

Starsza Kobieta

Madziara*x, bardzo traumatycznie było?
A ząb jakoś "czujesz"? Czy faktycznie jest jak własny?

Madziara*x Wysłany: 2010-02-21, 10:23   

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

Traumę miałam na pierwszych zabiegach, jak trzeba było rwać, czyścić etc stary ząb.
I to, że panikę miałam niemiłosierną w ogóle nt. dentystów.

Potem już się przyzwyczaiłam, no i technika jednak po naszej stronie. Lasery itd.
Ząb zarówno pod względem wizualnym (kształt,kolor) jak i praktycznym- jak własny.
Nie do rozpoznania dla laika.
Najgorsze dla mnie było branie "wycisku" szczęki, czyli musiałam z gębą pełną "plasteliny" i otwartą na maxa siedzieć 20 min :masakra:
Podobno na 100 pacjentów- 80 rzyga potem, bo tak głęboko jest ta plastelina w gardle.

lizka Wysłany: 2010-02-21, 11:10   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Mam jednego implanta tj. zab 4 dolna. Co do ceny to sie nie wypowiem bo robił mi to nasz przyjaciel i placiłam jedynie za materiały. Wkręt mam tytanowy, a koronę porcelanową. Robiłam tutaj LINK
Mogę z całego serca polecić to miejsce, sprzęt mają fantastyczny (Medicover się chowa), podejście personelu - jak w amerykańskich klinikach, muzyka relaksacyjna, wszystkie materiały, kompresy itp dostałam od razu na miejscu itp
Zab odczuwam jak swoj, a nawet lepiej bo nie ma prawa mnie już nigdy boleć :rotfl:
Najgorzej z całości wspominam właśnie ta plastelinę w ustach. Pozostałe wszystkie operacje miałam robione w znieczuleniu i w taki sposób że nawet nie mogę powiedzieć że to nieprzyjemne było. Po samej pierwszej operacji sama wsiadłam do samochodu i jechałam do domu, a następnego dnia byłam na trudnej rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie zmiany stanowiska. Od wyrwania zęba do finału minęło ok 8 miesięcy. Niedługo minie 2 lata odkąd mam implant

lizka, Maciuś (02-02-2005r) i Michałek (30.08.2013)

Blutka Wysłany: 2010-02-21, 11:11   

Starsza Kobieta

Brzmi cudnie. ;)
No dobra, przeżyję, tylko kasę muszę skądś wytrzasnąć. I powoli będę chyba pojedynczo wymieniać wszystkie zęby. Mam dosyć swoich paskudnych, żółtych i psujących się bez przerwy. :mad:

dobbi Wysłany: 2010-02-21, 11:22   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

Blutka, zamierzasz usunąć swoje zęby i wstawić implanty?
nie myslałas nad np. mostem porcelanowym? to tez ingerencja w zęby, ale jednak zostają swoje...

z pozdrowieniami

Blutka Wysłany: 2010-02-21, 11:37   

Starsza Kobieta

dobbi napisał/a:
Blutka, zamierzasz usunąć swoje zęby i wstawić implanty?
nie myslałas nad np. mostem porcelanowym? to tez ingerencja w zęby, ale jednak zostają swoje...

Dobbi, póki co wstawię dwa miejsca, w których nie mam swoich zębów - nieco z tyłu. Ale moje zęby w połowie są martwe, sypią się okropnie - to chyba sprawa rodzinna, bo mój tata baaardzo wcześnie stracił zęby i teraz ma jakąś wypasioną, równiutką szczękę. ;)

Wydaję na leczenie majątek. Co pół roku w zasadzie mam kilka zębów do zrobienia. Nie wspominając nawet o masakrze, jaką miałam po ciąży (jeden ząb zaczął się psuć od środka i jest do usunięcia). Ja po prostu mam zęby, które nie nadają się do niczego. Chce się pozbyć problemu, że tak powiem. ;)

A tak mnie dzisiaj natchnęło, bo czara się przepełniła. Rano oglądam zęby - a tam ewidentnie dwie dziury. Znowu. Nawet nie wiem, kiedy i jak to w ogóle. Kolejna kasa do wydania i w ogóle - ech.

dobbi Wysłany: 2010-02-21, 11:40   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

no ale na na martwe zęby tez mozna założyć most, bez wyrywania ich. po prostu w kanał wsadzany jest wkład z włókien węglowych, ząb zostaje opiłowany i na niego i zęby "filary" zostaje założony most. efekt estetyczny jest zajebisty no i jest to nieco tańsza impreza i w porównaniu z implantami trwa znacznie krócej.
nie namawiam Cię, ale myślę, że dobrze rozważyć i taka opcję.

z pozdrowieniami

Blutka Wysłany: 2010-02-21, 11:41   

Starsza Kobieta

dobbi napisał/a:
no ale na na martwe zęby tez mozna założyć most, bez wyrywania ich. po prostu w kanał wsadzany jest wkład z włókien węglowych, ząb zostaje opiłowany i na niego i zęby "filary" zostaje założony most. efekt estetyczny jest zajebisty no i jest to nieco tańsza impreza i w porównaniu z implantami trwa znacznie krócej.
nie namawiam Cię, ale myślę, że dobrze rozważyć i taka opcję.

Powiadasz? A jeśli ten kawałek zęba własnego się zacznie psuć, to cała kasa w błoto?

dobbi Wysłany: 2010-02-21, 11:54   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

no martwy nie zacznie. a jeśli zdrowy "filar" zacznie, to most się zdejmuje, bo jest on zacementowany i naprawia się psuję ;) .
pogadaj ze stomatologiem, ostatecznie to on powinien ocenić stan Twoich zębów i powinien doradzić Ci, co w Twoim przypadku jest najlepszym wyjściem, pod względem estetycznym, ekonomicznym i zdrowotnym.

z pozdrowieniami

Noa Wysłany: 2010-02-21, 12:39   

Forumowy wyjadacz
sweet kitty

Też zastanawiam się nad implantami. Dokładnie nad dwoma - też na dole.
Ogólnie mam słabe zęby i też wydaję majątek na leczenie.

Byłam kilka lat temu w klinice na badaniach, zrobili mi zdjęcia, przegląd, wszystko dokładnie wytłumaczyli, łącznie z ryzykiem odrzucenia implantu przez organizm pacjenta [rzadko się zdarza, ale jednak].
Potem przysłali mi mailem kosztorys w 2 wersjach, tytanowej i jeszcze jakiejś..... Koszt wynosił jakieś 8 tys. na 2 zęby, ale to było 2-3 lata temu.
Może nawet mam jeszcze tego maila w skrzynce.......

Miałam się zastanowić, minęły 2-3 lata, a ja siedzę i dalej myślę :looka: :looka: :looka:

lizka, a czy byłaś spuchnięta po wstawieniu?

U mnie jest tak, ze tych 2 zębów nie mam. Nie mam też korzeni. Czyli zostałoby już tylko wwiercenie się w kość.

Wiem, że jak wyrywają i po jakimś czasie wstawiają to wtedy się puchnie - znajomy znajomej opowiadał :chytry:

Ale tak myślę, że skoro minęło ładnych parę lat :looka: :looka:

Jak mam tam znowu jechać, to mi żołądek podchodzi.
Nie tyle ze strachu, bo ja zawsze leczę w znieczuleniu, a nawet w narkozie się zdarzyło [kiedy to potem bardzo mądrze wróciłam do pracy i prawie padłam :looka:

Ale ta plastelina :niepewny: Nic mi wtedy o tym nie wspominano :niepewny:

Miałam doświadczenie z odlewami, jak wieki temu w podstawówce nosiłam nocami aparat ortodontyczny. Wtedy siedziałam z taką szuflą mazi w gębie i myślałam, ze padnę. Potem plastelina to był pikuś.
Nie wiem czy piszę o tym samym..

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
G.B. Shaw

Madziara*x Wysłany: 2010-02-21, 17:22   

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

Noa napisał/a:
szuflą mazi w gębie
o to to ! Szufla plasteliny w gębie - koszmar !

zulam Wysłany: 2010-02-21, 17:32   

Starsza Kobieta

Dobbi ma rację, póki można lepiej swoich zębów nie usuwać.
Implant niby fajna rzecz, ale raz że mogą się zdarzyć wczesne powikłania nawet u najlepszego specjalisty typu zakażenie czy inne, to może być późna reakcja kości na wszczepiony implant - przewlekły odczyn, zanik kości - a im więcej się tego pakuje do buzi, tym ryzyko większe. Nie chcę tu straszyć, ale warto przedyskutować temat z ortodontą.

lizka Wysłany: 2010-02-21, 18:30   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Mój ząb niestety musiał zostać wyrwany, i musiałam tylko zdecydować co zamiast - wybrałam implant zamiast mostu, jako niezależny ząb..
Co do spuchnięcia - to nie miałam spuchniętej buzi zaraz po operacji jeśli o to pytasz. Znieczulenie działało bardzo długo i chyba było mocne, do tego otrzymałam z kliniki kompresy (takie zimne) do stosowania w domu, a samą ranę miałam naświetlaną laserem w celu przyspieszenia gojenia się rany. Niestety ja nie chciałam zwolnić tempa i następnego dnia miałam ważna rozmowę a potem poszłam do pracy, a że byłam wtedy doradcą czyli moja praca wiązała się z ciągłymi rozmowami to spuchła mi ta strona buzi bardzo od ruszania żuchwa - ale efekt raczej był wyłącznie wizualny, nie bolało mnie, szwy mnie jedynie denerwowały. Dostałam Ketonal ale w zasadzie nie miałam potrzeby korzystać z leków przeciwbólowych - musiałam tylko ograniczyć gadanie na kilka dni (czytaj nie mówić non stop) :rotfl:

lizka, Maciuś (02-02-2005r) i Michałek (30.08.2013)

Odpowiedz do tematu