Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubione książki kucharskie?
Autor Wiadomość
xena Wysłany: 2011-12-02, 12:47   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Nabla napisał/a:
Małgoś napisał/a:
Ja tę Nigellę mam w angielskiej wersji, kupiona kiedy jeszcze nie było przekładu. Wstyd przyznać, że jeszcze nic z niej nie upiekłam, ale przeglądałam (tak dość dogłębnie) kilka razy i jest dużo fajnych i wyglądających na całkiem proste przepisów, zarówno na słodkie, jak i wytrawne wypieki :) .

Mam sporo ksiazek Nigelli i niemal nigdy z nich nie gotuje ;) Z "Domestic goddes" jest tak samo - przepisy sa fajne, udaja sie, efekt dobry - ale dla mnie za tluste, slodkie i kaloryczne. Ale poczytac lubie ;)

rozumiem, że fajnie ją mieć na półce, bo ucieszy zwłaszcza oko ;)

Wczoraj dojechała do mnie paczka z Apetyczną panną Dahl i Zupy Annie Bell

Sill Wysłany: 2011-12-02, 15:34   

Poważnie uzależniona

hmm, tak OT: czy zupa może inspirować? A jeśli tak, to do czego? :hmmm: :hyhy:

Liberales Wysłany: 2011-12-02, 21:47   

Net włączony- gar z zupą spalony

mnie zazwyczaj inspiruje do wpierdzielenia drugiego dania :masakra:

zakochana...

Nabla Wysłany: 2011-12-03, 09:48   

Starsza Kobieta
Every man must dine

:rotfl:

Sill - tak, zupa może inspirować - może nadać motyw całemu przyjęciu, jeśli "zaczepisz" się o jakiś konkretny profil smakowy. Dobierzesz do tego i późniejsze dania, i deser, może i wystroj, odpowiednią muzykę i może powstać klimatyczna impreza.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Małgoś Wysłany: 2011-12-03, 12:00   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

xena napisał/a:
Nabla napisał/a:
Małgoś napisał/a:
Ja tę Nigellę mam w angielskiej wersji, kupiona kiedy jeszcze nie było przekładu. Wstyd przyznać, że jeszcze nic z niej nie upiekłam, ale przeglądałam (tak dość dogłębnie) kilka razy i jest dużo fajnych i wyglądających na całkiem proste przepisów, zarówno na słodkie, jak i wytrawne wypieki :) .

Mam sporo ksiazek Nigelli i niemal nigdy z nich nie gotuje ;) Z "Domestic goddes" jest tak samo - przepisy sa fajne, udaja sie, efekt dobry - ale dla mnie za tluste, slodkie i kaloryczne. Ale poczytac lubie ;)

rozumiem, że fajnie ją mieć na półce, bo ucieszy zwłaszcza oko ;)

Z jednej strony tak, to coś jak piękny album - możesz wyjąć raz na jakiś czas tylko po to, żeby poprzeglądać ;) .

Z drugiej strony to po głębszym zastanowieniu się - ja przepisy z tej książki wypróbowałam już wielokrotnie, ale znajdowałam je np. na blogach kulinarnych zanim jeszcze trafiła do mnie książka. Teraz muszę upiec coś, czego jeszcze nie robiłam ;) . Aaaa że słodkie i kaloryczne - raz na jakiś czas można, ja dodatkowo często przy okazji pieczenia albo spraszam znajomych na degustację (przy okazji dostają porcje do domu ;) ), albo rozwożę słodkości po rodzinie.

late Wysłany: 2011-12-03, 12:10   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Juz pisalam o ulubionej ksiazce, ale ze dyskusja zeszla troche na inny plan, to polece dwie kasizki, z ktorych baaaardzo czesto gotuje i bardzo czesto do nich wracam:

Ainsley Harriott

Uploaded with ImageShack.us

oraz ta - ktora wogole moim zdaniem jest fantastyczna pozycja, jezeli chcemy nauczyc sie gotowac klasycznie od podstaw :ok:

Uploaded with ImageShack.us

Nabla Wysłany: 2011-12-03, 12:11   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Małgoś napisał/a:
ja dodatkowo często przy okazji pieczenia albo spraszam znajomych na degustację (przy okazji dostają porcje do domu ), albo rozwożę słodkości po rodzinie.

:masakra: Ja zanoszę sąsiadom albo do pracy, bo wciągnięcie całego ciasta na jeden raz to nie jest niestety żaden problem dla nas :mur:

Ale z drugiej strony jak sobie pomyślę - bochenka chleba, kostki masła, 5 gotowanych jajek i słoika dżemu na raz bym nie zjadła - to po wymieszaniu tych samych składnikow na placek - phi... ;)

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

adart
[Usunięty]
Wysłany: 2011-12-03, 15:18   

ja też często muszę dzielić się swoimi wypiekami z najbliższymi bo chyba bym pękła, dlatego staram się piec przy większej liczbie osób aby nie było problemów i aby sumienie mnie nie dręczyło.

fastyna Wysłany: 2012-02-09, 18:53   

Starsza Kobieta
leniwiec

ja jeszcze pamiętam taką małą książkę kucharską którą miała moja mama, ale nie wiem co się z nią stało. Uczyłam się z niej robić min omlety :D :D

Kuchnię Polską Bergera ma też mama ale chyba jej ukradnę, bo często zaglądam do tej książki

Dzisiaj w ramach inspiracji obiadów Wojtkowych kupiłam sobie te książki

i przyłączam się do klubu maniaczek książek kucharskich :) Mogłabym mieć tlyko takie na półce ;)

jeszcze ta za mną chodzi

mój nałóg - blog

Magae Wysłany: 2012-02-09, 19:06   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
Miss Ilsa

Na książce Małgorzaty Caprari uczyłam się gotować:

Do dzisiaj często do niej sięgam.

Proste, łatwe do zrobienia przepisy, policzone "na łebka" (co jest dla mnie zaletą, bo muszę się pilnować, żeby nie marnować jedzenia :/ ), znalazłam w tej książce:

Ma mało zdjęć, ale przepisy są tak proste, że to nic nie szkodzi. Też lubię do niej wracać :)

anonimka Wysłany: 2012-02-09, 19:13   

jak na razie ta moja książka, kupiona za 5 zł, bije na głowę wszystkie inne. 95% potraw, któe próbuję to potrawy udane :D

( )

focia Wysłany: 2012-02-09, 19:16   

Starsza Kobieta

Ja od jakiegoś czasu zachwycam się Apetyczną Panną Dahl :) Teraz kupiłam sobie Najlepsze dania Billa i jak na razie wydaje mi się całkiem sympatyczną pozycją.

Famke Wysłany: 2012-02-09, 19:31   

ooo książek kucharskich mam masę - uwielbiam! Mam kilka książek Nigelli ale po pierwszym szale ochłonęłam i stwierdzam, że nie jestem jej specjalną fanką. W sumie trudno mi wybrać ulubioną. Na chwilę obecną na pewno "Kuchnie Świata" Gordona

i absolutnie fantastyczna (każdy wypiek mi wyszedł i był pyszny):

pichcenie

moniqueee Wysłany: 2012-05-15, 10:53   

Net włączony- gar z zupą spalony

focia napisał/a:
Najlepsze dania Billa

mam od tygodnia i już wypróbowałam kilka przepisów :) Przepisy na danie proste, zarówno jeśli chodzi o wykonanie, jak i składniki. Polecam!

Antka Wysłany: 2012-05-15, 13:44   

Forumowy wyjadacz

Famke napisał/a:
Na chwilę obecną na pewno "Kuchnie Świata" Gordona

Mam z tej ksiazki kilka ulubionych dan :)

U nas kroluje Jamie Oliver - najczesciej jest szybko, prosto i baardzo smacznie.

Odpowiedz do tematu