Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
seks po porodzie
Autor Wiadomość
alguna Wysłany: 2010-04-06, 15:31   

Poważnie uzależniona
Starsza kobieta ;-P

Jak do nas trafilas?: z polecenia :-)
Madeleine napisał/a:
Oprócz tabletek mocno obniża libido karmienie piersią

U mnie by sie zgadzało. Zobaczymy po odstawieniu.

M &M's

teleferajna Wysłany: 2010-04-06, 17:19   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
leniwiec pospolity

Jak do nas trafilas?: po nitce
a ja mam opadnięte libido od 3 lat - jest to niestety powodem naszych częstych nieporozumień i coraz większego oddalenia :(

nie wiem w jaki sposób zaszłam w drugą ciążę przy takiej częśtotliwości naszego współżycia :kwasny:

a zaczęlismy po porodzie SN (trwał 12 godzin, 6 szwów) spróbowaliśmy po jakichs 6-7 tygodniach ale okropnie mnie bolało wiec daliśmy sobie spokój, spóbowaliśmy za jakiś miesiąc i juz było lepiej ale przyznam sie, że do tej pory niestety nie sprawia mi to takiej przyjemności jak kiedyś..
w czym twi przyczyna - nie wiem..

:police:

------------------------------------------------------

Klusia Wysłany: 2010-04-07, 06:21   

Starsza Kobieta

Mała napisał/a:
zimens, a ja bym jednak stawiala na dzialanie tabletek. Po porodzie hormony tez szaleja i pewnie moze to miec wplyw na libido. A skoro przyjmujesz hormony juz pol roku, to z pewnoscia mogly osiagnac podwojny skutek antykoncepcyjny

Podpisuję się pod tym obiema łapkami! Karmienie karmieniem, ale ja przyjmowałam 1,5 roku azalię i miałam libido na antarktydzie. Przesatałam brać azalię, karmię nadal i jest o niebo lepiej! A karmię nadal piersią :)

A wracając do tematu. Po 1 porodzie było OK mimo nacięcia. 1 raz po 5 tygodniach. Po 2 porodzie bez nacięcia też OK, ale jakoś po 8-9 tyg dopiero. Tu chodziło o zmęczenie mega. Maja cycozwis była a do tego mała Weronika :oczami:

Olaja Wysłany: 2010-04-07, 07:13   

Starsza Kobieta

Poród SN, nacięcie i masa szwów spowodowały, że na seks odważyłam się dopiero po 3 miesiącach. Nie powiem, czułam lęk i nie pomyliłam się :( Bolało, ale z każdą następną delikatną próbą było coraz lepiej. Po jakiś kolejnych 2 miesiącach nie czułam już dyskomfortu.
Do tej pory zastanawiam się czasem czy ta Pani dr nie zszyła mnie czasem ciaśniej ;) :hmmm:

"Są tylko dwie rzeczy, które powinniśmy dać swoim dzieciom: korzenie i skrzydła"

Jo76 Wysłany: 2010-04-07, 12:29   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: Gimbla
Madeleine napisał/a:
Oprócz tabletek mocno obniża libido karmienie piersią. Ad rem - nie pamiętam.

Mam nadzieje, ze jest tak jak piszesz. Bo u mnie jak u Zimens - swiat procz Zosi moglby nie istniec... qrna. A przedtem bylo cudownie.

Do tego, mimo cc, odczuwam dyskomfort/bol podczas. Moj gin twierdzi, ze to hormonalne i minie - fajnie - to juz 6 miesiecy :masakra:

Olaja - ja po cc i tez mam wrazenie, ze jakby ciasniej. Nie bardzo rozumiem dlaczego - po sn przynajmniej jest powod

Banda
Z K i E

mokato Wysłany: 2010-04-09, 20:34   
Net włączony- gar z zupą spalony

U mnie tez libido daaaaleko, daleko...
Przez to właśnie bardzo mnie bolało na początku. W miarę normalnie zaczęło byc po jakichś 7 miesiącach. Ale nadal to nie jest to :kwasny:

Leteecia Wysłany: 2010-12-06, 10:19   

Poważnie uzależniona
cyborg

Równe 2 miesiące po. Czułam jeden szew (ten nie wyjęty, bo dość mocno "w środku" był i chyba jeszcze się nie rozpuścił), ale poza tym - było fajnie :) Myślałam, że będzie gorzej ;)

mamapauli1 Wysłany: 2010-12-26, 16:37   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze
;)

Jak do nas trafilas?: przypadek;)
U Nas też szybko poszło, mialam cesarkę a piersią karmię do tej pory, ale już po 9 tygodniach zaczęliśmy się kochac...Było dziwnie, ale teraz jest lepiej niż przed ciążą, choc ciało bardzo mi się zmieniło na minus;(

anunia_79 Wysłany: 2011-01-20, 18:08   

Jak do nas trafilas?: gimbla
6 tygodni po. Na szczęście nie byłam nacinana ani mała mnie nie porozrywała. Myślałam, że będzie gorzej ;) A było cudownie..... :zawstydzony:

JULIANKA

mimina Wysłany: 2011-02-07, 21:37   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Po pierwszym porodzie z nacięciem zbliżenie bolało i do normy w tej kwesti wrócilo wszytko po ok. pół roku. Libido było wtedy gdzieś hen hen za górami i lasami....po drugim porodzie bałam się że sytuacja znow się powtórzy...ale zaskoczenie było miłe, bo libido sie zaczęło się dopominać :hyhy: jakieś 4 tyg. po porodzie i wtedy też były jakieś zagrywki w tym temacie ale raczej 'wstepne" :cool2: Po ok. 8 tygodniach poszliśmu na całość i okaząło się nawet bardizej niż ok. I tak pozostało...nie czuję się rozciągnięta...raczej nawet bardziej dopasowana niz po pierwszym porodzie....Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale pierwszym razem zszywał mnie facet, za drugim babeczka i to chyba w niej upatruję to, że czuję się jak za panieńskich czasów. Choć zalożyła dwa szwy to robiła to bardzo starannie i ciągle mnie informowała co i ajk będzie teraz robić i czego się spodziewać....

skobuska Wysłany: 2011-04-14, 12:11   

Przy pierwszym porodzie byłam nacięta i przy zbliżeniu bolało mnie kilka długich miesięcy, przy drugim porodzie obyło się bez nacięcia i już po połogu mogłam się kochać bez bólu.

rudegal Wysłany: 2011-07-07, 20:03   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

Czytam i napawa mnie nadzieja. Po pierwszej ciąży, podjęliśmy próbę jakoś tak po 8-9 tygodniach. Miało to związek z faktem, że byłam mocno nacięta, a lekarz -rzeźnik, który mnie zszywał zastosował szwy rozpuszczalne, ale 40 dniowe. Niestety wspominam zbliżenie jako bardzo bolesne i nie dało się go kontynuować, pomimo ogromnych starań , delikatności i czułości ze strony męża. Dopiero doszło wszystko do normy po około 7 miesiącach po porodzie. Jednakże jak tu wyczytałam, jest szansa, że po drugim porodzie( który już wkrótce) będzie lepiej. I tej wersji się trzymam.

jstynka Wysłany: 2011-09-15, 07:59   

Madeleine napisał/a:
Oprócz tabletek mocno obniża libido karmienie piersią. Ad rem - nie pamiętam.

jezeli karmienie piersia obniza libido to ja nie wiem, co dzilaoby sie gdybym nie karmila :D :hyhy: :hyhy:

Sasana Wysłany: 2011-12-30, 18:07   

Forumowy wyjadacz

My zaczęliśmy 4 tyg po porodzie (cc), praktycznie nie krwawiłam więc z tej strony nie było przeszkód, chcieliśmy zaczekać do końca okresu połogu, ale nie daliśmy rady :zawstydzony: Nie bolało nic, ale też mam wrażenie, że jest jakby ciaśniej, no i seks jest inny zważywższy na to, że teraz trzeba upolować okazję, kiedy dziecko śpi ;) , ale jest fajnie :D

tjaghe Wysłany: 2012-02-06, 20:51   

Pampersa mi dali i nowym nazwali
tjaghe:)

Jak do nas trafilas?: Z polecenia
U mnie to nawet nie pamiętam dokałdnie, ale jakoś pod koniec połogu chyba... po 4 tygodniu byłam u lekarza i nie zabronił, więc chyba jakoś wtedy to było.
Ja miałam CC, i ciekawostka - czuję się ciaśniejsza niż byłam, pierwsze kilka razy miałam wrażenie, że ponownie tracę dziewictwo :P Zaznaczę, żecesarka była nieplanowana, miałam rodzić normalnie, miałam 10cm rozwarcia, ale synek nie chciał wejść w kanał rodny...

Podsumowując, mogę chyba powiedzieć, że teraz jest na plus nawet ;)

Odpowiedz do tematu