Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
krzesło do biurka poszukiwane - pomocy!
Autor Wiadomość
saskiia Wysłany: 2010-04-13, 09:25   krzesło do biurka poszukiwane - pomocy!

Rodzina głoduje, bo ja netuje
harpia2

szukam krzesła do biurka. rzecz niby prosta, ale...

kącik biurowy mamy w "salonie" (jak to brzmi). biurko i część mebli sosnowa, czekoladowa kanapa do tego. chciałabym jakieś krzesło, które będzie wygodne (dużo czasu spędzamy przy kompie, taka praca...), a jednocześnie estetyczne. wszystkie fotele w rodzaju typowych krzeseł biurowych raczej odpadają, właśnie z tego powodu, że do saloniku pasują jak pięść do oka.

musi być wygodne, żeby można było długo siedzieć, nie musi być na kółkach, nie musi być obrotowe (chociaż to wygodne bardzo).

HELP! bladego pojęcia nie mam, co dobrać. dotychczas miałam kompa w typowych pokojach biurowych, więc było prościej...

macie jakieś pomysły/zdjęcia? cokolwiek, żeby można się było chociaż zainspirować podczas szukania? :masakra:

Licho Wysłany: 2010-04-13, 10:37   

Forumowy wyjadacz

Saskiia... a może krzesła komputerowe typu "fotel prezesa"? jeśli dużo pracujecie, to ja bym stawiała na wygodę ponad wyglądem...

łączę się z Tobą w bólu w zakresie posiadania biura w salonie.. tyle że u nas firma przejęła salon w posiadanie, więc po prostu czasem "kątem" sobie korzystamy z kanapy udając, że to salon :cwaniak:

:police:

saskiia Wysłany: 2010-04-13, 10:42   

harpia2

Licho, ja mam wrażenie, że u nas podobnie. w kąciku się chowam i czytam książki niezwiązane z tematami zawodowymi :przestraszony: a poza tym to wszędzie "firma".

fotel prezesa fajny, ale... trochę jak świnia do karety, nie?
nie ma ANI PÓŁ KRZESŁA wygodnego i jednocześnie hmm stylowego?

patrzyłam na zwykłe, ale na tym nie wysiedzę na ten przykład 4 godzin. plastikowe dizajnerskie? da się na tym? może jakiś fotel miękki? no po prostu DRAMAT. (dodam, że różnimy się znacznie wzrostem ze starym, co utrudnia nieco kwestię doboru krzesła tak, by każde z nas siedziało przy biurku wygodnie).

poohatka Wysłany: 2010-04-13, 10:50   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
saskiia, a jak bardzo długo?
Ja mam taki

i jest naprawdę świetny. :)
Spokojnie spędzam w nim po kilka godzin dziennie.

P.
:police: rodzinna pasja

saskiia Wysłany: 2010-04-13, 11:09   

harpia2

pooh - to że ikea to wiem, a model?
i kolory jakieś inne są?

właśnie cos takiego mi się widziało chyba, ale nie wiem, czy one są wygodne (teraz już wiem :D )

Licho Wysłany: 2010-04-13, 11:16   

Forumowy wyjadacz

saskiia napisał/a:

Saskiia, ja mam poważne problemy z kręgosłupem, więc nawet jeślibym miała wstawić fotel ortopedyczny, to w nosie bym miała jego wygląd... Po prostu pierwszym i jedynym kryterium jest wygoda mojego kręgosłupa... :masakra:

:police:

poohatka Wysłany: 2010-04-13, 12:37   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
saskiia, model nazywa się SKRUVSTA, są jeszcze takie:
jest jeszcze wersja bez kółek - ale też nie regulowana i chyba nie odchylana

WYDAJE mi się, że widziałam je też w wersji błyszczącej niby-ecru.

P.
:police: rodzinna pasja

Madeleine Wysłany: 2010-04-13, 13:04   

Starsza Kobieta

Licho napisał/a:
saskiia napisał/a:

Saskiia, ja mam poważne problemy z kręgosłupem, więc nawet jeślibym miała wstawić fotel ortopedyczny, to w nosie bym miała jego wygląd... Po prostu pierwszym i jedynym kryterium jest wygoda mojego kręgosłupa... :masakra:

Popieram. Te ikeowe może fajne, ale za żadne skarby świata nie wstawiłabym czegoś takiego do salonu wiedząc, że będę siedziała na tym dłużej niż pół godziny dziennie.

Jaki masz budżet?
Czy nie podoba nic ze stron bejot.com.pl , profim.pl , sitag.pl , nowystyl.pl (to jest raczej niższa półka akurat)? Tam są propozycje do jakichś 5-6 tys. za sztukę (netto), jak masz większy budżet, daj znać.
Patrz wyłącznie na fotele obrotowe, nie konferencyjne - wszystkie mogą mieć stopki zamiast kółek.

owieczka Wysłany: 2010-04-13, 13:41   

Net włączony- gar z zupą spalony
dessine-moi un mouton

Madeleine napisał/a:
za żadne skarby świata nie wstawiłabym czegoś takiego do salonu wiedząc, że będę siedziała na tym dłużej niż pół godziny dziennie.

aż takie niewygodne?

saskiia Wysłany: 2010-04-13, 13:42   

harpia2

Dzięki, Madeleine. większego budżetu na pewno nie mam. cena 5 tysięcy za krzesło mnie zabiła...

chyba macie rację, może niepotrzebnie próbuję coś wykombinować, a potem ciężko będzie z korzystaniem.
te ikeowskie mi się podobają, ale czuję jak mnie boli kregosłup szyjny i krzyż... dziennie przy komputerze trzeba liczyć co najmniej 4 godziny, w weekendy więcej :masakra: u mnie też salon zmienił się w biuro, a to co zostało z "salonu" cichutko kwili w kąciku.

myślałam, że jednak MOŻNA połączyć wygodę, funkcjonalność i wygląd.
przeglądałam te strony, ale dla mnie te wszystkie krzesła wyglądają tak samo - bardzo biurowo. chyba nie ma innego wyjścia...

Madeleine Wysłany: 2010-04-13, 16:11   

Starsza Kobieta

owieczka napisał/a:
Madeleine napisał/a:
za żadne skarby świata nie wstawiłabym czegoś takiego do salonu wiedząc, że będę siedziała na tym dłużej niż pół godziny dziennie.

aż takie niewygodne?
nieergonomiczne.

Te też są za bardzo biurowe? ;)
http://www.sedus.de/se/en/home.php

Saskia, 5 tysi netto 8) Ja mam w domu przyzwoite, aczkolwiek biurowe krzesło z cyklu full wypas wyposażenia - kosztowało jakiś tysiąc (netto). Na szczęście nie w salonie, ale serio - bardzo dużo robi odpowiednia tapicerka, podłokietniki (np. drewniane nakładki), do tego stelaż czy to chromowany, czy alu, czy czarny - sporo da się ugrać.

adriana Wysłany: 2010-04-13, 17:01   

Starsza Kobieta

My mamy takie: http://www.krzesla-fotele...esso-8.cdf.html w rzeczywistości wygląda lepiej niż na tych fotkach. Jest ze sklejki + tapicerka i nie wygląda biurowo a wygodne jest bardzo (ja mam bez podłokietników).

mama domowa
ArtAda

saskiia Wysłany: 2010-04-13, 18:05   

harpia2

Madeleine, te są boskie, ale boję się poszukać cen.... słusznie, że się boję?
może uda mi się znaleźć coś w tym rodzaju w sklepach

to już wygląda mało biurowo, prawda?

Madeleine napisał/a:
5 tysi netto 8)
przy tej cenie to już netto czy brutto - wszystko mi jedno :] przy tych kwotach to może być nawet zylion netto :]

adriana, a nie boli Cię kark?

adriana Wysłany: 2010-04-13, 18:23   

Starsza Kobieta

saskiia napisał/a:
adriana, a nie boli Cię kark?

Hmmm... raczej nie. Ale ja pracuję na kompie i jednocześnie z długopisem w ręku i jakoś w ogóle nie widzę momentu, w którym miałabym głowę opierać na krześle ;)

mama domowa
ArtAda

Madeleine Wysłany: 2010-04-14, 09:04   

Starsza Kobieta

saskiia napisał/a:
Madeleine, te są boskie, ale boję się poszukać cen.... słusznie, że się boję?
na stronie bodajże profim jest dostępny cennik, to tak poglądowo.
Świetny jest ten fotel, który wkleiłaś! Aha, takie fotele najlepiej kupić w sklepach z meblami biurowymi - no i stety niestety zdecydowana większość jest na zamówienie (wiadomo, przy tylu tapicerkach).

Odpowiedz do tematu