Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
atopowe zapalenie skory
Autor Wiadomość
Pomarańcza Wysłany: 2007-12-11, 18:45   atopowe zapalenie skory
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Nie znalazlam watku na ten temat, a jestem ciekawa jakie macie doswiadczenia i jak radzicie sobie z ta dolegliwoscia?

kronikarz Wysłany: 2007-12-11, 21:05   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
kronikarz

Nie doświadczyłam (na szczęście) tej choroby, ale tutaj masz stronę na ten temat http://www.atopowe-zapale...%C5%82%C3%B3wna

ritka Wysłany: 2007-12-13, 20:25   

mam tą nieprzyjemność tego doświadczać. nie bezpośrednio na sobie a na swoim synku. bobek ma 2 latka i odkąd skończył 3 miesiące wykryto u niego azs. dzięki bogu trafiliśmy na jego lekką odmianę, w związku z czym nie musimy się faszerować lekami. wystarczają odpowiednio wyselekcjonowane kosmetyki - obecnie seria specjalnie dla skóry atopowej Pharmaceris AT, no i przy tym już chyba zostaniemy bo jesteśmy zadowoleni.
ale z tego co słyszałam, co się naszukałam w internecie informacji to jest to dość często spotykana przypadłość u dzieciaczków. może ze względu na postęp cywilizacyjny, coraz więcej chemii dookoła nas? :(

campari
[Usunięty]
Wysłany: 2007-12-13, 21:02   

ritka napisał/a:
to jest to dość często spotykana przypadłość u dzieciaczków.
na mile me szczescie, moje dzieci nie dopadlo, wiec nic nie doradze :|

Pomarańcza Wysłany: 2007-12-15, 16:26   

No wlasnie slyszalam tyle opinii na temat kosmetykow,ze juz sama nie wiem... Bo do tej pory srednio cokolwiek nam pomaga. Znajoma uzywa olejku pharmaceris i twierdzi,ze jest swietny. Inna chwali oilatum. Wolalabym uzywac kosmetykow jednej firmy, wiec co wybrac?

ritka Wysłany: 2007-12-15, 18:45   

jeśli chcesz całą serię to jedyna jaką znam to właśnie Pharmaceris AT. stosowałam paru innych rzeczy ale akurat dla nas skuteczność była dość wybiórcza także teraz cieszę się że trafiliśmy na to i jesteśmy wierni. wystarcza nam w zasadzie balsam i oliwka do kąpieli.

Pomarańcza Wysłany: 2007-12-16, 18:57   

A jakich jeszcze kosmetykow uzywalas?

ritka Wysłany: 2007-12-16, 19:57   

oj dużo tego było. zawsze było coś nie tak, a to za tłuste, a to pachnące, a to długo się wchłania. przerabiałam zarówno te gotowe jak i te apteczne robione na zamówienie. jak chcesz wyszczególnienie co na nas nie działało to daj znać, bo muszę się zastanowić żeby niczego nie pominąć ;)

róża Wysłany: 2007-12-17, 10:03   

My używaliśmy Oilatum no ale się nie sprawdził. Pani w aptece poleciła nam Właśnie pharmaceris AT i pomogło, chociaż podchodziłam do tego z dużym dystansem. Zaczeliśmy od stosowania żelu do mycia.

ritka Wysłany: 2007-12-17, 18:08   

oilatum też przerabiałam. ale jak dla mnie skóra nie była po nim do końca nawilżona. pozostawała w pewnym stopniu wysuszona więc szukałam dalej specyfiku doskonalszego. choć po tylu próbach naprawdę trzeba umieć uzbroić się w cierpliwość...

Pomarańcza Wysłany: 2007-12-17, 20:16   

No niech Wam bedzie.Kupilam olejek pharmaceris. Dzis bedzie pierwsza kapiel.Zobaczymy...

kronikarz Wysłany: 2007-12-17, 20:36   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
kronikarz

Wygląda na to, że w ogóle się w tym temacie nie udzielamy ;)
Ja u Maćka używałam tylko kremu Bepanten, ale on miał uczulenie na cytrusy więc to jest pewnie za łagodny specyfik jak na atopowe zapalenie skóry. Mam nadzieję, że olejek doradzony przez ritkę pomoże synkowi :)

kropka75 Wysłany: 2007-12-17, 20:59   

a mnie ten post wygląda na reklamę ...

Nigdy nie mów Nigdy !

róża Wysłany: 2007-12-18, 09:18   

Bephanten jest idealny ogólnie do smarowania pupci przy zmianie pieluchy. Wszyscy reklamują kremy z cynkiem, a tego używa się jak już pupa jest czerwona a nie zapobiegawczo. Tak mi mówiły położne jak rodziłam. Kropka zawsze jak się pojawi gdzieś nazwa produktu to można posądzić o reklamę, ale podawanie info, że stosuję krem X to mija się z celem. A spotykamy się tu chyba po to żeby się wspierać i sobie pomagać, prawda? Zawsze można iść do lekarza i usłyszeć to samo, tylko po co tracić czas i nerwy czekając w kolejce.

kropka75 Wysłany: 2007-12-18, 11:56   

róża,
tak, owszem, oczywiście...
ale ja piszę co myślę ot...

Nigdy nie mów Nigdy !

Odpowiedz do tematu