Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
atopowe zapalenie skory
Autor Wiadomość
mroowa Wysłany: 2008-01-14, 21:26   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

No to ja idę... :P na inne tematy.

Koty mają sposoby by być tu od zawsze, nawet jeśli dopiero co się pojawiły.
Poruszają się we własnym, osobistym rytmie czasu.
Zachowują się tak, jakby ludzki świat był tym,
w którym akurat przypadkiem się zatrzymały w drodze do czegoś, być może o wiele ciekawszego.

aniobelek Wysłany: 2008-01-15, 09:03   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
Laurkowa i Karinkowa mamusia

supermroowa,

Viviana
[Usunięty]
Wysłany: 2008-01-15, 10:25   

:)

Kamyk82 Wysłany: 2008-01-15, 16:19   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

No faktycznie trochę się rozpisałyśmy w jednym temacie...A o pharmaceris można całymi dniami;)
Ja też już się poprawiam:P

aniobelek Wysłany: 2008-01-16, 10:23   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
Laurkowa i Karinkowa mamusia

git

Malina Wysłany: 2010-06-25, 11:12   AZS

Forumowy wyjadacz

Szukałam szukałam i nie znalazłam...

Czy może są tu mamy dzieci z AZS? U nas Bartuś ma zdiagnozowaną skazę białkową i AZS. Od msc jesteśmy na bebilon pepti a jakiies 3 tyg temu pojawila sie mega wysypka (?) sucha skóra, zaczerwieniona i strasznie swędząca.. (zwłaszcza wokół szyi i na klatce piersiowej). Miliśmy już maść robioną witaminową ale nie pomogło więc lekarka przepisała hydrokortizol na pare dni, wczoraj odstawilam a dzis znowu nawrot :cenzura: swędzi mocno bo przez sen sie drapie i rozdrapuje do krwi :rozpacz:
Prawie od ur kapiemy w oliatum, smarujemy i nic... może macie jakieś sposoby na załagodzenie objawów??

[ Komentarz dodany przez: Madeleine: 2010-06-25, 14:07 ]
scaliłam

Bartuś; Maciuś

Sprzedam ubranka 50-68

Szpilka Wysłany: 2010-06-25, 11:39   
Starsza Kobieta

Malina, przejrzyj temat o skazie bialkowej, bo niestety wiekszosc objawow skazy i AZS jest nie do odroznienia.
U nas tezzadne prawiemasci nie dzialaly. Najbardziej kojace byly kapiele w krochmalu. Oilatum nie sprawdzilo sie, ale duzo dobrego zdzialaly kapiele w Emolium lub Balneum.
I po kapieli smarowanie calego cialka Emolium kremem specjalnym - nawet 3-4 razy dziennie.
Dla pocieszenia dodam, ze teraz (20 mcy) te problemy bardzo rzadko maja nawrot i na pewno nie w takim stopniu jak na poczatku.

Duzo sily zycze :tulam:

...

oooommmmmmm

Maniana Wysłany: 2010-06-25, 11:42   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Kalina ma AZS.
Po pierwsze, maść witaminowa może powodować reakcję skórną, lepsza jest czysta maść cholesterolowa, a jeśli nie ma na ciele ran, to z mocznikiem, który intensywnie nawilża.
My małą smarujemy właśnie maścią z mocznikiem 4-5 razy dziennie, kąpiel w oillanie, w razie zaostrzenia objawów - sterydy. Ubieramy tylko w bawełnę i jedwab (żadnych sztuczności, żadnej wełny).
Skóra z AZS reaguje nie tylko na dietę (dlaczego Bebilon Pepti, a nie Nutramigen, w którym białka "pocięte" są na jeszcze drobniejsze kawałki, więc bezpieczniejsze?), ale też na stres, temperaturę i masę innych czynników, których nie ogarniesz.
Wiem, że życie z atopikiem może dać w kość. :tulam:

Ajka Wysłany: 2010-06-25, 12:57   

Forumowy wyjadacz

Ale mozna to oswoic i zyc normalnie. Mam 4 letniego atopika i chodzi do przedszkola i robi wszystko normalnie.

To co Maniana napisala jest najprawdziwsza prawda, teraz w lato temperatura jest naszym najwiekszym wrogiem. Wlasnie ze wzgeldu na Amelke mamy w domu klimatyzacje i temperatura w jej pokoju szczegolnie w czasie snu nie moze przekraczac 20 stopni, spi pod sama poszewka. Dodatkowo zmeczenie powoduje swedzenie. I na szyji ratuje nas masc cholesterolowa ale czysta, nawet bez wody. Na reszte ciala mamy taka specjalna nawilzajaco-natluszczajaca z Angli. Dodatkowo jak jest w porzadku to nawilzajaca mamy czysta hascobaze. Na stany zaostrzenia stosujemy elidel. I musze sie pochwalic, Maniana wie, ze z Amelka to juz nawet w szpitalu ladowalismy od 5 miesiecy nie uzylismy ani razu sterydow.:)

Przeciwswiadowo mamy na stale zyrtec a w stanach zaostrzenia hydroksyzyne.

Generalnie lato jest czasem gdzie stan skory sie poprawia, zima to dopiero jest wyzwanie.

No i nie zna sie dnia ani godziny kiedy bedzie takie zaostrzenie, ze trzeba bedzie jechac do szpitala.

U nas na takie lekkie ataki pomaga jeszcze zimny kompres, taki na stale trzymany w zamrazalniku.

Malina Wysłany: 2010-06-25, 13:23   

Forumowy wyjadacz

Jejku dziewczyny jakie dobre rady :padam: jakoś mi raźniej teraz :)

Szpilka napisał/a:
Oilatum nie sprawdzilo sie, ale duzo dobrego zdzialaly kapiele w Emolium lub Balneum.
hmm a aptece mówili, że to wszystko to samo tylko inny producent :/ ech chyba musze więc zmienić na coś innego bo na razie nie widzę poprawy :(

Maniana napisał/a:
dlaczego Bebilon Pepti, a nie Nutramigen, w którym białka "pocięte" są na jeszcze drobniejsze kawałki, więc bezpieczniejsze?
hmmm myślałam, że to już ostatnie mleko... muszę pogadać na ten temat z lekarką.....

Korzystając, że mały jeszcze śpi zmykam czytać wątek od początku :)

Bartuś; Maciuś

Sprzedam ubranka 50-68

ania_ Wysłany: 2010-07-08, 13:16   

Net włączony- gar z zupą spalony
z krainy Muminków

Jak do nas trafilas?: gimbla
Szpilka napisał/a:
Oilatum nie sprawdzilo sie, ale duzo dobrego zdzialaly kapiele w Emolium lub Balneum.

Lekarka nam dzis powiedziala, ze lepszy jest Emolium, bo Oilatum zawiera dodatkowe jakies 2 substancje (wymienila, ale ja ich nie pamietam) i one moga draznic.

Szpilka napisał/a:
Dla pocieszenia dodam, ze teraz (20 mcy) te problemy bardzo rzadko maja nawrot i na pewno nie w takim stopniu jak na poczatku.

To pocieszajace, no wlasnie, czy jest tak, ze dziecko z tego wyrasta?

Mi lekarka zalecila na poczatek test: dieta bezglutenowa, bezmleczna i bezjajeczna, zeby karmiac piersia wyeliminowac ewentualne alergeny, a potem zobaczymy. Tez tak mialyscie? Jak potem wprowadzalyscie te produkty do diety, aby sprawdzic co moze uczulac??

positive Wysłany: 2010-07-08, 13:22   

Starsza Kobieta

Jak do nas trafilas?: stara historia
Dokładnie ta. Przy czym odstawienie alergenów musi być całkowite (również ilości śladowe mają się nie pojawiać, także podczytaj wątek pod kątem produktów, w których np. mleko lub serwatka objawiają się niespodziewanie). I nastaw się, że ten pierwszy okres diety "bez niczego" musi dość długi, żeby zaobserwować jakies efekty.

Z wprowadzaniem "nowych" składników ostrożnie, tak jak z dietą niemowlaka, czyli co kilka dni jeden nowy czynnik.
I dodatkowo można patrzeć, czy nie podrażniają krzyżowo.

Kary Wysłany: 2010-07-09, 06:20   

Starsza Kobieta

Ajka napisał/a:

Generalnie lato jest czasem gdzie stan skory sie poprawia, zima to dopiero jest wyzwanie.

Dokładnie to zaobserwowałam u Mika. Skóra jest o niebo lepsza, choć nadal jak pergamin i ze zmianami, to jednak nie są takie zmiany, jak zimą.

I jakby reakcje uczuleniowe też łagodniejsze.

Łobuz Maksymalny
Miko

izabellaO Wysłany: 2010-07-25, 10:08   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: długą drogę przeszłam, szukając
Cytat:
My używaliśmy Oilatum no ale się nie sprawdził

Ja też początkowo używałam, jak AZS pojawiło się u córeczki, bo lekarz powiedział, że tak najlepiej, ale wiecie co potem sobie sprawdziłam skład i okazało się, że każdy z tych składników można kupić w aptece i na bazie parafiny robiłam sobie swoje Oilatum domowe, zmieniłam sobie proporcje, w zależności po czym córka miała się lepiej i już:)

Kobieta lepiej rozumie dziecko niż mężczyzna, ale psychicznie mężczyzna jest bardziej podobny do dziecka.

Agata22 Wysłany: 2012-05-24, 14:16   
Starsza Kobieta

wyciągam temat
mam kuzynkę której maluszek 3 mies włąśnie ma stwierdzone AZS
przez te 3 mies był u wielu lekarzy ale przepisywali takie maście że nic nie pomagało tylko jeszcze szkodziło bo wszystko go uczulało, skóra robiła sie czerwona rozogniona, maluszek strasznie się chciał drapać, był niespokojny
wkońcu zapisałam ich do naszego alergologa i po obecnych lekach po 2 dniach skóra wygląda rewelacyjnie
fakt że są to leki ze sterydami ale mają byc stosowane tylko że zwalczenia stanu zapalnego skóry
stosują Encorton- czy miałyście stycznośc z tym lekiem????
mają narazie odstawione szczepienia, muszą unikac słońca, jeśli chodzi o alergię pokarmową narazie nic nie wiadomo jest na Bebilonie Pepti

Odpowiedz do tematu