Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Plac zabaw (przydomowy)
Autor Wiadomość
Madziara*x Wysłany: 2010-04-18, 14:47   Plac zabaw (przydomowy)

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

Jak do nas trafilas?: G.
Siedzę i myślę właśnie n.t placu zabaw dla Kuby.
Huśtawkę już ma, piaskownica się robi.
Ale największy problem mam z podłożem. Bo u nas na podwórku nie ma ładnej trawy, tylko taka "łąkowa", co prawda koszona co tydzień, ale średnio mi się widzi zabawa na niej, o kleszczach nie wspomnę.

Czy może ktoś wie czy kupię gdzieś takie podłoże, miękkie, gumowe co jest na placu zabaw ? Dużo za to "beknę" ?

Dodatkowo chyba muszę odgrodzić jakiś kawałek "ziemi", bo boję się puścić małego na 3,5 tys m. bo jak zagapię się czy coś, to go nie znajdę :hyhy:
Macie ogrodzone place zabaw ?

A u Was, jak wygląda miejsce dla dzieciaków na ogrodzie ?

Magda MM Wysłany: 2010-04-18, 15:00   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Pracowałam kiedyś w tej firmie i z nawierzchni jakie mają w swojej ofercie były robione przy przedszkolne place zabaw

http://speedsport.pl/nawi...poliuretany.php

Blutka Wysłany: 2010-04-18, 16:20   

Starsza Kobieta

Madziara*x, ja mam "tylko" 19 arów, nie ogradzam więc nic. ;) A trawę też mam łąkową, nie trawniczek typu "z rolki", ale koszę regularnie, więc jakoś mi nie przeszkadza. Mam domek Floralie Berchet, piaskownicę miałam plastikową, ale zmieniam na drewnianą, a w tamtej latem będzie woda do chlapania. Huśtawkę mam ciągle niekompletną, poza tym myślę nad jakimś wózkiem do wożenia zabawek po trawie i tym podobnymi gadżetami.

Mam też zjeżdżalnię plastikową Smoby, dużą - IMO jest super, bo nie muszę na niej dziecka pilnować. ;)

Mała Wysłany: 2010-04-18, 16:23   

Poważnie uzależniona

Chyba fajnym pomyslem jest tez jakis namiot. Dzieci lubia a w sloneczne dni mozna sie schowac przed sloncem, przynajmniej na chwilke. Sa takie sprytne namioty, ktore skladaja sie na plasko i spokojnie mozna je przechowac w szafie.
A trawe mozna podrasowac aeratorem lub wertykulatorem.

Moje bransoletki ***
www.spodmoichpalcow.blogspot.com
www.aniapowiedziala.blogspot.com

kasiakiel Wysłany: 2010-04-18, 16:37   

Forumowy wyjadacz

U nas "plac zabaw" jest odgrodzony, z zamykaną furteczką. Jest tam huśtawka, zjeżdżalnia Smoby, pisakownica, latem pojawia się basenik (w który wstawiam zjeżdżalnię). Mamy namiot i różne mniejsze akcesoria. W ogródku stoi latem kuchnia do zabawy (w domu nie budziła zainteresowania, na dworze jest w ciągłym użyciu) i bujak. Żałuję, że nie mamy namiotu z tunelem. Są takie zestawy - 2 namiociki i rura. Niedrogie, a bardzo atrakcyjne dla dzieciaków. Hania bawiła się w takim u kolegi :) .
Trawę mamy taką sobie, średnio fajną, ale daje radę ;)

Ostatnio zmieniony przez kasiakiel 2010-04-18, 17:04, w całości zmieniany 1 raz  

żaba Wysłany: 2010-04-18, 16:50   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Jak do nas trafilas?: poczta pantoflowa G
u nas trawa z mchem mieszana ;) ale jest ok
ze sprzetow mamy piaskownice ( taka bez dna, jezeli masz miec taka sama to pamietaj o podlozu pod piasek bo rosliny wyrastaja), duzy drewniany stelaz z drabinka, dwoma hustawkami i zjezdzalnia, trampoline i cala mase zabawek, czesc z przeznaczeniem do ogrodu, czesc domowych, wyniesionych potajemnie ;) .
Samego placu zabaw nie mam ogrodzonego, ale ogrodek jest ogrodzony a wielki nie jest ;) )

pozdrawiam
Kasia

Blutka Wysłany: 2010-04-18, 17:12   

Starsza Kobieta

No właśnie myślę, żeby kupić na podwórko jakąś tanią kuchnię z masą "przyborów", naczyń, agd, etc. Już trochę chińszczyzny wypatrzyłam za grosze i kupię, bo tak jest najfajniej, kiedy można piasek i wodę gotować bez obaw, że mama się wścieknie, że się cały salon upaćkało. :P

Madziara*x Wysłany: 2010-04-18, 17:55   

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

Zjeżdżalnia będzie imieninowo w maju, inne rzeczy się robią ;)

Kurczę, najbardziej mnie to trawsko przeraża. Z tej str. co MagdaMM wkleiła, to takie gumowe podłoże to za dużo zachodu.
A co myślicie, żeby jakąś część terenu pod plac zabaw, wyłożyć drewnem, takimi płytami co np. tarasy się wykłada. Pod namiot, przy piaskownicy np.

kasiakiel napisał/a:
U nas "plac zabaw" jest odgrodzony, z zamykaną furteczką
ale po to żeby dzieci nie uciekały, czy np. pies nie wchodził ? I na jaką wys. ?

Madziara*x Wysłany: 2010-04-23, 20:32   

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

Przyszłam tylko donieść, że mąż był dziś w 2uch tartakach, pytać o dechy na piaskownicę.
I w jednym za dechy na piaskownicę 150x150 policzyli mu jakieś 200 zł a w drugim 250 :szok:
Także już zakupiłam na Allegro, tylko złożyć trzeba, 150x150 z ławeczkami za 139 z wysyłką już.

Kasia Wysłany: 2010-04-23, 21:21   

Net włączony- gar z zupą spalony
usmieszek

Blutka, a podasz linka do takiej kuchni?

Mojej chrześnicy na działce zrobimy mini plac zabaw i chciałabym jej coś do niego zakupić ;)

Blutka Wysłany: 2010-04-24, 05:59   

Starsza Kobieta

Kasia, ja jadę zaraz kupić w Tesco, bo jest fajna przeceniona. Zobacz w wątku na Maluszkach o kuchniach dla dzieci. :)

Pingwiny Wysłany: 2010-07-09, 21:57   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Madziara*x napisał/a:

Kurczę, najbardziej mnie to trawsko przeraża. Z tej str. co MagdaMM wkleiła, to takie gumowe podłoże to za dużo zachodu.
A co myślicie, żeby jakąś część terenu pod plac zabaw, wyłożyć drewnem, takimi płytami co np. tarasy się wykłada. Pod namiot, przy piaskownicy np.

trawe proponuje uzyc sportowa jest bardzo wytrzymala i podatna na deptanie
kosic niestety trzeba bedzie
ale za to bedziesz miec miekkie podloze
i wyjdzie to najtaniej

drewniane podesty ,klocki , kocie lby itd bardziej na tarasy polecam
po za tym polozenie ich wymaga duzo pracy i zachodu
trzeba ubic podloze , zrobic podsypke i potem ukladac
co prawda w wiekszosci takie drewno jest impregnowane cisnieniowo
tzn. nie musisz go juz malowac-impregnowac chyba przez 10 lat
zalezy gdzie kupisz te plytki, klocki itd
kiedys firma silvpol zajmowala sie sprzedaza elementow drewnianych do ogrodu

z architektury na plac zabaw polecam
-piaskownice z daszkiem chroniacym przed sloncem tudziez deszczem
do tego zrobic pokrywe aby uchronic przed kupami psow kotow itd
mozna ewentualnie zakupic specjalna siatke do przykrycia piaskownicy
- domek
-drabinke
-zjezdzalnie
-hustawke
-jakas pochylnie
-tunele

tu jest taki przykladzik
albo tu lepszy http://www.drewnoogrodowe...=%2Findex2.html

http://miastodzieci.pl/in...G&hp=300&wl=300
http://cokupic.pl/i/c_big1359666.jpg

Bombka80 Wysłany: 2010-07-30, 12:22   

Net włączony- gar z zupą spalony

Madziara*x napisał/a:
Czy może ktoś wie czy kupię gdzieś takie podłoże, miękkie, gumowe co jest na placu zabaw ? Dużo za to "beknę" ?

Nie wiem czy cię ten temat jeszcze interesuje, ale w Leroyu są do kupienia takie płytki gumowe typowo pod plac zabaw 50x50 cm gr. 2,5 cm koszt 27zł/szt. ...

Innym, ciekawym rozwiązaniem jest wyłożenie placu zabaw takimi gumowymi wycieraczkami z dziurami: http://allegro.pl/item110...tna_jakosc.html (widziałam to wczoraj na placu zabaw przy jednej ze szkół)

Alix Wysłany: 2010-08-12, 15:12   

Starsza Kobieta
stara schizara...

A wiecie może skąd wziąc jakiś stelaż na huśtawkę, albo z czego zrobić? Mam taką klasyczną domowa drewniana dla dziecka i chciałabym u rodziców na podwórku podwiesić na reszte lata, tylko nie ma gdzie bez stelaża...

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Madziara*x Wysłany: 2010-08-12, 19:20   

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

Alix, Kubie zrobił mój M. Jak znajdę foto, to wkleję.
Zajęło mu to jakieś 4-5 h, i ja trochę przytrzymałam. Z drewna. Nawiercił dziury w odpowiednich miejscach, i skręcił na śruby.
I właśnie jest na taką huśtawkę, o jakiej piszesz. I na taką dla "dorosłych", wystarczy zmienic.

edit. (babcia modelka ;) )

Odpowiedz do tematu