Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Joga
Autor Wiadomość
alarm Wysłany: 2012-11-29, 14:08   

Net włączony- gar z zupą spalony

Nabla, aż mnie rozbolało od samego patrzenia na te "figury". ;) :zawstydzony:

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

Gatka Wysłany: 2012-11-29, 15:19   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Jak do nas trafilas?: Gimbla :)
kobieta_kot napisał/a:
Mam pytanie do dziewczyn, które mają doświadczenie w uprawianiu jogi. Czy na takich zajęciach poradzą sobie osoby, które kompletnie nie mają pamięci do ruchów? Pytam, ponieważ ja nie mam pamięci i zawsze męczyłam się na zajęciach z aerobiku, bo nie potrafiłam zapamiętać kroków...

Spokojnie sobie poradzisz. U mnie na każdych zajęciach instruktorka powtarza powoli co gdzie postawić, przechylić. Poza tym na każdych zajęciach mamy inne ćwiczenia, niektóre ich elementy się powtarzają i wchodzą w krew ;) Ja nie cierpię układów, nie zapamiętuję ich wcale, ale na jodze czuję się dobrze (i na pilatesie ;) )

Pomóż TASI
A,E,M,K.

ewka01 Wysłany: 2012-12-05, 10:09   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Na jodze byłam niestety tylko raz, bo trochę mi z nią nie po drodze jeżeli o godziny zajęć w mojej okolicy, ale bardzo mi się spodobała i żałuję, że nie mogę na nią chodzić. Mam nadzieję, że coś się w tym względzie kiedyś zmieni.

rafaela Wysłany: 2012-12-06, 08:10   

Jak do nas trafilas?: przypadkowo
A czy jak bym się zapisała na takie zajęcia to kazali by mi stać na rękach tak jam an tym zdjęciu ? Bo ja nie umiem..

Zawsze nowa:)

ewka01 Wysłany: 2012-12-06, 08:20   

Na pewno nie kazaliby Ci stawać na rękach :) . Każdy robi to, co jest w stanie bezproblemowo wykonać, nic na siłę.

Nabla Wysłany: 2012-12-06, 08:32   

Starsza Kobieta
Every man must dine

rafaela napisał/a:
A czy jak bym się zapisała na takie zajęcia to kazali by mi stać na rękach tak jam an tym zdjęciu ? Bo ja nie umiem..

Każda z pozycji ma swoje wersje wstępne, to, co jest pokazane na schemacie, to tradycyjne pozy końcowe. Czyli np. jeśli nie możesz się schylić do podłogi, to uginasz nogi albo podkładasz klocki pod ręce (w zależności od nauczyciela w sumie). Jeśli bolą Cie kolana w pozycji lotosu, to siedzisz po turecku, i tak dalej.

Ja przez prawie 3 lata stałam na czworakach z czołem na macie, zanim w końcu stanęłam na głowie. A do tej pory stanie na głowie robię przy ścianie, bo jeszcze nie utrzymuję równowagi na tyle, by zrobić to bez podparcia. Poziom da się dostosować do każdego, poza tym chyba nie chcesz zaczynać od zajęć dla zaawansowanych ;)

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Gatka Wysłany: 2012-12-06, 10:37   

Właśnie ostatnio rozmawiałam z moją mamą która od 2002 roku chodzi do jednej szkoły jogi w wawie i mówi, że zmieniło się podejście. Na początku byli ambitni i wręcz kazali robić pozycje (ja uparcie odmawiałam tam stania na głowie, ale ciężko było im to przełknąć). Teraz mama mówi, że nie zmuszają, włączyli więcej pomocy (klocki, paski, koce, wałki, krzesła). I widzę to na mojej jodze (dziewczyna szkoli się u tych samych ludzi w wawie do których chodzi mama) - moja instruktorka słucha nas uważnie i nie zmusza do niczego.

rafaela - może powoli dojdziesz i do tego że staniesz na rękach ;) Bo "nie umiem" zmienia się w miarę chodzenia, po ćwiczeniach wstępnych ciało pozwala na coraz więcej i więcej. Poza tym nigdy nie wiesz co się okaże - mi np. wysiadają nadgarstki przy niektórych pozycjach (prawdopodobnie zespół cieśni nadgarstka) więc na bank na rękach nie stanę. Może się okazać, że dla Ciebie stanie na rękach to "pikuś" a inna pozycja sprawia trudność.

Pomóż TASI
A,E,M,K.

gustawa Wysłany: 2013-02-10, 18:34   

Gatka, a gdzie chodzisz???
Ja sie psychicznie zbieram do mojego pierwszego razu i szukam w Gdyni miejsca dla siebie.

W czym cwiczycie? Nabla, dalej pizama?? ;)

Ptysiowo

Gatka Wysłany: 2013-02-10, 18:36   

Gustawa, zaraz Ci napiszę na priva :D

Pomóż TASI
A,E,M,K.

gustawa Wysłany: 2013-02-10, 18:43   

Gatka napisał/a:
Gustawa, zaraz Ci napiszę na priva :D

O dzieki!! Czekam wiec :)

Ptysiowo

P4cynka Wysłany: 2013-04-29, 14:51   

Chciałabym zacząć chodzić na jogę... sama jakoś nie chcę próbować bo sprowadziłoby się to jedynie do rozciągania jako takiego - w jodze ważny jest oddech, wyciszenie, odpowiedni muzyka itp. Poza tym odpowiednia idea jest wpisana w ten "sport" - to ważne żeby był ktoś kto się na tym zna i wszystko objaśniał. Wbrew pozorom samodzielne robienie póz może zaszkodzić.

Nabla Wysłany: 2014-03-18, 17:43   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Nie wyrabiam się z dojazdem na zajęcia :zalamany: Zostały mi w zasadzie weekendowe warsztaty i tyle... a kręgosłup już woła o solidnego psa ;) Możecie polecić jakiś dobry kanał na youtube? Głownie interesuje mnie ashtanga/vinyasa primary series i moon sequence - z kimś, przy kim się chce...

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Dobra Wysłany: 2014-06-08, 13:32   

Starsza Kobieta

żebym wiedziała, to już od dawna bym ćwiczyła :rotfl:
Dostałam od koleżanki - współuczestniczki piątkowego szaleństwa, miłośniczki jogi.

Gość może to Cię przekona żeby ćwiczyć jogę

:hyhy:

http://youtu.be/oxPuyrfHA3o?t=14s

kometa Wysłany: 2014-06-08, 13:56   

Starsza Kobieta

Dobra napisał/a:
Gość może to Cię przekona żeby ćwiczyć jogę

Lekko mnie przystopowalo, ale od razu skojarzylam :hyhy:

hela Wysłany: 2014-06-08, 19:50   

Dobra napisał/a:
hela może to Cię przekona żeby ćwiczyć jogę