Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
roomba - marzenie kazdej kobiety?
Autor Wiadomość
MalinowaKa Wysłany: 2016-03-07, 13:00   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

moja siostra sobie ostatnio sprawiła i nawet demonstrowała mi jak to sprząta, no nie powiem, fajna rzecz, ale poki co nie na moją kieszeń, chyba jestem bardziej skąpa niż leniwa ;)

kapi Wysłany: 2016-03-07, 18:26   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze
szaraczek

Jak do nas trafilas?: gimbla
A ja coraz bardziej suszę mężowi głowę żeby mu kupił takie cudo. Muszę poczytać jakie macie modele. Z tego co juz wyczytałam to żadne zamienniki ale nie wiem jaki model do 2tyś :looka:

madzia106 Wysłany: 2016-05-24, 09:51   

Forumowy wyjadacz

Są tu jakieś użytkowniczki Viledy Virobi? Warto? Piachu pewnie nie wciągnie, bo i jak, ale kuch, "koty", z tym powinna sobie poradzić.
W Roombę na razie nie mogę zainwestować, a częste odkurzanie mnie dobija.

My

Mako24 Wysłany: 2016-09-12, 09:37   

Świetna sprawa - jedyny problem to drogie części zamienne..

Jak padł mi akumulator to chyba ponad 300zł za nowy zapłaciłam. Jeżeli chodzi o jakość sprzątania to nigdy nie miałam tak czystych dywanów :) ) W jednym pokoju mam parkiet i tam też jest wyśmigane na cacy :D

Jak ktoś ma kasę to polecam.

kamille Wysłany: 2016-09-16, 13:49   

przeczytałam temat od deski do deski i dzięki wielkie dziewczyny za wszystkie opisane tu wrażenia, ale mam jeszcze 2 niewyjaśnione wcześniej wątpliwości:
1) roomba świetnie zbiera sierść (to ważne bo sierść mojego psa doprowadza mnie do szewskiej pasji, a nie mam ochoty ani siły dzień w dzień odkurzać, robię to co 2 dzień), ale czy poradzi sobie z okruchami suchej karmy? mój pies roznosi karmę po całym mieszkaniu i sobie ją chrupie zostawiając czasami całkiem spore kawałki - ciekawa jestem, czy roomba ta temu radę, bo to że radzi sobie z okruchami i piachem w ogóle to już zostało potwierdzone :)
2) czy roomba jest bardzo głośna? porównując np. do tradycyjnego odkurzacza o mocy 2000W? dla mojego psa odkurzacz to najstraszniejsza rzecz na świecie i zastanawiam się, czy do roomby uda się go przyzwyczaić...

jak jakiś Kopciuch tylko sprzątanie i sprzątanie Wrocław jest moim miastem

zosiabg Wysłany: 2016-09-18, 04:31   

Starsza Kobieta

Mam roombe 980. Radzi sobie z karmą, radzi sobie nawet z małymi zabawkami z kinder niespodzianki jak się ostatnio okazało, z pionkami do gry (z magnesem :cool2: takie gry podrozne mają pionki z magnesem czyli mega ciężkie). Generalnie radzi sobie ze wszystkim. I odkąd ją mam (2 tygodnie) moje życie jest dużo piękniejsze a w sypialni jak się okazało (wykładzina z wysokim włosiem) mielismy tyle kurzu (pomimo odkurzania 2xtyg) ze puszczam ją codziennie i dopiero po tygodniu przestała wynosić pełen pojemnik.. w dodatku pięknie rozczesuje wykładzinę :D

nituszka Wysłany: 2017-02-28, 06:21   

Net włączony- gar z zupą spalony

Od czego mam zacząć szukanie odpowiedniego modelu roomby? w ogóle nie mogę zrozumieć różnicy miedzy nimi, widzę tylko, że wizualnie się różnią ;)

Gdzie wszyscy wiedzą, że tego nie da się zrobić, przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi.

Aditu Wysłany: 2017-02-28, 07:19   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

My mamy (jeśli dobrze pamiętam) model z serii 700. Z tego co pamiętam to te wyższe nie potrzebowały np wirtualnych latarni żeby przemieszczać się między pomieszczeniami, po rozładowaniu wracały do bazy i po naładowaniu wracały do przerwanego sprzątania. Miały też chyba więcej wyposażenia (np dodatkowa latarnia itp)
Aczkolwiek jako że była dość znaczna różnica w cenie zdecydowaliśmy się na niższy model, tym bardziej, że i tak sprzątam pomieszczenie po pomieszczeniu, nie zależy mi na posprzataniu całego mieszkania za jednym przejazdem. To co znacznie ułatwia życie to możliwość automatycznego włączenia w zaprogramowanych godzinach.

nituszka Wysłany: 2017-02-28, 19:29   

Net włączony- gar z zupą spalony

Na razie wytypowałam roombę 681. Do domu ok. 100 m2 będzie ok? dom bez dywanów, same panele i płytki :)

Gdzie wszyscy wiedzą, że tego nie da się zrobić, przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi.

zosiabg Wysłany: 2017-03-01, 13:48   

Starsza Kobieta

od modeli 8**. są ine rolki. Duzo lepiej zbierają. Roomba naladuje sie i wroci do sprzatania od 9**

Nabla Wysłany: 2017-05-30, 09:49   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Czy te automatyczne odkurzacze utykaja bardzo na "mokrym" brudzie? Potrzebuje cos, co noca ogarnie salon i kuchnie a czasem pomyslowosc dzieci nie zna granic (ach, gdziez to mozna upchnac makaron lub co otynkowac owsianka ;) ) Rozwlecze to po calym pomieszczeniu i sie zatka, czy da rade?

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Madeleine Wysłany: 2017-05-30, 10:05   

Starsza Kobieta

Moja rozwlekała. No ale może coś się zmieniło w tym zakresie

Magae Wysłany: 2017-05-30, 11:57   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
Miss Ilsa

Nic się nie zmieniło, jak jest mokre, to porozmazuje po podłodze :(

Aditu Wysłany: 2017-05-30, 20:50   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Rozmazuje. A najgorzej (IMO) jak wjedzie na umytą podłogę, to wszędzie mazy zostają :masakra:
Ale łykam to, bo i tak wole mieć odkurzone pod nieobecność. Poza tym rok mamy tylko roombe i całkiem nieźle funkcjonujemy

Nabla Wysłany: 2017-05-30, 21:18   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Ja sie tylko zastanawiam, czy pozbieranie wszystkich klocków z podłogi i podniesienie krzeseł to i tak nie jest 90% roboty z tym całym odkurzaniem... może po prostu kupię cichy odkurzacz, bo mój Dyson to się średnio nadaje do używania gdy dzieci śpią.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Odpowiedz do tematu