Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
pasożyty-odrobaczacie??
Autor Wiadomość
Agata22 Wysłany: 2010-05-02, 07:55   pasożyty-odrobaczacie??
Starsza Kobieta

ostatnio obejrzałam na TVN program właśnie było o pasożytyach
mówili że większość przedszkolaków jest "zarobaczona"
objawami są np.
-uporczywy kaszel który ciężko wyleczyć
-dziecko ma apetyt na nabiał- serki jogurty mleko itp
-niespokojny sen
oraz inne ale te tak najabrdziej zapamiętałm bo takie objawy zauważam u mojej Majki

często właśnie rodzice myślą że dziecko ma jakąś alergię mało kto bada dzieci w tym kierunku
zdarzają się już przedszkola że wymagane są zaświadczenia że dziecko jest przebadane w kierunku pasożytów ale jednak więkośc przedszkoli tego nie stosuje i tu problem bo dzici mogą się od siebie zarażać

a jak u was przedszkola wymagają takich zaświadczeń
badacie dzieci w tym kierunku??
bo ja już się zdecydowałam że wykonam Majce badania na pasozyty

ada
[Usunięty]
Wysłany: 2010-05-03, 19:32   

w przedszkolu nie wymagają,
nie badałam do tej pory,
jak był w przedszkolu przypadek owsicy, odrobaczyłam i za radą lekarza zamierzam robić to regularnie, bo podobno właśnie jest jak napisałaś

Madeleine Wysłany: 2010-05-03, 19:41   

Starsza Kobieta

Nie badałam, bo ciężko jest wykryć pasożyty u dzieci, mimo kilkukrotnych badań, prawidłowo pobieranych próbek itd. Jednakże odrobaczałam profilaktycznie, co poparła pediatra - Piotruś jest alergikiem, pasożyty dają podobne objawy, jak alergia, więc chciałam być pewna, że to jednak nie pasożyty. Podobno 80% przedszkolaków pasożyty ma...
Aha, wcześniej się skarżył na swędzenie w pupie - nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy nie, ale po podaniu leków problem zniknął.

W przedszkolu zaświadczeń nie wymagają.

lizka Wysłany: 2010-05-03, 20:17   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

zaświadczen nie wymagaja w przedszkolu, ale ostatnio otrzymaliśmy list z przedszkola ze u ktoregos z dzieci wykryto owsice i rodzice proszeni sa o przeprowadzenie badan u dzieci/odrobaczenie/dbanie o higiene dzieci i tym podobne
wybieram sie do lekarza po leki dla calej naszej rodziny, bo taka informacje otrzymalam ze odrobaczyc trzeba sie rodzinnie,
badan nie robie bo jak napisała Madeline czesto nie wychodza u dzieci

lizka, Maciuś (02-02-2005r) i Michałek (30.08.2013)

elek Wysłany: 2010-05-03, 20:20   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
zblazowana maruda...

odrobaczałam co rok... (jak kończył się sezon piaskownic) teraz zamierzam co pół roku wszyscy się odrobaczaliśmy jesienią..

Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem:
możemy latać wtedy i tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka... B. Ferrero

fjona Wysłany: 2010-05-03, 20:25   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

a jak wygląda takie odrobaczanie?

spinka Wysłany: 2010-05-04, 07:59   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ja odrobaczałam w tamtym roku ze względu właśnie na nocny suchy kaszel, mlaskanie buzią przez sen. Badań wtedy nie robiłam. Teraz znowu zauważyłam, że Julek mlaska i zgrzyta zębami w nocy i poprosiłam o przepisanie lekarstwa, ale doktor kazała zbadać kał. Badanie nic nie wykazało ale skoro piszecie, że trudno u dzieci wykryć, to chyba pójdę do tamtego pediatry, który nie kazał badań robić.

fjona napisał/a:
a jak wygląda takie odrobaczanie?

Przez trzy dni podaje się syrop.

Madeleine Wysłany: 2010-05-04, 11:57   

Starsza Kobieta

U nas podobnie, 3 dawki syropu (pyrantelum bodajże) chyba po 3,5ml, co 2 tygodnie każda.

Marchefka Wysłany: 2010-05-04, 12:09   
Poważnie uzależniona

My badaliśmy próbki kału w felixie - klinice weterynaryjnej. Nic nie wyszło, ale nie specjalnie mnie to przekonalo. W tym programie na tvn lekarz mówił, że najlepiej badać w laboratoriach weterynaryjnych właśnie, ale, że mimo to ciężko wykryć robaki. Młodemu wyszedl wysoki wskaznik IgE we krwi, co moze wskazywac na alergię bądź robaki. Alergolog uznał, że to jednak alergia, ale testy skórne niewiele wykazaly. Teraz zrobię z krwi i jesli znow nic nie wyjdzie sklaniam się ku temu, ze winne są robale :niepewny:
Objawy ma typowe dla alergii i dla robakow. Oprocz tych, które wymienila Agata lekarz podawał jeszcze
- podkrążone oczy
- wzdęty brzuch
- wzmozony apetyt na nabiał i cukier

te i poprzednio wymienione młody ma :niepewny: Moze jednak nie czekac na testy tylko profilaktycznie podac syrop - dzis pogadam z pediatrą.

asieczek Wysłany: 2010-05-04, 12:39   

Poważnie uzależniona

odrobaczaliśmy całą rodzinę na jesień
wiem że często ciężko wyłapać coś w badaniu wiec wolałam zrobić profilaktykę

polecam do czytania:
http://forum.gazeta.pl/fo...y_i_astma_.html

http://forum.gazeta.pl/fo...ii_i_astmy.html

dla chłopca 1,5-3 lat
dla chłopca rozm 110-116

Szymek
Kamil
Aniołek-Maciuś

Bachun Wysłany: 2010-05-04, 21:13   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Odrobaczałam bez robienia testów,bo właśnie pediatra mówiła,że są one niemiarodajne.
Nie robiła żadnego problemu z wystawienia recepty na pyrantelum.
A zrobiłam to dlatego,że Ewka strasznie zgrzytała zębami w nocy,trochę jakby pomogło.
Za jakiś czas znowu powtórzę.

Evvie Wysłany: 2010-05-05, 07:00   

Poważnie uzależniona

Bachun napisał/a:
Nie robiła żadnego problemu z wystawienia recepty na pyrantelum.

zazdroszczę .... ja już molestowałam naszego prywatnego lekarza i NFZ-towego... bez dodatnich wyników nie chcą dać recepty :zdegustowany:
A wydaje mi się, że po kilku sezonach piaskownicowych + przedszkole to mała szansa żeby syn nie miał nie chcianych lokatorów :kwasny:

Aleksander 2006 Alicja 2008

Marchefka Wysłany: 2010-05-05, 07:25   
Poważnie uzależniona

Evvie witam w klubie :kwasny: Pediatra wczoraj odmowila dania recepty, bo wg niej profilaktycznie sie nie leczy. Wiec poprosilam zeby wskazala jakie badania zrobic, zaczela krecic, ze ze zwyklej morfologii wychodzi. Ale podac poczworną dawkę sterydow, bo kaszel sie nasilil, nie miala oporow :zdegustowany: Mlody ma wszystkie objawy, leczenie sterydami daje srednie efekty, ale po co sprawdzac inne opcje. Czas szukac innego lekarza.

Kary Wysłany: 2010-05-05, 07:33   

Starsza Kobieta

Madeleine napisał/a:
Jednakże odrobaczałam profilaktycznie, co poparła pediatra - Piotruś jest alergikiem, pasożyty dają podobne objawy, jak alergia, więc chciałam być pewna, że to jednak nie pasożyty. Podobno 80% przedszkolaków pasożyty ma...

U nas podobnie. Ostatnio we wrześniu podawałam pyrantelum. Lekarz nie robił problemów z wystawieniem recepty i tak jak Mad napisała, potwierdził, że duży % przedszkolaków pasożyty ma.

Łobuz Maksymalny
Miko

Matylda Wysłany: 2010-05-05, 07:49   

Starsza Kobieta

My też dostaliśmy receptę na pyrantelum, ale zastanawiam się jak to jest z profilaktycznym odrobaczaniem co pół roku, z tego co wiem ten lek 'rozwala wątrobę'.

Znacie jakieś domowe sposoby na odrobaczanie?

FotoStwory

Odpowiedz do tematu