Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
pasożyty-odrobaczacie??
Autor Wiadomość
milcia Wysłany: 2013-04-23, 08:22   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Luna. kiedyś lekarz mi powiedział, że bardzo dobrym sposobem sprawdzenia czy dziecko ma owsiki jest umieszczenie plastra na pupie na noc. Wiem, że teraz są dostępne specjalne "plastry na owsiki", które potem można oddac do labolatorium do zbadania.

Myślę, że w tej sytuacji warto to sprawdzić. I potem ewentualnie obserwować i działać ;)

Marchefka Wysłany: 2013-04-23, 09:12   
Poważnie uzależniona

Owsiki bardzo łatwo się roznoszą, a wykryc ich obecnosc w badaniu jest duzo łatwiej niz w przypadku innych pasozytow. Jesli masz watpliowosci, lekarz tez, to mozna w koncu zrobic badanie. Nam w labie nie kazali zaklejac pupy na cała noc ;) Wystarczy nad ranem nakleic na chwile tasmę klejącą w okolice odbytu i potem przykleic na szkielko do badan (na stronie felixa jest dokladnie opisane).

Luna. Wysłany: 2013-04-23, 10:14   

Poważnie uzależniona

No wlasnie, juz wyslalam tesciowa do sanepidu po wymazówki i pojemniki i zrobimy badania. Do końca tygodnia wstrzymam się z przedszkolem. A próbowała któraś z Was z biorezonansem? Ile czekałyście na wyniki badań w labach? Bo rozumiem, że to nie jest posiew, tylkonsprawdzają czy są jajeczka lub dorosłe osobniki, tak?

Pan i Pani P.
Nasze Atomówki:Bójka Bajka Brawurka
Doula - wsparcie okołoporodowe dla rodziców w Warszawie i okolicach

Laura Wysłany: 2013-04-24, 19:11   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Luna. my oddawaliśmy 3 szkiełka i 3 próbki kału do Felixa i chyba następnego dnia mieliśmy już wyniki.

Starszy
Młodszy

Luna. Wysłany: 2013-04-25, 05:34   

Poważnie uzależniona

Laura napisał/a:
Luna. my oddawaliśmy 3 szkiełka i 3 próbki kału do Felixa i chyba następnego dnia mieliśmy już wyniki.
dzięki :) dzwoniąc do sanepidu spytałam o wszystko, z wyjątkiem terminu :masakra:

Pan i Pani P.
Nasze Atomówki:Bójka Bajka Brawurka
Doula - wsparcie okołoporodowe dla rodziców w Warszawie i okolicach

madziulka Wysłany: 2013-08-30, 06:14   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

wyciągam temat.
młoda dostała Pyrantelum na odrobaczanie profilaktycznie po usg brzucha,na którym wyszło że ma za dużo węzłów chłonnych i to podobno może być objaw pasożytów. pediatra kazała mi podać 10 ml i za dwa tygodnie powtórzyć.
po przeczytaniu tego wątku mocno się zastanawiam czy dla dziecka które ma 2,5 roku i waży 16 kg 10 ml to nie za duża dawka na raz? nie bardzo mogę skontaktować się z tą pediatrą :kwasny: na ulotce napisano że dla dziecka do 16 kg dawka jest 2,5 ml wiec mam trochę mętlik w głowie.
no i czy jest sens dawać to lekarstwo jeżeli my nie dostaliśmy nic na odrobaczenie?
a i jeszcze czy podawałyście lek na czczo czy z posiłkiem?

gonick Wysłany: 2013-08-30, 08:31   

Poważnie uzależniona
Bajabongo fajlure

madziulka napisał/a:
no i czy jest sens dawać to lekarstwo jeżeli my nie dostaliśmy nic na odrobaczenie?

Nie ma sensu :) Nie dostaliście, bo po swoje musicie iść do internisty. Powiedz, że młoda dostała i potrzebujecie dla siebie. I pamiętaj o powtórce za 2 tyg.

madziulka napisał/a:
na ulotce napisano że dla dziecka do 16 kg dawka jest 2,5 ml wiec mam trochę mętlik w głowie.

Daj tyle, ile jest napisane na opakowaniu - wystarczy.

edit: ja dawałam godzinę po posiłku

Agata22 Wysłany: 2013-08-30, 09:34   
Starsza Kobieta

ja jak odrobaczałam Majke bo miała glistę to my się nie odrobaczaliśmy wystarczyło tylko dziecko odrobaczyć
przy owsikach napewno trzeba wszystkich odrobaczyć i jeszcze wszystko dookoła,

niki37a Wysłany: 2013-11-26, 19:05   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Agata22 napisał/a:
ja jak odrobaczałam Majke bo miała glistę to my się nie odrobaczaliśmy wystarczyło tylko dziecko odrobaczyć
przy owsikach napewno trzeba wszystkich odrobaczyć i jeszcze wszystko dookoła,
\

powiedz proszę jak się glisty pozbyłaś ?? :orany:

moja córka ma i mąż też i ja pewnie mam - my braliśmy vermox przez 3 dni potem 14 dni przerwy znowu vermox 3dni i 14 dni przerwa i teraz zentel 1 tabletka - pijemy do tego mieszankę ziół - zero słodyczy, cukru, dżemu itd
mam jednak wrażenie że to dziadostwo nie ma zamiaru się wyprowadzić

Agata22 Wysłany: 2013-11-26, 20:25   
Starsza Kobieta

Maja wypiła tylko 2 dawki (chyba) Zentelu i się skonczyło.

niki37a Wysłany: 2013-12-03, 20:46   

może odgrzewam temat, ale walczę niestety nieskutecznie z glistą ludzką
jestem załamana :zalamany:
po serii vermox, zentel + mieszanka ziół, zero słodyczy, cukru, dżemu itd - NIC NIE POMOGŁO :zalamany:
ja, mąż, i 7 letnia córka - wszyscy mamy lokatorów :przestraszony:
liczyłam że leki pomogą - dziś nasza lekarka pozbawiła mnie złudzeń mówiąc, że nie ma leku który by to od ręki wyleczył, leczenie jest długie i polega na podawaniu leków jak wyżej przez długi czas :szok:
RATUNKU - czy ktoś to wyleczył skutecznie ???
wyczytałam że w USA stosują na glistę STROMECTOL - czy ktoś to stosował i z jakim skutkiem ( w PL jest niedostępny ) :masakra:
BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA WSZELKIE PORADY !!!

gunia1984   Wysłany: 2014-01-16, 03:23   

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
Witam.
mój syn nie ma żadnych objawów zarobaczenia. Pierwsze badanie jakie wykonaliśmy zrobiliśmy ze względu na pokrzywkę która pojawiła się na brzuszku dziecka. W 2 próbce znaleziono jaja glisty. Przeleczyliśmy syna (my z mężem również) 2 krotnie Pyrantelum Medana (syn zawiesina, my tabletki) i po 2 tygodniach od ostatniej dawki wykonaliśmy ponownie w NFZ badania. Niestety ponownie były jaja. Podaliśmy dziecku (wtedy już tylko jemu) kolejną (3) dawkę leku, a następnie 5 krotnie przebadaliśmy kał, już w innym laboratorium (każda próbka była zbierana w odstępach 3 dni). Nic nie wykryto. Odczekaliśmy 2,5 tygodnia i ponownie pobraliśmy kał w 3 próbkach co 2-3 dni. Tym razem badania zostały przeprowadzone w innym laboratorium. Nic nie stwierdzono.
Oprócz tej pokrzywki która byłą jakieś 2,5 miesiąca temu i znikła po podaniu Clemastinum i Zyrtecu dziecko nie ma żadnych objawów... Syn do tej pory był okazem zdrowia... Jedyne co mnie niepokoi to to, że w przeciągu 3 miesięcy syn raz zachorował na zapalenie oskrzeli a później na zapalenie krtani. Poza tym nic. Dziecko nie kaszle, ładnie je, przybiera na wadze, pięknie przesypia całą noc, na skórze nie ma żadnych wykwitów, nie zgrzyta zębami. W związku z tym mam pytanie:

Czy jest możliwość aby w tym pierwszym laboratorium (NFZ) wyszedł wynik fałszywie dodatni?

Czy przy każdym zarobaczeniu po podaniu leku widoczne są glisty w kale? Bo niby mój syn miał glistę, teraz po 8 krotnym przebadaniu nic nie wykryto a ja w kale u dziecka nic nie zauważyłam.

Ile jeszcze mam zrobić badań kału żeby być w miarę pewna, jak sądzicie?

Powiem jeszcze, że w poprzednim tygodniu oddałam 3 próbki do prywatnego labu (tak jak już pisałam, w poniedziałek otrzymałam wynik ujemny). Mimo to nadal co 2 dni zbieram kolejną partię kału i mam zamiar oddać je do badania. Rozmawiam z lekarzem, który mnie poinformował, że skuteczność ich badań jest rzędu 97-98%. 100% badań nie ma. Rozumiem, że w momencie kiedy jaj nie ma to ich nie znajdą, ale jak już są to dają 97-98% że zostaną one wyłapane, tak?
Dziewczyny może któraś z Was udzieli mi informacji co ile glisty wydalają jaja wraz z kałem? Wiem, że składają ich do 200 000 dziennie, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji co ile one są wydalane na zewnątrz?

Edytowałam nazwę prywatnego laboratorium. Kary
Ostatnio zmieniony przez Kary 2014-01-16, 06:57, w całości zmieniany 2 razy  

gunia1984 Wysłany: 2014-01-16, 10:59   

Dlaczego moja wypowiedź została edytowana? Czemu nie mogę użyć nazwy labu w którym wykonałam badania? Inne dziewczyny wcześniej wymieniały tę nazwę i nikt im nie wykasowywał wypowiedzi... :/

Ajka Wysłany: 2014-01-16, 11:19   

Forumowy wyjadacz

gunia1984 napisał/a:
Dlaczego moja wypowiedź została edytowana? Czemu nie mogę użyć nazwy labu w którym wykonałam badania? Inne dziewczyny wcześniej wymieniały tę nazwę i nikt im nie wykasowywał wypowiedzi...

Rejestrujac sie na forum zaakceptowalas regulamin. Tam jest wszystko ladnie napisane.

gunia1984 Wysłany: 2014-01-16, 12:16   

Nie no ok, nie ma problemu ale zastanawiałam się dlaczego jedne dziewczyny wpisały nazwę labu i było ok a mnie "edytowano"... Ale nie ma problemu ;)

Odpowiedz do tematu