Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
pasożyty-odrobaczacie??
Autor Wiadomość
gunia1984 Wysłany: 2014-01-21, 23:55   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
No i mam kolejne wyniki z próbek kału. Nadal czysto. Czyli ostatnie 11 próbek nic nie wykazało. Słyszałam, że jak IgE całkowite jest podwyższone to również może świadczyć o zarobaczeniu. Robiłam to badanie synkowi, które jest w normie. Wynik mojego dziecka to 16,34 IU/ml gdzie wartość maksymalna to 60. Dr z którym jestem w stałym kontakcie radzi abym zrobiła jeszcze morfologię krwi z rozmazem ręcznym i badania krwi IgG przeciw gliście ludzkiej.

Dziewczyny odezwijcie się...

gunia1984 Wysłany: 2014-01-29, 09:26   

Właśnie dostałam kolejne wyniki z laboratorium F. w Warszawie. Czysto :) 14 badań kału nic nie wykryło. W grudniu zrobiłam 5 badań (5, 8, 11, 14 i 17 grudnia) i w styczniu w F. 9 badań (5, 8, 10, 13 stycznia, a następnie kał do pojemniczków był zbierany od 15 stycznia do 27 stycznia codziennie). Napisałam do Dr O. czy w takim razie mogę być spokojna o to że syn nie ma glistnicy? Odpisał, że jeśli kilka badań było zrobionych podczas pełni to raczej tak. W grudniu pełnia była 17 i tego dnia był pobrany kał do analizy, a w styczniu pełnia była 16 i wtedy kał był pobierany zarówno 15 jak i 16 i 17 stycznia. Cyba mamy to dziadostwo już za sobą... Chociaż ja będę się upierać iż mój syn nigdy nie miał glisty ludzkiej. Zero objawów. Chyba wynik w tym pierwszym laboratorium był fałszywie dodatni... Jak czytam na forach ile ludzie się męczą z glistnicą to aż mi się wierzyć nie chce że akurat my mieliśmy tyle szczęścia że po 3 dawkach Pyrantelum Medana mamy to za sobą (diety nawet podczas leczenia nie mieliśmy, nie stosowaliśmy żadnych sposobów wspomagających)... Więc chyba u nas jednak tej glistnicy nie było... Dr O. napisał mi że często zdarzają się pomyłki w laboratoriach i że o leczeniu decydują najczęściej objawy a nie wyniki badań :)

Znając mnie to jeszcze pewnie mimo 14 krotnego wyniku ujemnego zrobię jeszcze kilka powtórek badania kału i pewnie tą morfologię z rozmazem ręcznym i IgG przeciw gliście ludzkiej... ehhhh wydam majątek na te badania ale MUSZĘ BYĆ PEWNA ŻE NIC MOJEMU DZIECKU NIE JEST!!!

P.S. Wczoraj czytałam artykuł Dr Wartołowskiej, która twierdzi że przy leczeniu glistnicy dieta nie jest ważna, że nie ma ona żadnego znaczenia...

Oliv Wysłany: 2014-02-12, 18:28   
Oliv

Czesc dziewczyny :) Zaczne od tego, ze mam synka 1 rok i 8 mies. Zauwazylam u niego zgrzytanie zebami przez sen, a raczej uslyszalam.Kilka dni temu. Do tego ma kaszel taki napadowy. Maz z racji tego, ze kiedys mial jak byl dzieckiem owsiki i to 2 razy, przejrzal kupe malego w pieluszce i widzial owsiki. Ja sie przygladalam dzis rano i nie widzialam. Moze nie wiem jak wygladaja, albo nie potrafie rozpoznac. Bylismy z malym u pediatry od razu wypisala pyrantelum dla malego zawiesine dla nas tbl. I dawkowanie wydalo mi sie za duze po przeczytaniu ulotki i calego tego forum, nasz synek wazy 12kg, a ona zalecila 5 ml raz i po 10 dniach znow 5 ml. Nie wiem juz jak mu podac... Czy moze lepiej najpierw zrobic badania w laboratorium? Poradzcie prosze. Oliv.

Edit: Dodam jeszcze, ze lekarka pytala mnie o wage dziecka,powiedzialam ze 12kg bardzo wyraznie, bo mowie tak na codzien. No i przepisala te 5ml jednorazowo...

Edytowałam i scaliłam. Kary
Ostatnio zmieniony przez Kary 2014-02-13, 07:16, w całości zmieniany 2 razy  

gunia1984 Wysłany: 2014-02-15, 22:02   

Mój synuś jak przyjmował Pyrantellum miał jakieś 21 miesięcy i dałam mu dawkę 4 ml. Nic się nie działo, ale jak nie jesteś pewna to lepiej skontaktuj się ponownie z pediatrą :)

Oliv Wysłany: 2014-02-16, 08:38   
Oliv

Dałam mu 3,5 ml i nic się nie działo na szczęście. Objawy ustały, przestał zgrzytać zębami i drapac sie po pupie. Miał zaczerwieniony odbyt- to też zniknelo. No iw kupie nie ma robakow :) Oby to cholerstwo nie wrocilo :)

gunia1984 Wysłany: 2014-02-16, 16:06   

Leczyliście się całą rodziną? Przy owsicy to bardzo ważne!!! Poza tym należy dzień po podaniu leku dokładnie wysprzątać mieszkanie (łącznie z praniem ubrań, pościeli).

Oliv Wysłany: 2014-02-16, 18:25   
Oliv

Tak tak :) cała rodzina odrobaczona i wszystko pozmieniane i wyprane bardzo starannie :)
Ciekawą rzecz pani doktor powiedziała, bo mieszkamy z teściem i jego nie trzeba było odrobaczać, bo osób po 60 roku życia juz sie nie odrobacza...

Marchefka Wysłany: 2014-02-16, 21:24   
Poważnie uzależniona

Oliv napisał/a:
mieszkamy z teściem i jego nie trzeba było odrobaczać, bo osób po 60 roku życia juz sie nie odrobacza...

a to ciekawe, czy to argumentowala ? nam lekarz dla odmiany zalecił zeby dziadkowie dzieci, majacy z nimi czesty kontakt, ale nie mieszkajacy razem tez przeszli kurację. Nie wspominał o zadnej granicy wiekowej.

Oliv Wysłany: 2014-02-17, 07:54   
Oliv

Nie wytłumaczyła czemu, tylko już mnie szybko wygoniła z gabinetu, jakbym jej przeszkadzala :( Musze zmienic pediatre, bo mnie zaczyna draznic juz od jakiegos czasu ta nasz obecna :/
W kazdym razie nie znalazlam nic na ten temat w googlach.
Ale powiem szczerze, ze wlalabym, zeby jednak tez sie odrobaczyl skoro z nami mieszka, tylko ze lekarzowi nie da sie nic wytlumaczyc - on wie lepiej zawsze... Przepisze malego do innego pediatry badz innej i poprosze mimo wszystko o dawke dla tescia. Moze nie jest za pozno...

Olaja Wysłany: 2014-02-17, 08:08   

Starsza Kobieta

Oliv napisał/a:
Ciekawą rzecz pani doktor powiedziała, bo mieszkamy z teściem i jego nie trzeba było odrobaczać, bo osób po 60 roku życia juz sie nie odrobacza...

W naszym kraju na ludzi po 60-tce to już się przysłowiową laskę kładzie... :oczami:
Sorry, ale to co napisała Oliv brzmi absurdalnie :zdziwko:

Co do zgrzytania zębami nasz pediatra twierdzi, że absolutnie nie jest to objawem posiadania robaków.

"Są tylko dwie rzeczy, które powinniśmy dać swoim dzieciom: korzenie i skrzydła"

Oliv Wysłany: 2014-02-17, 08:22   
Oliv

Masz rację, osoby po 60 to już do trumny się powinno klaść wg NFZ :/
Ja wyczytalam, ze to zgrzytanie zebow jest odruchem nerwowym, gdyz robale draznia konce nerwowe bodajze jelit i to jest jakis bezwarunkowy odruch.
Jednak w tym wszystkim to bylo pierwsze na co zwrocilam uwage, wiec mozna powiedziec ze pomoglo zgrzytanie zebami. Wczesniej w zyciu bym tego nie powiazala ze soba bow ydawalo mi sie to conajmniej smieszne :)

Zmora Wysłany: 2014-03-29, 10:40   

Starsza Kobieta

kometa napisał/a:
kapelusik napisał/a:
Kał noszę tylko do jednego, wiarygodnego laboratorium. W innych zawsze otrzymywałam wynik negatywny.

Mozesz podac namiary??

kapelusik już dawno nie była na forum, ale może któraś z wrocławianek wie, o który lab chodziło?

edit: Aha, czy badania kału oraz krwi w kierunku glistnicy są refundowane przez NFZ i można dostać skierowanie od lek. pierwszego kontaktu?

Izuu Wysłany: 2014-03-29, 13:56   
Poważnie uzależniona

Dziewczyny, po jakim czasie Wasze dzieci przestały zgrzytac zębami, po podaniu leków?
Mam pacjenta, który mimo przeliczenia nadal zgrzyta.

Kocham Cię jak stąd do Księżyca... i z powrotem.

Izuu Wysłany: 2014-03-31, 18:51   
Poważnie uzależniona

Postanowilam, ze rodzinnie sie odrobaczymy. Doktorek przepisał nam Zentel, Młody 20ml my po tabletce na noc. Zalecił z rana pranie pościeli, sprzątanie. Mam pytanie czy ja powinnam wyprac wszystkie komplety pościeli, bielizny które mamy czy powiedzmy te które sa aktualnie w użyciu?
:padam: :padam:

Czy przy Zentelu trzeba sie wystrzegac cukru ?

Kocham Cię jak stąd do Księżyca... i z powrotem.

hadimo Wysłany: 2014-07-04, 08:33   

Ja odrobaczam moją rodziną profilaktycznie od dawna, dawna, na co dzień bardzo dbamy o higienę, ale wiem, że to nie wystarczy, moje dzieci uwielbiają zabawy w piaskownicy, a ja bardzo często im towarzyszę.
Ostatnio zmieniony przez Kary 2014-07-04, 08:49, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu