Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
drewniany blat
Autor Wiadomość
Qurczak Wysłany: 2010-05-03, 22:22   

Poważnie uzależniona

Ja olejuję zwyczajnym olejem spożywczym. Tak mi polecił nasz wykonawca. Nie przecierałam papierem - wystarczyło kilka razy zaolejować i zrobił sie idealnie gładki.
Głeboskość mam 70 cm ( specjalnie zamawialiśmy szerszy, by miec wiecej blatu roboczego).
mamy z teaku - po olejowaniu nabrałm pięknego czerwonego koloru.

Blutka Wysłany: 2010-05-04, 06:24   

Starsza Kobieta

Fikander - te łączenia są widoczne, jak się do blatu podejdzie, ale w ogóle nie zwraca się na nie uwagi. Zdjęcia mojego są w wątku budowlanym.

Fikander Wysłany: 2010-05-04, 08:58   

Net włączony- gar z zupą spalony
bezogródkowiec

kurczaku, od początku samym spożywczym olejujesz? Na początku nie był jakimś chemicznym olejowany? I jakim spożywczym? Lnianym?
Czytałam na forum gazety, że Beckers najlepszy, ale to przecież chemia :/ Ale jak piszesz, że spożywczym można, to fajnie. Ile razy spożywczym na początku olejowałaś?

"Święta, święta i po świętach..." - Paulo Coelho

Pysiak Wysłany: 2010-05-04, 11:06   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

mam blat dębowy, nie ikeowski, zamawialiśmy w Białej Podlaskiej bo wymiary Ikeowskie zupełnie nam nie pasowały, btw. nawet z transportem taniej wyszło.
Zaolejowany - pardon, zawoskowany (tym preparatem z Castoramy, chyba Osmo) - został dwa razy, tuż po zamontowaniu i jak wysechł, to jeszcze raz. Od tamtej pory minął rok i jeszcze nie zdążyłam go powtórnie zaolejować.
I mimo iż regularnie jest mokry, plamiony, nie raz oberwał i buraczkami, i herbatą, i cytryną - nie ma żadnych plam. Rysy czy wgniecenia owszem, bo zdarzyło mi się że nóż mi zjechał z deski :zawstydzony: Ale to mi nie przeszkadza i IMHO dodaje mu szlachetności :cool2:

Madeleine Wysłany: 2010-05-04, 12:08   

Starsza Kobieta

Oto mój blat - kolory rzecz jasna trochę przekłamane. Idąc za ciosem zawoskowałam go właśnie ponownie, zdjęcia sprzed operacji:

Fikander Wysłany: 2010-05-04, 13:04   

bezogródkowiec

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) i za zdjęcia. No piękne są drewnie blaty :oczami:

Madeleine Wysłany: 2010-05-04, 15:41   

Starsza Kobieta

mam, ale musiałabym zrobić zdjęcie z nimi - odezwę się na priv, coby wątku nie zaśmiecać

Fikander Wysłany: 2010-05-04, 18:37   

bezogródkowiec

E tam zaśmiecać ;) Też chętnie zobaczę, bo bardzo ładne. Myślałam, że to tapeta.

Qurczak Wysłany: 2010-05-05, 05:34   

Poważnie uzależniona

Fikander napisał/a:
kurczaku, od początku samym spożywczym olejujesz? Na początku nie był jakimś chemicznym olejowany? I jakim spożywczym? Lnianym?
Czytałam na forum gazety, że Beckers najlepszy, ale to przecież chemia :/ Ale jak piszesz, że spożywczym można, to fajnie. Ile razy spożywczym na początku olejowałaś?

Od początku tylko traktowany jest spożywczym. zabij ale nie pamieatam jakim - chyba najzwyklejszym słonecznikowym. Zadnych wosków i nnych profesjonalnych rzeczy nie stosowałam. Moj wykonawca któremu ufam powiedział, ze to wystarczy. Ze nie ma sensu wydawac na drogie preparaty.Ten sam blat mam w łazience i bateria wychodzi z blatu. Z blatem nic się nie dzieje.
ale on polecił mi na blat teak.

gonick Wysłany: 2010-05-05, 08:59   

Poważnie uzależniona
Bajabongo fajlure

kurczak napisał/a:
Moj wykonawca któremu ufam powiedział, ze to wystarczy. Ze nie ma sensu wydawac na drogie preparaty.

Pomieszkasz dwa lata i zobaczysz, że nie wystarczy :cenzura:

Bibatrix Wysłany: 2010-05-05, 11:08   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

gonick, tez masz drewniany i cos sie z nim porobilo?

Julies Wysłany: 2011-05-14, 15:05   

Poważnie uzależniona

A czy blaty drewniane w ikei dostępne są od ręki? Można je pooglądać na żywo i kupić ot tak, czy trzeba zamawiać?

My
Podaruj Marcinowi 1%
Opałek

iskra Wysłany: 2011-05-14, 15:09   

Julies, są dostępne, ale tylko w szerokościacj 60 i 62 cm. Są na ekspozycjach więc można sobie pomacać. :)

Julies Wysłany: 2011-05-14, 15:17   

Poważnie uzależniona

Właśnie o 62 mi chodzi. Super....zatem czeka mnie wycieczka w celu wymacania ;)

My
Podaruj Marcinowi 1%
Opałek

kataryyna Wysłany: 2013-06-18, 10:17   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
Witajcie, zarejestrowałam się na tym forum, ponieważ od kilku tygodni walczę z remontem mojego mieszkania i chyba zaczyna brakować mi cierpliwości :rozpacz: Też chcę mieć drewniane blaty w kuchni. Wyglądają pięknie, są klasyczne, eleganckie i przede wszystkim wytrzymałe (oczywiście jeśli odpowiednio o nie dbamy). Nie chcę brać z Ikei, bo mam zaufanego dostawcę, który robił mi podłogi i blatami też się zajmuje. Poza tym potrzebuję dłuższych niż te oferowane w sklepie, więc robię na wymiar. Zależy mi na tym, aby blaty były bardzo jasne. Wypatrzyłam sobie buk :hyhy: jest piękny i pasuje kolorystycznie do zamysłu mojej kuchni :P ale z tego co wyczytałam, to egzotyczne drewno o wiele lepiej sprawdza się w przypadku blatów, które bądź co bądź są narażone na wilgoć i zarysowania. Fachowiec z firmy [uznane za rekleme/carol], która będzie robić mi ten blat i montować polecił mi bambus. Też jasne drewno, podobno o wiele bardziej trwałe ze względu na warunki, w jakich rośnie, ale też droższe niż nasz krajowy buk. No i teraz mam dylemat. Zwracam się z pytaniem do osób, które już użytkują takie blaty, a jakiego drewna macie je zrobione i czy rzeczywiście egzotyczne lepiej się sprawdza? Pozdrawiam :)

Nie, bo nie.
Ostatnio zmieniony przez carol 2013-06-18, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu