Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy należy odwozić gości po weselu???
Autor Wiadomość
Jo76 Wysłany: 2011-03-02, 12:04   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: Gimbla
justyna_s_s napisał/a:
owca napisał/a:
ale jednak parę osób będzie bez samochodu i nimi jakoś trzeba się zająć.

wydaje mi się, że zapewnienie transportu powinno być sprawą indywidualną. Młodzi mają tak wiele spraw do załatwienia przed ślubem, że nie powinni już zaprzątać sobie głowy takimi "gupotami".

Wg mnie - jesli mlodzi nie maja do tego 'glowy', powinni sie tym zajac rodzice, swiadkowie...

Banda
Z K i E

Lia Wysłany: 2011-03-05, 12:48   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: Szukałam bujanej owcy
Ja miałam tylko kolację ślubną. Goście we własnym zakresie się zjawili i pożegnali. Nocleg zapewnialiśmy świadkowi (przyjaciel Hiszpan). Nikogo nie odwoziliśmy, goście sami wrócili do hoteli, noclegów u znajomych, swoich domów taksówkami. Goście pojawili w Warszawie sprawdzając wcześniej, gdzie mieści się Pałac Ślubów, było kilkanaście osób przyjezdnych. Do restauracji poszliśmy wszyscy na piechotę spacerkiem. Uważam, że to sprawa indywidualna, ale gdyby wesele odbywało się na uboczu, przypuśćmy w dworku pod Warszaw, ja bym załatwiła autobus.

Joanka_Gdansk Wysłany: 2011-03-26, 22:11   

My zamawialiśmy taksówki dla niezmotoryzowanych gości, bo wesele mieliśmy 10km za Gdańskiem. Ale sama byłam na wielu weselach i chyba tak pół na pół mi się zdarzało, że mogliśmy liczyć na zorganizowany transport. No i zawsze była to raczej miła niespodzianka bardziej, niż tradycja ;)

ania_ Wysłany: 2011-04-26, 10:14   

Net włączony- gar z zupą spalony
z krainy Muminków

Jak do nas trafilas?: gimbla
My nie odwozilismy nikogo. Jedynie zorganizowany byl transport na trasie kosciol-sala weselna. Ale sala byla 3 km od granicy Warszawy, wiec prawie jak w Warszawie.

smoli Wysłany: 2011-04-27, 09:50   

Jak do nas trafilas?: z G.
My mieliśmy wynajęty autokar na trasie kościół-sala i rano po weselu sala-PKP/przystanek Taxi. Do domu nikogo nie odwoziliśmy i mnie na tylu weselach co byłam też nikt nie odwoził.

Szymon & Igor

Targowisko: Zabawki 0-3 lata

Peppa Wysłany: 2011-05-06, 09:51   

my zamówiliśmy transport dla gości z kościoła na salę, ponieważ przyjęcie robiliśmy jakieś 20km od miejsca ślubu i w dodatku sporo za miastem
nie chcieliśmy gości narażać na dodatkowe koszty przejazdów, bo taksówka jednak sporo by kosztowała

araara Wysłany: 2011-05-09, 19:32   

Ja się mocno zastanawiam jak ten temat rozegrać. Mam osoby z miejscowości oddalonej od Koćioła o jakieś 50km oraz z dość dalekich miejsc i myślę, że zorganizuję busy z kościła do sali ale dojazd do kościoła będzie we własnym zakresie. Osoby spoza Szczecina mają wszystkie nocleg zapewniony więc myślę, że nie będę po nie słała busów.

agrawa Wysłany: 2011-05-15, 16:23   

my mieliśmy i ślub i wesele w wiosce kawałek od Poznania (Iwno - jeśli komuś to coś mówi). Goście jakoś musieli się zorganizować, żeby tam dojechać. Rodzina męża w 90% jest z dalszych miejscowości, więc byliśmy zmuszeni żeby zagwarantować im nocleg, no i transport. Moja rodzina jest z Poznania, więc powiedziałam im, żeby poprosili kogoś, żeby ich odebrał. Mieliśmy zaklepany busik na 12 osób z opcją, że najwyżej 2 razy obróci - nie było takiej potrzeby (część gości postanowiła nie pić i wracali samochodem).
Na każdym weselu wygląda to inaczej. Byliśmy na dwóch weselach w Poznaniu, goście byli "miejscowi" i para młoda w ogóle nie martwiła się jak wrócą do domu, bo mieli w miarę blisko, a poza tym mogli sobie zamówić taksę.

Carla Wysłany: 2011-06-15, 10:19   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Czytając powyższe wypowiedzi jestem bardzo zaskoczona tym, że po weselu goście sami organizują sobie transport. Przyznam, że byłam na kilku weselach i nigdy się z czymś takim nie spotkałam - zawsze młodzi organizują transport

Alma_ Wysłany: 2011-06-15, 11:10   

Starsza Kobieta

Nawet jeśli wesele jest w mieście i można dojechać taksówką jak na każdą inną imprezę?

podwawelska Wysłany: 2011-06-15, 11:28   

Carla napisał/a:
Czytając powyższe wypowiedzi jestem bardzo zaskoczona tym, że po weselu goście sami organizują sobie transport. Przyznam, że byłam na kilku weselach i nigdy się z czymś takim nie spotkałam - zawsze młodzi organizują transport

a ja byłam na kilkudziesięciu weselach w życiu i nie spotkałam się z tym, aby dla gości był transport zorganizowany, do tego nie rozumiem jak można tym obciążać młodą parę

skoro ktoś dostaje zaproszenie, to jedzie z własnej woli i sam się powinien spiąć się w organizacji :)
spotkałam się z sytuacją, gdzie Ona była z Mazowsza, On z gór i wtedy był wynajety autokar dla tych, którzy są niezmotoryzowani, ale to uważam tylko dobra wola organizatorów ;)

Dlaczego kobiety nie chcą wychodzić za mąż? Bo dla 20 dkg kiełbasy nie warto trzymać całej świni w domu :D

izajka Wysłany: 2011-06-15, 11:47   

Poważnie uzależniona

Cytat:
spotkałam się z sytuacją, gdzie Ona była z Mazowsza, On z gór i wtedy był wynajety autokar dla tych, którzy są niezmotoryzowani, ale to uważam tylko dobra wola organizatorów

my zrobilismy tak jak podwawelska pisze. jestesmy swinie w takim razie. wszyscy w okolicy 20km musieli zorganizowac sobie transport do koscioła i na sale, załatwialismy tylko autobus w 2 strony dla chetnych z rodziny i znajomych meza (ponad 200km). tesc odwozil tez okolicznych gosci z wesela w nocy.
placilismy za wszystko sami i fundowanie taxi itp w sytuacji gdy wiekszosc zmotoryzowana albo z mozliwoscia podwiezienia przez rodzine/znajomych wydawała mi sie cokolwiek dziwna.

Iga&Judyta

kotetsu Wysłany: 2011-06-15, 16:09   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

My organizowaliśmy wesele, gdzieś w połowie drogi między naszymi miastami rodzinnymi - był bus z kościoła pod salę, a potem dwie jazdy do każdego miasta - powiedzieliśmy od początku, że będzie możliwość powrotu koło 1 i koło 4. W końcu wesele się skończyło koło 3,4, a kurs był tylko jeden do każdego miasta i jeden dla nas do domu.
Ale to głównie dlatego tak zrobiliśmy, że sala nie była w mieście, więc byłoby trudniej samemu taxi się wybrać.

Jadwiga11 Wysłany: 2016-09-01, 07:43   

Jak my organizowaliśmy wesele to odwoziliśmy gości. Hotel był kawałek drogi od sali, dlatego zdecydowaliśmy się na ten krok. W ogóle bardzo miło wspominam jazdę, a już w szczególności do kościoła, bo mieliśmy wynajętą limuzynę z Gliwic. Zresztą, jeżeli interesuje was ten temat i jesteście z tych okolic to koniecznie sprawdźcie tą stronkę: uznane za reklame/carol
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-09-02, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  

ratajka Wysłany: 2016-10-19, 10:51   

Najlepszą opcją jest urządzenie przyjęcia tam, gdzie będą noclegi, a mianowicie w hotelu. ;) My tak zrobilismy i to był nasz najlepszy pomysł. Goście od razu po zakończeniu wesela szli spać i potem mogli bez problemu dotrzeć na poprawiny. U nas organizacja wesela w hotelu pomogła nam uniknąć wielu problemów, pierwszy był taki, że większość naszych gości nie była z Krakowa, a urządziliśmy wesele na uznane za reklamę/carol, więc tylko 5 osób było miejscowych. :D W hotelu było bardzo fajnie, przestronna sala i komfortowe pokoje, więc wszyscy byli zadowoleni.
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-12-07, 09:23, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu