Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciśnieniomierz.
Autor Wiadomość
Medow Wysłany: 2011-11-29, 20:40   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Wyciągam

Chcę kupić coś dokładnego, do częstego mierzenia, wiem tylko tyle, że ma być naramienny. Na all widzę podział na automatyczne i półautomatyczne, którą opcję polecacie ?
Może ktoś jeszcze jakiś model poleci
:padam:

letnie cuda

Sill Wysłany: 2011-11-29, 21:13   

Poważnie uzależniona

Medow, ja mam:

PANASONIC EW 3106

funkcja ostrzegania o nadciśnieniu Panasonic System FUZZY LOGIC - Inteligentna technika pomiarowa
czytelny cyfrowy wyświetlacz LCD, ciekłokrystaliczny
trzy lata gwarancji

Ciśnieniomierz PANASONIC EW 3106 jest urządzeniam automatycznym. Służy do pomiaru ciśnienia na ramieniu. Jest to nowoczesny, wysokiej jakości sprzęt. Idealny do częstych pomiarów w domu. Umożliwia kontrolę i zapis ciśnienia krwi przez długi czas wraz z odczytem średniej pomiarów. Posiada funkcję ostrzegania o nadciśnieniu. Wyposażony jest w duży, czytelny wyświetlacz i obszerny mankiet 20 - 34 cm. Ciśnieniomierz PANASONIC EW 3106 ma również możliwość zapisu w pamięci do 42 wyników. Dodatkowo oblicza średnią wyników i pozwala na dokonanie pomiaru przy arytmii serca. Dane techniczne: migotanie kolorowych diod na wyświetlaczu sygnalizuje wysokie wartości ciśnienia zakres pomiaru 0-280mmHg dokładność + / - 3% zasilany na 4 baterie 1,5V typu AA LR6 wyłącznik automatyczny po ok. 5 min po zakończeniu pomiaru waga 285 g (bez baterii) oscylometryczna metoda pomiaru duzy mankiet XXL 35-44 cm

Jestem zadowolona bardzo. W szpitalu na Madalińskiego mieli dokładnie ten sam model.

Lorien Wysłany: 2011-11-30, 08:48   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ja też dwa tygodnie temu przegrzebywałam ten temat :zawstydzony: więc mogę się podzielić moim nabytkiem, z którego jestem bardzo zadowolona, cenowo też jest interesujący:

Ciśnieniomierz naramienny automatyczny AND UA-631.

Jest to elektroniczny w pełni automatyczny aparat do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi na przedramieniu, wyposażony w unikalny system IHB (IRREGULAR HEARTBEAT INDICATOR).
System IHB pozwala dokonać pomiaru ciśnienia przy nieregularnym pulsie, który określono jako puls różnicy się o 25% od średniego w trakcie wykonywania pomiaru ciśnienia krwi. Jest to duże ułatwienie dla osób u których występują zaburzenia rytmu serca, charakteryzujące się niemiarową bądź przyspieszoną pracą serca spowodowaną patologiczną nadpobudliwością mięśnia sercowego (np. arytmia).
Możliwość zapisania 30 ostatnich pomiarów (pamięć) oraz możliwość wyliczenia średniej. Automatycznie umieszcza wynik w odpowiednim przedziale: optymalne ciśnienie, łagodne nadciśnienie, średnie nadciśnienie, wysokie nadciśnienie (klasyfikacja ciśnienia krwi według WHO)

Ciśnieniomierz dokonuje pomiaru ciśnienia metodą oscylometryczną. Urządzenie posiada czytelny 3-liniowy wyświetlacz na którym jednocześnie jest wyświetlane ciśnienie skurczowe, rozkurczowe i puls.
Wygodny, komfortowy mankiet SlimFit dopasowujący się do każdego przedramienia o obwodzie 22 cm - 32 cm
Używanie tego ciśnieniomierza jest rekomendowane przez Instytut Kardiologii w Warszawie oraz Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego.

Medow Wysłany: 2011-12-01, 12:54   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

dzięki dziewczyny :)

letnie cuda

hornwellness Wysłany: 2012-01-10, 09:30   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Witam,
prosze o ustalenie z administratorem ceny za reklame
Ostatnio zmieniony przez carol 2012-01-10, 10:16, w całości zmieniany 1 raz  

beatka Wysłany: 2012-02-04, 15:37   

Jak kupiła [treść usunięto - naruszenie regulaminu VI.4]. Bardzo dobry.
Jeżeli zależy ci na dokładności, to polecam aparat zegarowy, a nie automatyczny.
Można takie kupić do użytku domowego. Mają wtedy stetoskop wbudowany do mankietu.
Zobacz jeszcze ten poradnik: Jak wybrać aparat do mierzenia ciśnienia?.
A może rtęciowy?
Ostatnio zmieniony przez ilea 2012-02-04, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  

skiapa Wysłany: 2012-02-04, 17:16   

Kupowałem kiedyś na allegro, sortowałam według popularności, co kupują inni najczęśiej.
Działa fajnie do dziś.

aneczkakropeczk Wysłany: 2013-02-02, 14:23   

a ja polecę ostatni mój zakup - ten ciśnieniomierz:

...

Znana firma i bardzo sympatyczne urządzenie. Cena jest atrakcyjna, jak na taki sprzęt.

Post edytowany - naruszenie regulaminu forum VI.1 /ilea
Ostatnio zmieniony przez ilea 2013-02-02, 15:35, w całości zmieniany 1 raz  

kaska21 Wysłany: 2013-07-03, 11:18   

To fakt, ciśnieniomierze kupowane w supermarketach psują się strasznie szybko - też się o tym przekonałam... Kilka miesięcy temu kupiłam ciśnieniomierz w internetowym sklepie medycznym[ciach] i na razie sprawdza się super. Zdecydowałam się na model manualny, gdyż jest po prostu rzetelniejszy, a bardzo mi na tej dokładności zależało. Oto model, który używam: uznane za reklame/carol
Ostatnio zmieniony przez carol 2013-07-15, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  

Eizzy Wysłany: 2013-08-13, 11:23   

Sama niedawno robiłam przegląd ciśnieniomierzy i ostatecznie zdecydowałam się na profesjonalny, z dwóch powodów. Po pierwsze, są one bardzo dokładne, a słyszałam negatywną opinię odnośnie tego na temat ciśnieniomierzy elektrycznych. Po drugie, są wygodne, osoba starsza sama może z niego skorzystać, co z kolei nie jest możliwe przy ciśnieniomierzu mechanicznym. Więc jeśli szukasz sprzętu dla swojej babci, to wydaje mi się, że to będzie dobry wybór.

[ciach]

Uznane za reklamę/ilea
Ostatnio zmieniony przez ilea 2013-08-13, 12:56, w całości zmieniany 1 raz  

Olaja Wysłany: 2013-11-07, 08:27   

Starsza Kobieta

Wyciągnę temat, bo chcę rodzicom kupić ciśnieniomierz naramienny. Oboje mają nadciśnienie, a używają nadgarstkowego...

Licho napisał/a:
Teraz co prawda kupiłabym inny (właśnie taki, jaki nabyłam mamie w prezencie, też Braun tylko model 5900),

Zainteresowałam się mocno tym modelem. Możesz po czasie jaki upłynął od twojego postu coś napisać o tym ciśnieniomierzu? Sprawdził się? Nadal polecasz?

Najpierw myślałam o firmie Omron, ale kilka z Was odradziło, więc już się zniechęciłam.

"Są tylko dwie rzeczy, które powinniśmy dać swoim dzieciom: korzenie i skrzydła"

Blutka Wysłany: 2013-11-07, 08:29   

Starsza Kobieta

Ja mam od siedmiu lat ten sam ciśnieniomierz Geratherm i nic mu nie mogę zarzucić. Prosty, bez bajerów, ale mierzy solidnie, dobrze wykonany i generalnie - ciągle jak nowy.

Caska Wysłany: 2013-11-07, 08:35   

Forumowy wyjadacz

Ja od 4 lat używam OMRONa M2:

I nie mam mu nic do zarzucenia.

Licho Wysłany: 2013-11-07, 10:57   

Forumowy wyjadacz

Olaja napisał/a:
Zainteresowałam się mocno tym modelem. Możesz po czasie jaki upłynął od twojego postu coś napisać o tym ciśnieniomierzu? Sprawdził się? Nadal polecasz?

Swój polecam nadal, kilka lat już upłynęło od zakupu, a nadal nie sprawia problemów.
Co do modelu maminego - zadzwonię i zapytam.

:police:

Olaja Wysłany: 2013-11-08, 08:26   

Starsza Kobieta

Dzięki dziewczyny :padam:
A jak z rękawami w tych urządzeniach. Dla dorosłego średnich rozmiarów będą ok?

"Są tylko dwie rzeczy, które powinniśmy dać swoim dzieciom: korzenie i skrzydła"

Odpowiedz do tematu