Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Pożyczanie książek
Autor Wiadomość
Nabla Wysłany: 2010-05-24, 11:41   

Starsza Kobieta
Every man must dine

sofia napisał/a:
Na szczęście należę do tych osób, które oprócz gromadzenia także czytają, a nie tylko ustawiają równo na półkach

A mnie czasem gubi kupowanie ksiazek hurtowo (Amazon). Zamawiam wiele, majac ochote na wszystkie. A potem czesto jest tak, ze ksiazka czeka na wlasciwy nastroj... i czeka.... i czeka... Teraz tak "Wladce much" przekladam z miejsca na miejsce, a w miedzyczasie zdazylam przeczytac kilka innych rzeczy.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

MiuMiu Wysłany: 2010-05-24, 11:52   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Nabla napisał/a:
ze ksiazka czeka na wlasciwy nastroj... i czeka.... i czeka...

Też tak mam :hyhy: Po przeprowadzce przewidziałam nawet na regale jedną osobną półkę na takie nowe, nieczytane książki. I czekają w kolejce z tymi przeczytanymi do połowy.

Syn i Synek

sofia Wysłany: 2010-05-24, 11:52   

Poważnie uzależniona

Nabla napisał/a:
sofia napisał/a:
Na szczęście należę do tych osób, które oprócz gromadzenia także czytają, a nie tylko ustawiają równo na półkach

A mnie czasem gubi kupowanie ksiazek hurtowo (Amazon). Zamawiam wiele, majac ochote na wszystkie. A potem czesto jest tak, ze ksiazka czeka na wlasciwy nastroj... i czeka.... i czeka... Teraz tak "Wladce much" przekladam z miejsca na miejsce, a w miedzyczasie zdazylam przeczytac kilka innych rzeczy.

No wiesz, takich książek to ja też mam kilka. Kupiłam z zamiarem przeczytania i tak sobie leżą. Na przykład "Chwile istnienia" Virginii Woolf czekają na swoją kolejkę już dobrze ponad rok. Ale to depresyjna książka, więc czekam na opowiednio wysoki poziom serotoniny w organizmie ;)

MarMaja Wysłany: 2010-05-24, 12:13   

Starsza Kobieta

Pod tymi zdaniami, jak najbardziej mogę się podpisać:
MiuMiu napisał/a:
fakt jest taki, że książki czytane tylko przeze mnie są jak nowe, te które były pożyczone choć raz mają różne defekty.

ziel_lena napisał/a:
Kiedy pożyczam od kogoś, boję się, że przypadkiem się zniszczy lub że przetrzymam za długo.

till napisał/a:
cudza własność to dla mnie rzecz niemal święta, o którą dbam lepiej niż o własne.

till napisał/a:
mam wredny zwyczaj czytania w wannie

dobbi napisał/a:
mam jakąś blizej nieokreśloną schizę (to samo w przypadku płyt), że zniszczy, nie odda, że przepadnie na wieki, a to przecież bezcenne...

anonimka napisał/a:
Żeby uniknąć niedomówień opięczętowałam sobie wszystkie książki - imię, nazwisko, miasto. Teraz jak ktoś znajdzie książkę pożyczoną, będzie wiedział komu oddać
coraz częściej mam ochotę zrobić, to samo.
Kirka napisał/a:
Nie przeszkadzaja mi pobrudzone ksiazki, pochlapane, utopione itp W ten sposob widze, ze zyja. A jednak pobazgrane ksiazki, to dla mnie profanacja, ksiazka jest juz zapisana i dodawanie swoich bazgrolow jest dla mnie nietaktowne.
ja mam odwrotnie - nie przeszkadzają mi adnotacje lub podkreślenia tak bardzo, jak poplamienie, pozaginanie i ogólne wymiętolenie.

Nabla napisał/a:
A mnie czasem gubi kupowanie ksiazek hurtowo (Amazon). Zamawiam wiele, majac ochote na wszystkie. A potem czesto jest tak, ze ksiazka czeka na wlasciwy nastroj... i czeka.... i czeka...

tez tak mam, ale ja to lubię. Cieszy mnie myśl, że mam na półce ksiązki, których czytanie jeszcze przede mną i lubię mieć wybór. Nie znoszę sytuacji, kiedy mam w zasadzie tylko przeczytane ksiażki albo takie, których czytanie porzuciłam w trakcie.

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

Pescecane Wysłany: 2010-05-25, 11:33   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

MarMaja napisał/a:
anonimka napisał/a:
Cytat:
Żeby uniknąć niedomówień opięczętowałam sobie wszystkie książki - imię, nazwisko, miasto. Teraz jak ktoś znajdzie książkę pożyczoną, będzie wiedział komu oddać

coraz częściej mam ochotę zrobić, to samo.

Ja od zawsze mam każdą książkę podpisaną imieniem i nazwiskiem. Nie obchodzi mnie co pomyślą inni ;)

furia Wysłany: 2010-07-31, 18:30   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Wymieniamy się książkami, tylko ze sprawdzoną grupką przyjaciół. Jak dotąd nie miałam żadnych zastrzeżeń, oni również. :) Zawsze książki wracają w takim stanie jakim pożyczyliśmy lub odwrotnie.

nata Wysłany: 2010-07-31, 18:50   

Poważnie uzależniona

Bardzo nie lubię, kiedy pożyczam komuś książkę, a ten ktoś pożycza ją dalej bez mojej wiedzy :mad:

:clover: :clover:

alexa Wysłany: 2010-07-31, 19:04   

Starsza Kobieta

Pożyczam (nawet takim kolezankom, którym wysylam te ksiązki pocztą) a w zamian za to one pozyczają mnie - taka wymiana. Ksiązki wracają do mnie zawsze w stanie bardzo dobrym (moze dlatego, ze wszyscy pozyczający ksiązki ode mnie kochają je tak samo jak ja). Ja tez dbam o pozyczone książki. Jakos to dla mnie naturalne.
Problem mam tylko z zapamiętywaniem co komu pozyczylam więc chyba muszę zacząć to zapisywac.

araara Wysłany: 2010-08-05, 10:32   

Net włączony- gar z zupą spalony

A ja nie przepadaniem za pożyczaniem od kogoś i komuś. Zazwyczaj niestety muszę się o swoje książki upominać a strasznie mnie to jednak jakoś krępuje (wiem, że to głupie :kwasny: ) Jak na jakąś książkę "choruję" to ją kupuję a nie pożyczam. Swoje to swoje i kropka.

melepeciak Wysłany: 2010-08-26, 16:45   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

W pożyczaniu komuś i od kogoś książek, nie ma nic złego, zwłaszcza jeśli jest to jakaś dobra, warta przeczytania książka :oczami: Własnej osobie nie mam nic do zarzucenia, bo pożyczone książki oddaję nienaruszone zaraz po przeczytaniu.
Co do pożyczania komuś... Pożyczam, ale zawsze z pewnym lękiem, bo zdarzyło się, że książki wracały do mnie z poplamionymi i pogiętymi kartkami, czego strasznie nie lubię.

kijanka Wysłany: 2010-10-08, 13:57   

No ja ze wstydem przyznam się, ze z oddawaniem bywa różnie. Przetrzymane książki czasami miesiącami. Na szczęście mam wyrozumiałych znajomych.

nieznajowa Wysłany: 2010-10-08, 14:23   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

pożyczam innym, pożyczam od koleżanek choć wole z biblioteki bo zawsze się boje, że zniszczę jak pozyczam taka nowiutką, raz czytaną...
No i biorę udzial w pewnej akcji która wyrosla z podaj.net-nazywa sie to kolejkowo i wymieniamy się ksiązkami wysyłając je pocztą, umawiając sie przez internet.

kafka Wysłany: 2010-12-15, 09:49   

Niestety ja z pożyczaniem innym swoich książek i filmów mam problem. Od jakiegoś czasu mam do tego gorsze podejście i zdarza mi się odmówić, bo wielu filmów, które pożyczyłam nie otrzymałam z powrotem. Najgorzej jest właśnie z filmami, tym bardziej, że od kilku lat je kolekcjonuję.

Moon Wysłany: 2011-01-31, 19:30   

Pożyczam książki ale tylko dobrym znajomym, żeby na pewno do mnie wróciły. Nie mam problemów z oddawaniem, pamiętam co jest czyje.

Marcinka Wysłany: 2011-02-01, 08:55   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
Ja pożyczyłam trochę książek, wiem u kogo są i wiem, że jak się upomne to wrócą, ale strasznie nie lubię zwracać komuś uwagę, że pożyczył a nie oddaje.. i to nie tylko jeśli chodzi o książki ;)

rozmowy..

Odpowiedz do tematu