Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszek czy żel do prania

Proszek czy żel do prania
tylko proszek
39%
 39%  [ 29 ]
tylko żel
33%
 33%  [ 25 ]
zamiennie proszek z żelem
27%
 27%  [ 20 ]
Głosowań: 74
Wszystkich Głosów: 74

Autor Wiadomość
Lis Wysłany: 2008-09-20, 19:25   

Net włączony- gar z zupą spalony

Walcz Zulam, walcz! :D

KajaK Wysłany: 2008-09-21, 15:48   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Ja używam tylko żeli do prania
do czarnego Perwoll Black Magic
do kolorów Perwoll Color Magic
a do białego REX Soda Bicarbonate Effect
a do płukania Lenor.
Nigdy nie śmierdziało mi pranie ani pralka i wydaje mi się, że zużywam ich o wiele mniej niż proszku, tzn na dłużej starczają mi opakowania, poza tym je dozuję, np jak nie mam pralki załadowanej na maxa, nie leję całej dawki..
Wszystko piorę praktycznie na 40 stopni i nie mam obaw, że część mi się nie rozpuści albo zostaną gdzieś smugi, także polecam!!!

Monia Wysłany: 2008-09-21, 16:52   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja prawie zawsze żel - lepiej się wypłukuje, nie zostawia smug.

Mam proszek, ale używam tylko od czasu do czasu, głównie do rzeczy pranych w wyższych temperaturach, typu ręczniki.

Monika

JOGA Wysłany: 2008-09-24, 07:16   

i jedno i drugie :)

shiadhal Wysłany: 2008-09-24, 07:20   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

tylko proszek, od czasu przejścia na niemiecką chemię nie mam problemu z niewypłukanymi resztkami, mimo, że zdecydowaną większość rzeczy piorę na 30-40 stopni.

stay true to your dreams and they will stay true to you

LiLL Wysłany: 2008-10-07, 12:45   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: z gimblowych zgliszczy
Tylko proszek. Do żelu nie umiem się przekonać, mam wrażenie, że nie dopiera Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby rzeczy były źle wypłukane - może to kwestia ilości tego proszku, ja sypię raczej mało.

I :serce: RIEN
Czasem piekę...

olivia Wysłany: 2008-10-10, 10:35   

szkoda,ze nie ma w ankiecie kostek do prania...,bo takich wlasnie ja uzywam,ale to chyba odpowiednik proszkow do prania :cool2:

Sylvana   Wysłany: 2008-10-10, 12:58   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Jak do nas trafilas?: z G
zulam napisał/a:
Dziewczyny, mam problem. Dawniej używałam proszku, od jakiegoś czasu żelu (powiedzmy że 1.5 roku). Uważm że lepiej dopiera ale po jego uzyciu, szczególnie z płynem do płukania śmierdzi mi pralka :zalamany: :zalamany: :zalamany: Zapach okropny, jak starej szmaty-nie stęchlizny. Lepiej jest jak włączę dodatkowe płukanie, i jak wyjme od razu pranie ono nie syfi ale cholera mnie bierze. Kto wie jak mogę ten zapach zniwelować? I dlaczego tak się dzieje przy żelu?
Więc ostatnio poiorę tylko w proszku

Ja mam to samo. Uzywam żelu i pralka mi śmierdzi. Ocet używałam, ale efekt sredni. Teraz zaczęłam lać płyn bezpośrednio do bębna. Jest troche lepiej, ale i tak śmierdzi :-(
Szkoda, bo lubie żele. Jak dla mnie są wydajniejsze, łatwiejsze w uzyciu. Proszek o zawsze mi się narozsypywał :masakra:

zulam Wysłany: 2008-10-10, 15:47   

Starsza Kobieta

Ocet,domestos, septolete, a nawet tantum rosa wypróbowałam, ale podśmierduje dalej.
Czas na szklankę sody :D

Małgoś Wysłany: 2008-11-01, 10:30   

U mnie proszek zamiennie z płynami.
W proszku (niemieckim) piorę większość jasnych rzeczy, ręczniki i rzeczy kolorowe mniej delikatne. Ubrania czarne piorę w płynie do czarnego, delikatne tkaniny kolorowe w płynie do kolorów (przy czym zawsze w płynie do kolorów piorę rzeczy czerwone - a tych mam naprawdę sporo i czerwoną bawełnianą pościel). Swetry też w płynach.

Pytanie z innej beczki - ten Softlan naprawdę taki fajny? Bo ostatnio do wyboru miałam właśnie Softlan albo niemieckiego Lenora, wybrałam Lenor, bo go znam, ale może warto Softlan wypróbować?

Kaesu Wysłany: 2008-11-01, 19:20   

nie znoszę białego pyłku na ciuchach! Żel 100% lepszy

Jo76 Wysłany: 2008-11-10, 13:19   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: Gimbla
Zel Persil - super pierze, i pranie swietnie pachnie

Jo76 Wysłany: 2008-11-10, 13:43   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: Gimbla
Małgoś napisał/a:
U mnie proszek zamiennie z płynami.
W proszku (niemieckim) piorę większość jasnych rzeczy, ręczniki i rzeczy kolorowe mniej delikatne. Ubrania czarne piorę w płynie do czarnego, delikatne tkaniny kolorowe w płynie do kolorów (przy czym zawsze w płynie do kolorów piorę rzeczy czerwone - a tych mam naprawdę sporo i czerwoną bawełnianą pościel). Swetry też w płynach.

Pytanie z innej beczki - ten Softlan naprawdę taki fajny? Bo ostatnio do wyboru miałam właśnie Softlan albo niemieckiego Lenora, wybrałam Lenor, bo go znam, ale może warto Softlan wypróbować?

Ja za Softlanem nie przepadam, ale to raczej kwestia przyzwyczajenia

A co do smierdzenia - slyszalam, ze po praniu dobrze pralke troche przewietrzyc - z otwartym bebnem i szuflada na proszek. Narazie (odpukac) nic nie smierdzi

agna
[Usunięty]
Wysłany: 2009-01-07, 23:03   

Zel w kapsulkach. Proszek jakos mi zawsze zalega w dozowniku, nie musze sie martwic, ile trzeba wsypac, ze mi sie w szafce wysypie z torebki, wygodniej po prostu.

Olutek Wysłany: 2009-01-08, 00:01   

Dawniej aleks24

Zdecydowanie żel.Szczególnie że mam tendencje do zbytniego napchania w pralce i nie zawsze dobrze mam wypłukane pranie z proszku i zostają białe plamy..

Mikołajek Staś

Odpowiedz do tematu