Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana frontów szafek kuchennych
Autor Wiadomość
MarMaja Wysłany: 2010-06-14, 19:12   Wymiana frontów szafek kuchennych

Starsza Kobieta

Czy ktoś wymieniał (a nie malował, oklejał) same fronty w szafkach?
Jaki to może być mniej więcej koszt? Ikea na razie odpada :hyhy:

Mam meble na wymiar i właśnie chodzi za mną wymiana samych frontów, ale nie mam pojęcia ile mogą kosztować. Szafki miałam liczone za całość (korpus + front).
Nie chciałabym do tego angażować żadnego studia kuchennego (nawet tego, co mi meble robiło), ale czy stolarz też zrobi mi np. lakierowane? Czy oni lakierowane zamawiają tak samo, jak studia kuchenne?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

ewik Wysłany: 2010-06-15, 07:23   
Poważnie uzależniona

Do mojej poprzedniej kuchni osobiście zamawiałam tu http://www.zumi.pl/198164...claw,firma.html . Mieliśmy taki układ z meblarzem -wujkiem który robił nam kuchnię za darmo, że on na siebie zamawiał płyty na korpusy w hurtowni w której miał duże rabaty, a fronty mieliśmy sobie sami zamówić. Też chyba nie wszystkie były typowe, jak wszędzie za nietypówki była zdaje się dopłata ileś procent, ale zamówienie przyszło kompletne i byłam zadowolona. Acha tam zamawialiśmy fronty drewniane, ale inne chyba też mają. Możesz zadzwonić i dpytać.

Sklep znajduje się w podwórku.

http://www.intermat.pl/ Stronę znalazłam :) W rzeczywistości chyba mają więcej wzorów frontów niż tutaj ...... ale ja tam byłam ze 4-5 lat temu, to może coś się zmieniło.

MiuMiu Wysłany: 2010-06-15, 08:36   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Brat mojej koleżanki robi meble. Z tego co pamiętam często też wymienia same fronty. My jak robiliśmy u niego nasze szafki kuchenne (w części to są te które teraz mamy, także jeśli chodzi o wykonanie to jest super, nic się jeszcze nie zepsuło, okleina brzegów nie odkleiła się nigdzie), to było jakieś 5 lat temu. Mogę dać Ci na niego namiar jeśli chcesz :)

Syn i Synek

Cza_net Wysłany: 2010-06-16, 06:43   

Jak do nas trafilas?: z gimbli
kilka lat temu wymieniałam same fronty i nie był to duży koszt, a zamawiałam właśnie w studiu kuchennym

teraz mam nową kuchnię i moge dac namiar na pw na ładne i niedrogie szafki/same fronty na pewno tez można zamówić. Sklep jest w Warszawie.

[/url]

ciuszki małe i większe

MiuMiu Wysłany: 2010-06-16, 07:15   

Cza_net napisał/a:
Sklep jest w Warszawie.

To chyba MarMaja nie skorzysta ;)

Syn i Synek

MarMaja Wysłany: 2010-06-16, 10:01   

Starsza Kobieta

MiuMiu napisał/a:
Cza_net napisał/a:
Sklep jest w Warszawie.

To chyba MarMaja nie skorzysta ;)

raczej nie ;)

MiuMiu daj ten namiar na brata koleżanki :D Ino migiem :hyhy:
ewik dzięki za namiar. Niestety robią tylko drewniane.

Zmora Wysłany: 2010-08-03, 11:22   

Starsza Kobieta

Wymieniłaś fronty? Mam potrzebę dorobienia frontów do regału w segmencie, ale nie moge znaleźć już tego modelu u producenta, więc szukam firmy, w której będzie można coś dobrać. Wspomożesz radą?

MarMaja Wysłany: 2010-08-03, 11:40   

Starsza Kobieta

Zmora, nie wymieniłam jeszcze. Zaplanowałam sobie zrobienie tego do końca roku, więc mam jeszcze czas. Poza tym czekam, bo nie mam jeszcze pełnej wizji tego, jak to ma wyglądać, bo musi łączyć się z salonem.

Wysyłam pw.

Kary Wysłany: 2014-09-19, 13:02   

Starsza Kobieta

Wyciągnę.

Jaki jest koszt takiej wymiany frontów? Mniej więcej oczywiście?

I gdzie najlepiej to zrobić? Stolarz? Studio kuchenne?

Łobuz Maksymalny
Miko

MarMaja Wysłany: 2014-09-19, 13:30   

Starsza Kobieta

Kary, fronty wymieniałam u stolarza, ale w innej wersji niż pierwotnie zakładałam.
Mam fronty w 2 kolorach, więc tylko ujednoliciłam kolory góra/dół, dorobiłam kilka nowych, bo dostawiłam słupek i jeden wymieniłam, bo zepsuł się
Nie wiem jaki był ostateczny koszt, bo stolarz policzył za całość roboty, ale całość roboty nie wyniosła mnie wcale dużo, więc oceniam że fronty miały umiarkowaną cenę. Ale ja mam akurat foliowane, bez lakieru.
W łazience dorobiłam szafki z lakierowanymi frontami i tam już niestey wyszło zauważalnie, ale i tak podejrzewam, ze taniej niż w studio kuchennym.

Polecam pogadać najpierw z jakimś kumatym stolarzem. Taki dużo wie i może zrobić ;)
Koszt frontu liczony jest za mkw. Drzwi górne do dużej lodówki wyszły mi ok 200zł.

bonsai Wysłany: 2014-09-19, 16:27   

Poważnie uzależniona

Kary są sklepy meblarskie, które oferują fronty produkowane w fabryce na wymiar i w standardowych wymiarach według jakiejś tam gamy wzorów, z tych sklepów korzystają często stolarze. Podejrzewam, że tam jest najtaniej. Wiem w jakich sklepach w Warszawie można coś takiego zamówić, pewnie u Ciebie też coś takiego funkcjonuje. U nas Forpłyt i Juan, może mają filie w innych miastach. Jednym z producentów jest np. firma RESPOL.

bamboletto

Kary Wysłany: 2014-09-19, 17:01   

Starsza Kobieta

O, super. Dzięki wielkie.

bonsai, zaraz sprawdzę, czy u nas też dostarczają :)

Łobuz Maksymalny
Miko

madzia106 Wysłany: 2016-03-13, 14:16   

Forumowy wyjadacz

Potrzebuję wymienić fonty w szafkach kuchennych. Tak naprawdę jak najmniejszym kosztem, bo wymiana na max 3 lata. Te obecne są już bardzo sfatygowane, okleina zaczyna odchodzić, no nie wygląda to ładnie i utrudnia użytkowanie. Patrzyłam na stronie Ikei, ale moje fronty są w innych wymiarach niż ichniejsze. Gdzie jeszcze szukać (Kraków i okolice), są jakieś sklepy z czymś takim czy uderzać do stolarza.

Home made raczej odpada, bo same proste dechy okleinowane to chyba nie problem moglibyśmy zamówić, ale nie wiem czy podołamy w samodzielnym wierceniu tych okrągłych dziur na zawiasy.

My

Odpowiedz do tematu