Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
ślub poza kościołem/USC
Autor Wiadomość
kosmi
[Usunięty]
Wysłany: 2010-06-18, 10:30   

ale wymyślają :zdegustowany:

Zmora Wysłany: 2010-06-18, 10:33   

Starsza Kobieta

kosmi, jaki jest podmiot w Twojej wypowiedzi?

Licho Wysłany: 2010-06-18, 13:06   

Forumowy wyjadacz

ulla napisał/a:
Z tego, co się orientuję, to księża godzą się na ślub plenerowy, jeżeli odbywa się na "poświęconej ziemi"

Z tego co się orientuję, to podstawą jest znalezienie księdza, który się zgodzi na ślub poza kościołem i chce pomóc młodym w spełnieniu ich marzenia...

O ile dobrze pamiętam z jakiejś dyskusji, przepisy kościelne dopuszczają wyjątki, ale trzeba się zwrócić ze zgodą do (chyba) diecezji, czy jeszcze gdzieś wyżej.

Wielu księży próbuje się bronić, że nie wolno udzielać sakramentów na ziemi niepoświęconej co jest g. prawda, bo przecież msze polowe są odprawianie tam gdzie jest kawałek miejsca (może go trzeba poświęcić tuż przed :rotfl: )

Załatwić się da, pytanie czy młodym starczy samozaparcia.

Przy załatwianiu ślubu "w plenerze" trzeba jeszcze pamiętać, że niektórych rzeczy nie da się przewidzieć. Na przykład czy nie będzie padać...

I przypomina mi się relacja ślubna (chyba) jednej z forumek, która zorganizowała ślub nad morzem (bo takie miała marzenie), miało być cudnie a wyszło... jak wyszło... Bo niezbyt wygodnie chodzi się w bucikach na obcasach po piasku (więc i młoda i goście mieli z tym "lekki" problem), bo wiatr dął więc nic nie było słychać, wszystkich przewiało na wylot - ogólnie, bo zamiast romantycznie było... no inaczej :cwaniak:

Także zanim się zacznie realizować swoje marzenia, trzeba się zastanowić, czy się aby na pewno tego chce... :hyhy:

ulla napisał/a:
np. forumowa Sheila brała kościelny nad jeziorem, na terenie dawnego cmentarza.

O gustach się nie dyskutuje, ja bym się jednak nie zdecydowała na takie miejsce :rotfl:

:police:

ulla Wysłany: 2010-06-18, 13:25   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Rozumiem, Licho, że byłaś gościem na ślubie Sheili i widziałaś całą ceremonię na własne oczy 8)

Zmora Wysłany: 2010-06-18, 13:28   

Starsza Kobieta

Licho napisał/a:

I przypomina mi się relacja ślubna (chyba) jednej z forumek, która zorganizowała ślub nad morzem (bo takie miała marzenie), miało być cudnie a wyszło... jak wyszło... Bo niezbyt wygodnie chodzi się w bucikach na obcasach po piasku (więc i młoda i goście mieli z tym "lekki" problem), bo wiatr dął więc nic nie było słychać, wszystkich przewiało na wylot - ogólnie, bo zamiast romantycznie było... no inaczej :cwaniak:

Nie wiem, czy mu o tej samej forumce, bo ja jakoś wpadających obcasów nie zapamiętałam z relacji ;) ale figle płatać może też przenosny mikrofon :hyhy:

Ja bylam na plenerowym cywilnym, urzednik byl z gminy, do ktorej nalezala wybrana miejscowosc.

Mamy też forumkę, co ślub kościleny brała w pałacu, moze się odezwie ;)

Licho Wysłany: 2010-06-18, 13:36   

Forumowy wyjadacz

ulla napisał/a:
Rozumiem, Licho, że byłaś gościem na ślubie Sheili i widziałaś całą ceremonię na własne oczy

Ulla - nie bardzo rozumiem. Chyba, że w ten sposób próbujesz powiedzieć, że ślub Sheili wyglądał podobnie :rotfl:

Powiedziałam, że JA bym się nie zdecydowała. Jakoś teren cmentarza (nawet byłego) i ślub nie bardzo mi ze sobą grają.

Zmora napisał/a:
Nie wiem, czy mu o tej samej forumce, bo ja jakoś wpadających obcasów nie zapamiętałam z relacji ;) ale figle płatać może też przenosny mikrofon :hyhy:

Wiesz... mi też już pamięć może płatać figle, bo ja to z zapałem czytałam tak ze dwa lata temu :cwaniak: na etapie urealniania swoich marzeń ślubnych :rotfl: :rotfl: :rotfl: - i jakiś taki obraz zapadł mi w pamięci. Drugi, który zapadł (ale też nie przypadł do gustu) to był ślub zgodny z naturą. Najpierw dziewczyny obmywały nagą pannę młodą w potoku, potem cośtam... no działo się... Ale to też nie moje klimaty :cwaniak:
I ślub humanistyczny też mi nie podszedł. Ja to chyba jakaś marudna jestem :cwaniak:

:police:

Zmora Wysłany: 2010-06-18, 13:43   

Starsza Kobieta

Licho napisał/a:

Wiesz... mi też już pamięć może płatać figle, bo ja to z zapałem czytałam tak ze dwa lata temu :cwaniak: na etapie urealniania swoich marzeń ślubnych :rotfl: :rotfl: :rotfl: - i jakiś taki obraz zapadł mi w pamięci. Drugi, który zapadł (ale też nie przypadł do gustu) to był ślub zgodny z naturą. Najpierw dziewczyny obmywały nagą pannę młodą w potoku, potem cośtam... no działo się... Ale to też nie moje klimaty :cwaniak:
I ślub humanistyczny też mi nie podszedł. Ja to chyba jakaś marudna jestem :cwaniak:

Więc po swojemu zrobiłaś i ci się to chwali. I, przy okazji, może w tym miesiącu jakiś nowy odcinek opublikujesz? :P

bluelagoon Wysłany: 2010-06-19, 17:43   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: urwałam się z choinki
może komuś się przydadzą te informacje ;)
http://www.slubcywilny.info/

kosmi
[Usunięty]
Wysłany: 2010-06-19, 19:44   

Zmora napisał/a:

a czego nie zrozumiałaś? :niepewny:

Zmora Wysłany: 2010-06-19, 20:08   

Starsza Kobieta

kosmi napisał/a:
Zmora napisał/a:

a czego nie zrozumiałaś? :niepewny:

Nie zrozumiałam o czyje "wymysły" Ci chodzi, a tym bardziej o jakie?

sheila Wysłany: 2010-06-19, 20:30   

Poważnie uzależniona

shadow napisał/a:
Da się.
Tylko trzeba duuuuzo zachodu.
Z tego, co się orientuję, to księża godzą się na ślub plenerowy, jeżeli odbywa się na "poświęconej ziemi" - np. forumowa Sheila brała kościelny nad jeziorem, na terenie dawnego cmentarza.

Oj czy tam był kiedyś cmentarz to wątpię, bo braliśmy ślub na pomoście, nad jeziorem. :hyhy: Ale teren na bank był niegdyś kościelny (kościół zresztą nadal tam stoi - jakieś 50m od miejsca naszych zaślubin).
Ale gdyby nie znajomy ksiądz to nic by się nie udało - on to jakoś popchnął w kwestii formalnej - wykorzystał jakaś lukę w przepisach czy co, nie wiem, nie śmiałam pytać bo bałam się że się rozmyśli. :hyhy:

synek
córcia
córuteńka

bluelagoon Wysłany: 2010-06-19, 21:49   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: urwałam się z choinki
sheila, zazdroszczę takiego ślubu....
nie rozumiem, dlaczego w tym kraju trzeba tak kombinować żeby zrobić coś fajnego :zdegustowany: niby jak to szkodzi kościołowi że się nie zgadzają? bo nie i już... goopie to :(

no, ale mam nadzieję że pójdą z duchem, postępem i to się w końcu zmieni... może się załapię ;)

sheila Wysłany: 2010-06-19, 22:22   

Poważnie uzależniona

bluelagoon, szukaj przyjaznych ludzi! Bo to jest podstawa. I moim zdaniem absolutnie warto - pewnie że ślub w plenerze to czasem i ten wiatr rozwiewający fryzury gości, i buciki zapadające się w piasku i milion innych elementów, których nie spotka się podczas standardowych ceremoni w kościele czy urzędzie, ale spełnione marzenie i wyjątkowa, niezapomniana oprawa wszystko wynagradza. Powodzenia!

synek
córcia
córuteńka

kosmi
[Usunięty]
Wysłany: 2010-06-20, 06:10   

Zmora napisał/a:
Nie zrozumiałam o czyje "wymysły" Ci chodzi, a tym bardziej o jakie?

o tym że Kościół robi taki problem z ślubem poza kościołem , bo o tym chyba tu piszemy, prawda? :oczami:

Zmora Wysłany: 2010-06-20, 08:22   

Starsza Kobieta

kosmi, ok, dzięki za dopowiedzenie

sheila, mieliście mszę czy tzw. ślub poza mszą?

Odpowiedz do tematu