Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
ślub poza kościołem/USC
Autor Wiadomość
sheila Wysłany: 2010-06-20, 12:34   

Poważnie uzależniona

Cytat:
sheila, mieliście mszę czy tzw. ślub poza mszą?

Była msza z krótkim kazaniem i komunią.

synek
córcia
córuteńka

Oleta Wysłany: 2010-06-20, 13:16   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: z forum na G!
kosmi napisał/a:
Zmora napisał/a:
Nie zrozumiałam o czyje "wymysły" Ci chodzi, a tym bardziej o jakie?

o tym że Kościół robi taki problem z ślubem poza kościołem , bo o tym chyba tu piszemy, prawda? :oczami:

Kosmi - ja też po przeczytaniu Twojej wcześniejszej wypowiedzi zrozumiałam, że "ale wymyślają te pary młode, że im się ślubu w plenerze zachciewa!"
I się trochę zdziwiłam! ;)

Ludzie, którzy traktują samych siebie zbyt poważnie, mają smutne życie!

kosmi
[Usunięty]
Wysłany: 2010-06-20, 19:27   

a to przepraszam że zamieszałam :zawstydzony:

Oleńka Wysłany: 2010-06-29, 07:19   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Ja miałam slub cywilny poza USC, ceremonia odbyła sie na tarasie pałacu w którym potem bylo wesele a goście siedzieli w ogrodzie. Pani z USC nie robiła żadnych problemów, nie trzeba było nic pisać czy uzasadniać:-) Slub był pod Krakowem

ulla Wysłany: 2010-06-29, 08:07   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

O ile nie wyobrażam sobie swojego ślubu "na sali" weselnej (bo i swojego wesela "na sali" sobie nie wyobrażam), to Oleńkowy ślub:

Oleńka napisał/a:
ceremonia odbyła sie na tarasie pałacu w którym potem bylo wesele a goście siedzieli w ogrodzie.

coś pięknego :love:

bluelagoon Wysłany: 2010-06-29, 21:53   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: urwałam się z choinki
to jest doskonały pomysł, tylko tak jak któraś z dziewczyn pisała takich problemów nie robią tylko urzędnicy spoza dużych miast, w miastach dość trudno dogadać się w tej kwestii :( a zmieniliby prawo i nie nikt by się nie musiał prosić o czyjąś łaskę... :oczami:

Oleńka Wysłany: 2010-07-16, 10:53   

ulla napisał/a:
O ile nie wyobrażam sobie swojego ślubu "na sali" weselnej (bo i swojego wesela "na sali" sobie nie wyobrażam), to Oleńkowy ślub:

Oleńka napisał/a:
ceremonia odbyła sie na tarasie pałacu w którym potem bylo wesele a goście siedzieli w ogrodzie.

coś pięknego :love:

:kissing:

Nabla Wysłany: 2010-07-21, 09:21   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Ja bralam cywilny w Ratuszu miejskim, na wystawie fotografii ;) Problemow nie bylo - podanie umotywowane zwiazkami sentymentalnymi, dodatkowa oplata za wynajecie sali i tyle. Wiecej problemow robila pani z USC z obecanka odklepana przez nas z pamieci a nie powtarzana za nia slowo w slowo, poza tym - czysta formalnosc.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

pomarancza Wysłany: 2013-02-22, 08:55   

Licho napisał/a:
Zgadza się, ja brałam ślub na sali. Z tym, że brałam wyłącznie cywilny, więc o kwestiach kościelnego nie mam zielonego pojęcia.

Z tego co wiem USC pruszków jest to jeden z nielicznych urzędów, które nie robią większych problemów z organizacją ślubu poza USC. Pod warunkiem, ze ślub odbywa się na terenie im podległym (gmina pruszków i michalowice).

oo dobrze wiedzieć! my chcemy wziąć tylko cywilny i chcieliśmy właśnie, żeby urzędnik udzielił nam go w restauracji, ale czytałam gdzieś, że jest to niemożliwe :/ ale pruszków/ michałowice by nam pasowało :) a znacie jeszcze jakieś urzędy w Warszawie i okolicach Warszawy, które umożliwiają organizację ślubu poza urzędem?

100krotka
[Usunięty]
Wysłany: 2014-02-26, 10:13   

Licho napisał/a:
Zgadza się, ja brałam ślub na sali. Z tym, że brałam wyłącznie cywilny, więc o kwestiach kościelnego nie mam zielonego pojęcia.

Z tego co wiem USC pruszków jest to jeden z nielicznych urzędów, które nie robią większych problemów z organizacją ślubu poza USC. Pod warunkiem, ze ślub odbywa się na terenie im podległym (gmina pruszków i michalowice).
a to ciekawe, nawet nie wiedzialam ;)

adiiwa
[Usunięty]
Wysłany: 2014-11-19, 16:06   

Jestem zdziwiona że jednak jest to dość popularne. Byłam w zeszłym tygodniu na Ślubie i też był w hotelu i USC nie robił problemów. Bardzo pozytywnie :hurra:

Greg634 Wysłany: 2016-02-16, 06:16   

nie należy generalizować 100% !

reklama jest platna/carol

mamitoja Wysłany: 2016-10-10, 12:35   

mi powiedzieli w urzedzie że śluby "na zewnątrz" są możliwe tylko w wypadku choroby i tym podobnych akcji, bo mają za mało ludzi aby móc ich wysyłać na każdy ślub gdzie indziej. :(

reklama jest płatna/carol

saskiia Wysłany: 2016-10-10, 12:39   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
harpia2

mamitoja, zmieniły się przepisy i teraz zawsze można, jeśli tylko uiści się opłatę i urzędnik się zgodzi na dane miejsce.

markdottir Wysłany: 2016-10-10, 12:50   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

saskiia, przecież mamitoja pisze byle pisać i co by nieregulaminowy link z podpisu się pokazał. :kwasny:

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Odpowiedz do tematu