Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
fotograf z ogłoszenia czy z polecenia?
Autor Wiadomość
bluelagoon Wysłany: 2010-06-17, 11:22   fotograf z ogłoszenia czy z polecenia?

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: urwałam się z choinki
jak było u Was?
jak znalazłyście swoich fotografów?
zastanawiam się czy jest sens próbować ponownie odkrywać Amerykę ;)
koleżanki polecały mi swoich fotografów, ale teraz tylu ich na rynku że może trafię na kogoś innego i fajnego...

moniqueee Wysłany: 2010-06-17, 11:43   

Net włączony- gar z zupą spalony

To czy z polecenia wcale nie uchroni Cię przed czymś, z czego możesz być niezadowolona.

Szukaj po prostu fotografii, które Wam się podobają. Jeśli się okaże, że fotograf już "sprawdzony" tym lepiej. Jeśli nie - i tak warto zaryzykować, by mieć takie zdjęcia o jakich się marzyło.

bluelagoon Wysłany: 2010-06-17, 12:07   

no wiem :niepewny:
a gdzie szukałyście fotografów?
znalazłyście w necie przez google czy np na targach ślubnych?
ja póki co grzebię na różnych forach internetowych i zbieram póki co opinie...
czasami trafię na jakiś fajny link
tylko nie wiem czy to nie jest przysłowiowe szukanie igły w stogu siana

Mn Wysłany: 2010-06-17, 12:19   

Starsza Kobieta

bluelagoon napisał/a:
a gdzie szukałyście fotografów?

Ja po kilku tygodniach poszukiwan, dalam ogloszenie na forum fotografow slubnych i fotografowie, ktorzy mieli wolne terminy sami sie do mnie zglaszali i tak znalazlam swojego :)

moniqueee napisał/a:

Szukaj po prostu fotografii, które Wam się podobają. Jeśli się okaże, że fotograf już "sprawdzony" tym lepiej. Jeśli nie - i tak warto zaryzykować, by mieć takie zdjęcia o jakich się marzyło.

Dokladnie. To, ze mi sie podobaja zdjecia fotografa X, nie znaczy, ze Tobie tez przypadna do gustu.

Filip Emilka
my

moniqueee Wysłany: 2010-06-17, 12:32   

Net włączony- gar z zupą spalony

bluelagoon napisał/a:
tylko nie wiem czy to nie jest przysłowiowe szukanie igły w stogu siana

nie jest. Jak znajdziesz ten styl zdjęć, którego szukasz, będziesz wiedzieć, że chcesz aby ten właśnie fotograf zrobił Wam zdjęcia.

Ja przekopałam kilkadziesiąt (pewnie jakaś setka by się uzbierała ;) stron fotografów. Teraz żałuję, że wybrałam tę osobę. Styl zdjęć nadal mi się podoba i ta osoba ma ogromny talent fotograficzny. Ale niestety zaistniała pewna sytuacja i zachowanie tej osoby w jej obliczu - pozostawia wiele do życzenia. Dlatego podkreślę, to że ktoś był zadowolony ze zdjęć i z pracy fotografa, nie znaczy, że Wam będzie ona odpowiadać.

Misiaczek Wysłany: 2010-06-17, 12:43   

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

My mieliśmy z polecenia i dzięki bogu bo nie żałuje i jeszcze raz zapłaciłabym te pieniądze a nie było to mało.

poohatka Wysłany: 2010-06-17, 12:43   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
A tak z nieco innej, ale bliskiej beczki - może nie wyjdzie, żem reklamiara? Otóż z racji pokrewieństwa z fotografem, odkryłam dzisiaj stronkę - www.welonik.pl - może komuś pomoże szukać fotografa dla siebie. :)

P.
:police: rodzinna pasja

bluelagoon Wysłany: 2010-06-17, 12:46   

tutaj dałaś ogłoszenie?
http://foto.forumslubne.pl/ogloszenia.php

właśnie koleżanka z pracy mi to samo poradziła :)
to chyba optymalne rozwiązanie, więc skorzystam z Waszej rady

a kogo wybrałaś jeśli to nie tajemnica? tak z ciekawości pytam, bo wiem że każdemu może się podobać coś innego :)

Mn Wysłany: 2010-06-17, 12:48   

Starsza Kobieta

bluelagoon napisał/a:
tutaj dałaś ogłoszenie?

Tak tutaj.

TU jest link do fotografow slubnych polecanych przez dziewczyny z babinca. Moze Ci to troche pomoze :)

Filip Emilka
my

bluelagoon Wysłany: 2010-06-17, 13:02   

dzięki! :cmok:

ja jeszcze na gazecie znalazłam namiary na taką listę http://www.fpfs.pl/users_list/
wygodne zestawienie, bo jest podział na regiony i od razu namiary na strony www
już przeglądam, wybór będzie ciężki :kwasny: duuużo mi się podoba...

Mn, rozumiem że dostałaś oferty na konkretny termin o który pytałaś?

focia Wysłany: 2010-06-17, 13:05   

Starsza Kobieta

Link do fotoforym ślubnego jest świetny, tam naprawdę i siedzą najlepsi i odpowiadają na ogłoszenia :)

Jak brałam ślub, z racji zawodu ówczesnego męża zdałam się na niego. Niestety - zawalił na całej linii reportaż :( Teraz bym to robiła zupełnie inaczej :) Na pewno skorzystałabym z wspomnianego frum, na pewno bym przejrzała zdjęcia ślubne (!) danego fotografa. I nie po jednym zdjęciu z każdego ślubu ale przynajmniej po kilka.

Inna sprawa, że teraz wiem, jak pracuje i ile kosztuje pracy, zaangażowania i czasu zrobienie dobrego reportażu i sesji plenerowej.

Mn Wysłany: 2010-06-17, 13:07   

Starsza Kobieta

bluelagoon, napisalam ogloszenie, ze szukam fotografa na konkretny dzien, jaki pakiet mnie interesuje (przygotowania + slub + wesele + plener innego dnia), gdzie jest slub i gdzie jest wesele i jaki mam budzet. Fotografowie, ktorzy spelniali te wymagania, zglosili sie do mnie.

Ja wczesniej przez kilka tygodni szukalam fotografa, ale Ci ktorzy mi sie podobali mieli zajete terminy. Spedzilam mnostwo czasu na ogladanie zdjec i pisanie maile i w koncu zdecydowalam, ze trzeba inaczej to zalatwic ;)

bluelagoon napisał/a:
już przeglądam, wybór będzie ciężki duuużo mi się podoba...

Tylko jeszcze skonsultuj sie z narzeczonym, bo on moze miec zupelnie inny gust ;)
Mojemu podobaly sie zupelnie inne zdjecia, ale na szczescie udalo nam sie wybrac fotografa, ktory spodobal sie nam dwojgu :D

Filip Emilka
my
Ostatnio zmieniony przez Mn 2010-06-17, 13:12, w całości zmieniany 2 razy  

bluelagoon Wysłany: 2010-06-17, 13:10   

no i to mi pasuje!
szkoda mi czasu na przeglądanie, napalę się jak szczerbaty na marchewkę a okaże się że fotograf zajęty...

dobra, zabieram się za szukanie sali, jak będzie wybrana wyślę to ogłoszenie
jezuu jakie to teraz proste ;)

jakieś 7 lat temu byłam świadkową i pomagałam przyjaciółce w przygotowaniach
wtedy znalezienie dobrego fotografa to dopiero był dramat!
królowały zdjęcia studyjne z kolumienką i parasolką a reportaż właściwie był fanaberią ;)

cieszę się że dopiero teraz biorę ślub, przynajmniej będę miała zdjęcia do oglądania a nie trzymania w pudle na szafie ;)

Wanderer Wysłany: 2010-06-27, 17:27   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Wybór fotografa to była chyba najbardziej czasochłonna sprawa w naszym wypadku jesli chodzi o ślubne przygotowania :oczami:
Dokładnie wiedzieliśmy jakich zdjęć oczekujemy...przeglądaliśmy mnóstwo ślubnych zdjęć w necie, u znajomych itp. i niestety strasznie ciężko było znaleźć co przypadłoby nam do gustu. Okropnie wybrzydzaliśmy w tym względzie, skończyło się na tym,że zdjęcia z kościoła i przygotowania mieli nam robić jedni fotografowie, a plener inny...dopóki nie spotkaliśmy się z tymi pierwszymi, którzy nas zauroczyli do tego stopnia,że natychmiast odwołaliśmy spotkanie z fotografem od pleneru :oczami:
Dziś wiem,że była to jedna z najlepszych naszych ślubnych decyzji :love: W dniu ślubu towarzyszyli nam od rana uwieczniając przygotowania (również te najśmieszniejsze momenty, a przy okazji świetnie rozładowując wszelkie nerwowe sytuacje :hyhy: ), a plener był dla nas świetną zabawą, bo oprócz własnie takiej zabawowej atmosfery mieli także mnóstwo oryginalnych pomysłów i czasami działali tak z zaskoczenia,że efekty rozwaliły nas dopiero w momencie gdy dostaliśmy gotowe zdjęcia :)
Gdy dziś oglądam te nasze slubne zdjęcia wciąż bardzo mi się podobają, wciąż się wzruszam i śmieje, efekt był co najmniej tak dobry jak tego oczekiwałam :)

pawliczka Wysłany: 2010-07-18, 21:00   

Fotograf

Jak do nas trafilas?: uslyszalam od znajomej
bluelagoon napisał/a:
tutaj dałaś ogłoszenie?

właśnie koleżanka z pracy mi to samo poradziła :)
to chyba optymalne rozwiązanie, więc skorzystam z Waszej rady

a kogo wybrałaś jeśli to nie tajemnica? tak z ciekawości pytam, bo wiem że każdemu może się podobać coś innego :)

Nie chcialabym sie narzucac, ale dalam na tym forum swoje ogloszenie... jest pod linkiem: ¤ Moja reklama FOTOGRAF NA ŚLUB - opłacona :)
moze Ci sie spodoba... :)

Kasia

Odpowiedz do tematu