Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokój maluszka
Autor Wiadomość
wwiola Wysłany: 2010-07-14, 13:57   Pokój maluszka

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Jako, że remont generalny zbliża się ku końcowi, zaczęłam myśleć o urządzeniu pokoju maluszka. Zupełnie nie znam się na tych wszystkich wnętrzarskich programach, więc proszę o rady dotyczące tego jak rozmieścić meble, co jest potrzebne itd. :padam:

Zacznę od wymiarów pokoju - jest bardzo mały 3,40 x 2,35, na dłuższej ścianie jest okno o szerokości ok. 160 cm, na przeciwległej ścianie drzwi. Okno i drzwi są białe, ściana to perła północy Magnata (bardzo jasny beż), podłoga - deska merbau, listwy przypodłogowe białe dość szerokie.

Całość kolorystyki będzie chyba zmierzać do takiego czegoś

I teraz meble:

łóżeczko - chyba taki jak na zdjęciu powyżej 120x60 - Drewex Mocca i do niego w zestawie jest szafa - wymiary: 160x90x50cm

i komoda - wymiary: 90x90x36cm

Wydaje mi się jednak, że tylko komoda i szafa to za mało, więc myślę, że może lepszym wyjściem byłoby ikeowe łóżeczko Hensvik

i seria Hemnes - tu znajdę dużo regałów, komód, półek na ścianę itd.

Dodam jeszcze, że bardzo chcę mieć coś do siedzenia dla strudzonej przyszłej matki - jakiś fajny fotel lub szezlong. Coś w tym rodzaju

Na jednej ze ścian chciałabym coś namalować - albo jakiś fajny miś podobny do tego z tapety

albo taka naklejka

Podsumowując, z rzeczy obowiązkowych łóżeczko, komoda z przewijakiem i coś do siedzenia, reszta w miarę wolnego miejsca.

I teraz moja prośba - co o tym sądzicie? Może jako niedoświadczona i w temacie dzieci i w temacie urządzania o czymś zapomniałam? Jak można to wszystko zmieścić w tam małym pokoju? Jak rozmieścić wszystko by było praktycznie i dobrze wyglądało? Pomocyyy :padam:

lenka Wysłany: 2010-07-18, 21:55   

wydaje mi sie ze szezlong nie bardzo pasuje bo zajmuje duzo miejsca a i karmic niewygodnie, bo za waskie by na lezaco wygodnie karmic dziecko, fotel lepszy

wiecej nie pomoge
kolorystyka bardzo mi sie podoba

shadow Wysłany: 2010-07-19, 08:38   

wwiola, kolory piękne :D
Nasz pokój dla dziecka też jest podobnych wymiarów tylko drzwi i okno mamy na krótszych ścianach, przez co jest mało ustawny.
Ja planuję na początek tylko komodę, regał na książki/zabawki, łóżeczko i mój stary tapczan który składa się do niedużych wymiarów-właśnie po to żebym miała gdzie usiąść i nakarmić.
W przyszłości dokupię szafę.
Wydaje mi się, że na początek nie potrzeba więcej.

wwiola Wysłany: 2010-08-02, 08:36   

Jako, że jednak te wstawione w pierwszym poście meble widzieliśmy na żywo - ten zestaw Drewexu i łóżeczko z Ikei - i zupełnie się nam nie spodobały to bierzemy pod uwagę takie dwa zestawy, bardzo do siebie podobne:

1. Drewex Mały Miś

Z tej aukcji

2. seria safari KLUPS

W pierwszym jest mała szafa - 160 cm, w drugim 184 cm, ale za to do łóżeczka nie ma szuflady. Co Wam się bardziej podoba?

patt Wysłany: 2010-08-02, 10:59   

Poważnie uzależniona

Żyrafa :lizak: :)

alexa Wysłany: 2010-08-02, 11:56   

Starsza Kobieta

Mialam szufladę w lozeczku i się przydala, ale lozeczko stalo w sypialni więc to co innego. Gdyby stalo w osobnym pokoju to na rzecz fajnych mebli bym ją odpuscila :)
Zyrafę bym brala :hyhy:
Choc mnie się podoba jeszcze takie cos

i na dzien dzisiejszy wymarzone meble dla wymarzonej corki (plus ten fotel co wkleilas w kwiaty i ta naklejka z drzewem tez piękna) ech :love:

izajka Wysłany: 2010-08-02, 12:25   

Poważnie uzależniona

zielony pokoj :love:

Iga&Judyta

Olaja Wysłany: 2010-08-02, 12:51   

Starsza Kobieta

wwiola napisał/a:
W pierwszym jest mała szafa - 160 cm, w drugim 184 cm, ale za to do łóżeczka nie ma szuflady. Co Wam się bardziej podoba?

ja bym wzięła zestaw z większą szafą. Szafy drewexu są naprawdę b. małe :/
Ja m.in dlatego zrezygnowałam z zestawu drewex lion

poza tym radzę obejrzeć na żywo, bo wykonanie często pozostawia wiele do życzenia...

"Są tylko dwie rzeczy, które powinniśmy dać swoim dzieciom: korzenie i skrzydła"

Lilek Wysłany: 2010-08-02, 20:58   

U mnie szuflada w łóżeczku wogóle się nie przydała. Pościeli w niej nie trzymam, tylko jakieś pierdoły, które równie dobrze mogą leżeć gdzie indziej. Poza tym strasznie zbiera kurz.

Dwa łobuziaki P i A :)

ff Wysłany: 2010-08-02, 21:20   

Net włączony- gar z zupą spalony

Bardzo ładnie się wszystko zapowiada :) Ja wybrałabym opcję z większą szafą :)

Jeśli chodzi o fotel do pokoju dziecięcego to polecam Ci z Ikei fotel EKTORP MUREN, który ma 3 możliwości regulacji pozycji- od pionowej po leżącą. Ma też wysokie oparcie co pozwoli wygodnie usiąść czy się położyć. Ja akurat karmiłam w nim okazjonalnie, ale bardzo sprawdził się w czasie krótkiego odpoczynku, czy poleżenia z małą, posłuchania z nią muzyki czy zabawy na leżąco - polecam, to ten:

Fotel, który wkleiłaś (Ikea EKTORP) moim zdaniem nie byłby zbyt wygodny jeśli chodzi o karmienie, bo nie bardzo byłoby jak się w nim wygodnie ułożyć przede wszystkim ze względu na niemożność oparcia głowy (fotel jest dość niski).

wwiola Wysłany: 2010-08-03, 07:55   

alexa ten pierwszy zestaw jest całkiem niezły - lecę na stronę Bellany, żeby popatrzeć na ceny.

Też mnie przekonuje ta większa szafa.

ff widziałam ten fotel na żywo w sobotę i rzeczywiście jest całkiem wygodny. Tylko ta wersja kolorystyczna jakoś do mnie nie przemówiła. Zobaczę jakie są jeszcze dostępne.

wwiola Wysłany: 2010-08-03, 09:43   

Zamówiłam jednak te meble Z pewnością będą solidniejsze niż Drewex, a i można z nimi kombinować w przyszłości.

Zamówiłam bez przewijaka na komodę :niepewny: Ma może ktoś taką nakładkę na komodzie?

Sprawdza się, czy lepiej kupić coś takiego

rezeda Wysłany: 2010-08-03, 10:10   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

wwiola, śliczne meble :love:
zgadzam się z izajką, zielony byłby super :love:

Nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi Ci nad głową...
Aleksandra

Tuci Wysłany: 2010-08-03, 11:01   

Poważnie uzależniona

Pozwolę się wtrącić :) Moim zdaniem szafy Bellamy też są bardzo małe. Zestawy są cudne, ale przez ich wielkość jak na razie myślę o kupnie u nich tylko łóżeczka z funkcją tapczanika i komody. Szafę chciałabym dużą, taką, żeby starczyła na ładne parę lat.
A co do samych zestawów to z tych, które wkleiła alexa bardzo podobał mi się ten na 2 zdjęciu, ale w rzeczywistości jest dużo gorszy, jakiś taki surowy.

Szymon

Filip

wwiola Wysłany: 2010-08-03, 11:17   

rezeda napisał/a:
zielony byłby super :love:

Ale co zielonego byłoby super? Chodzi Ci o cały pokój?

Tuci napisał/a:
Moim zdaniem szafy Bellamy też są bardzo małe. Zestawy są cudne, ale przez ich wielkość jak na razie myślę o kupnie u nich tylko łóżeczka z funkcją tapczanika i komody. Szafę chciałabym dużą, taką, żeby starczyła na ładne parę lat.

To zależy kto ile ma miejsca w pokoju dla dziecka. Ja mam niewiele i wymiary (wys. x szer. x gł.): 177,5 x 104 x 50 są dla mnie i tak dość spore. Zakładałam nawet mniejsze szafy. Do takiej szafy można zawsze, w miarę możliwości rozmiarowych pokoju dokupić regał ze skrzynią.
A komodę zamierzasz wziąć z tym przewijakiem?

Odpowiedz do tematu