Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokój maluszka
Autor Wiadomość
zosiabg Wysłany: 2010-08-03, 12:09   

Starsza Kobieta

Ja ze swojej strony mogę polecic komody malma(ikea). Są naprawde pojemne i u naszego dziecięcia w pokoju sprawdzily sie świetnie. Na zabawki mamy expedita z pudełkami drona i tez jestem bardzo zadowolona.

alexa Wysłany: 2010-08-03, 12:31   

Starsza Kobieta

Lilek napisał/a:
U mnie szuflada w łóżeczku wogóle się nie przydała. Pościeli w niej nie trzymam, tylko jakieś pierdoły, które równie dobrze mogą leżeć gdzie indziej. Poza tym strasznie zbiera kurz.

Jak szuflada jest z pokrywą to jak ma kurz zbierac? ;) Moja się przydala na pieluchy, koce grubsze. Ale dlatego, ze kazdy kąt na szpargały był wazny.
Przy szafie, komodzie, jakis innych mebelkach mozna to pochowac w innych miejscach :)

Bardzo fajne te meble zamowilas :)
Przewijak mialam na lozeczku, bo na moją komodę nie wchodzil (chyba, ze bokiem a to bez sensu bo jak się do dziecka wtedy ustawic) - gdybym miala taki komplet mebli to chyba bym wolala przewijak na komodzie - ze względow wizaulnych chociaz :hyhy:

Ajka Wysłany: 2010-08-03, 12:39   

Forumowy wyjadacz

wwiola napisał/a:
Zamówiłam bez przewijaka na komodę :niepewny: Ma może ktoś taką nakładkę na komodzie?

Ta nakladka wcale nie wyklucza tej drugiej przez Ciebie wklejonej. To co oni nazywaja przewijkakiem to przedluzenie komody, odsuwa sie ja od sciany o jakies 20cm i wtedy ten miekki przeiwjak miesci sie pionowo na komodzie. Dziecko jest wtedy jakby naprzeciwko rodzicow a nie z boku. Mialam taka dostawke w innych meblach i sprawdzila sie rewelacyjnie. Jak juz dziecko wyrosnie z ablucji na komodzie to sie ja demontuje , dosuwa komode do sciany i koniec.

Tuci Wysłany: 2010-08-03, 13:06   

Poważnie uzależniona

wwiola napisał/a:
A komodę zamierzasz wziąć z tym przewijakiem?

no właśnie nie wiem. Na początku łóżeczko będzie u nas w sypialni w miejscu albo mojej toaletki albo komody (obie rzeczy stoją obok siebie). I narazie kombinuję jakiś przewijak na łożeczko, ale nie wiem na ile jest to funkcjonalne i czy można kupić bez problemu na każde łóżeczko.

Szymon

Filip

wwiola Wysłany: 2010-08-03, 13:12   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Tuci napisał/a:
I narazie kombinuję jakiś przewijak na łożeczko, ale nie wiem na ile jest to funkcjonalne i czy można kupić bez problemu na każde łóżeczko.

Właśnie to coś co wkleiłam jest też na łóżeczko. Widziałam takie rozwiązanie na żywo i jest dość praktyczne. Ta podkładka ma pod spodem dość mocne usztywnienie, więc śmiało można oprzeć o ramy łóżka. A szukasz na wymiar łóżeczka - nie ma z tym problemu.

Cytat:
Ta nakladka wcale nie wyklucza tej drugiej przez Ciebie wklejonej. To co oni nazywaja przewijkakiem to przedluzenie komody, odsuwa sie ja od sciany o jakies 20cm i wtedy ten miekki przeiwjak miesci sie pionowo na komodzie.

Tyle, że te odsunięcie o ok. 20 cm od ściany mnie zniechęca. Jak na niewielki pokój to jednak jest dużo.

alexa Wysłany: 2010-08-03, 13:18   

Starsza Kobieta

Tuci napisał/a:
I narazie kombinuję jakiś przewijak na łożeczko, ale nie wiem na ile jest to funkcjonalne i czy można kupić bez problemu na każde łóżeczko.

Jest funkcjonalne, mozna kupic na kazde lozeczko :)

Madeleine Wysłany: 2010-08-03, 13:18   

Starsza Kobieta

alexa napisał/a:

Jak szuflada jest z pokrywą to jak ma kurz zbierac? ;)
za szufladą są idealne zakamarki na kłębki kurzu, ciężko to poodkurzać. Ja się zgadzam, mam takie same doświadczenia.

Jeśli chodzi o fotel, ff ma rację - lepszy byłby z wyższym zagłówkiem. Ale i ektorp nie jest zły - często karmię na kanapie ektorp, która ma identyczną wysokość oparcia, i nie narzekam, bardzo wygodnie jest.

Swoją drogą ja teraz w ogóle przewijaka nie kupowałam, mam tylko miękki, z ikei, który rozkładam na łóżku i jest ok. A wolę dziecko przewijać na siedząco i mam gwarancję, że mi z przewijaka nie ucieknie, bo nawet jak będzie bardziej mobilne, to miejsca na łóżku jest dużo.

Tuci Wysłany: 2010-08-03, 13:35   

Poważnie uzależniona

No to super z tym przewijaniem :) Myślę ze problem z głowy w takim razie :) Dziecko będzie z nami pewnie z 6-12 mscy więc później najwyżej dokupię czy przymocuję przewijak do komody, albo będę przewijała na łóżku w sypialni.
Te meble typowo dziecięce są boskie, ale skoro mam duży pokój i jeśli będzie 2 dzieci i będą parę lat razem mieszkać, to muszę kupować meble przyszłościowo.

Szymon

Filip

alexa Wysłany: 2010-08-03, 13:54   

Starsza Kobieta

Madeleine napisał/a:
alexa napisał/a:

Jak szuflada jest z pokrywą to jak ma kurz zbierac? ;)
za szufladą są idealne zakamarki na kłębki kurzu, ciężko to poodkurzać. Ja się zgadzam, mam takie same doświadczenia.

Za szufladą to nie w szufladzie - za szufladą czyli za lozeczkiem to ja odkurzalam tak normalnie jak resztę pokoju ;)

Madeleine Wysłany: 2010-08-03, 13:58   

Starsza Kobieta

Ale to trzeba przesunąć za każdym razem całe łóżeczko, żeby wymieść wszystkie kurze. Zresztą w szufladzie, którą mieliśmy, kurzyło się mocno.

alexa Wysłany: 2010-08-03, 14:05   

Starsza Kobieta

Powiedzmy, ze nie za kazdym odkurzaniem ale tak raz na dwa tygodnie odsuwalam - tylko mialam je tak ustawione, ze łatwo szło ;)
Ale mniejsza z tym, nie o tym ten wątek ;)

wwiola Wysłany: 2010-08-09, 08:21   

Nie mogę doczekać się mebli. Wczoraj zakupiliśmy tkaninę na zasłonki - brązowa z kwiatami niebieskimi. Szyje się i już w czwartek odbieramy. Zasłonka będzie z prawej strony, lekko związana. A na całym oknie planuję białe makarony, ale zobaczymy jak to będzie wyglądało w całości :niepewny:

Mamy też żyrandol - tu trochę zmiękłam i kupiłam coś w wersji dziecięcej. Jest całkiem fajnie wykonany i z materiału, a nie plastiku, czy też kartonu. A filcowe gwiazdeczki mnie totalnie zauroczyły :love:

Cały czas myślę o fotelu. Funkcjonalnie podoba mi się ten polecany przez ff, ale jeśli chodzi o kolor to zupełnie mi się nie widzi. Macie jakiś pomysł?

IMPERIUM Wysłany: 2010-08-13, 09:55   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak reklamato tylko platna!!!

pozdr/carol
Ostatnio zmieniony przez carol 2010-08-13, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  

wwiola Wysłany: 2010-09-01, 14:51   

Dziewczyny pomóżcie z wyborem fotela :padam: Niestety nie mam zdjęcia gotowego pokoju, ale bardzo mu blisko do tego katalogowego Bellamy

Coś w stylu tego, co wkleiła ff tylko o jakimś innym kolorze. Cena najchętniej do 1 tyś. zł. Widziałyście coś takiego?

czumilka Wysłany: 2012-12-15, 16:35   

szukam opinii jak w praktyce sprawdza się łóżeczko hensvik z IKEI...?
o takie:
http://www.ikea.com/pl/pl...ducts/70208370/

Odpowiedz do tematu